Vaikselt juba edeneb

8K6A2307.JPG

Tsauki, armsad lugejad!

Eelmisest postitusest on paar päeva möödas ja meie oleme jõudnud palju pankadega suhelda ning ka mõnusasti pereaega veeta. Praeguseks hetkeks on kõik kolm panka meiega ühendust võtnud ja kaks nendest lausa omapoolsed pakkumised teinud. Üks pakkumistest on meie jaoks täitsa rõõmustav ja teise intress tundus kuidagi ikka liiga suur. Rõõmustav pakkumine tuli meie kodupangast, kes tegelikkuses ei ole veel isegi saanud meilt korteri hindamisakti ehk siis on lootust, et nende pakkumine läheb pärast seda veel paremaks. Hoiame pöidlaid. Kolmandale pangale saime täna alles kõik dokumendid saadetud ja pakkumine lubati teha 3 tööpäeva jooksul.

Ilmselt paljusid noori peresid huvitab sama küsimus, mis meid minu raseduse ajal ja ka praegu – kas emapalk saab takistuseks kodulaenu taotlemisel? Uurisin seda meie laenukonsultantidelt ja sain vastuseks, et kindlasti ei ole see takistavaks teguriks, kui emapalga suurus on reaalse varasema palga tulem ja ei ole nö tekitatud. Selleks, et selles kindlad olla, palus pank vähemalt minult (Janalt) kahe eelmise aastanumbri (2015 ja 2016) TSD väljavõtteid, kus kajastuvad kõik laekunud maksud kuude lõikes. Selle leiate huvi korral e-maksuametist. Emapalk ei pea olema isegi 6 kuud laekunud nagu näiteks töökoha vahetuse puhul, vaid seda arvestatakse palgana juba pärast seda, kui see on esimest kuud laekunud. Lisaks paluti meilt mõlema viimase 12kuu kontoväljavõtteid, objekti müügipakkumist arendajalt, korteri hindamisakti ja ka Kredexi jaoks lapse sünnitunnistust või minu kõrgkooli diplomit. Ehk on teil nimekirjast mingisugunegi kasu ja oskate ise ka kodu ostmiseks ette valmistuda. Praeguseks hetkeks on meil kõik dokumendid koos peale hindamisakti. Selle saame me juba homme ja siis peaksid kõik vajalikud dokumendid meie poolt esitatud olema. Kodupangaga läks meil lihtsalt, nemad soovivad ainult hindamisakti, kuna kõik muud andmed on neile endale üsna lihtsalt kättesaadavad.

Meie jaoks on väga positiivne näha, et hoolimata puhkuste ajast tegutsevad nii Pindi kinnisvara inimesed kui ka pangad väga kiiresti ja kõik annavad endast maksimumi, et me saaksime juba esimesel võimalusel oma koju. Natuke üllatav on asjaolu, et kõik pangaasjad saab ajada läbi e-maili ja telefoni. Me ei ole reaalselt pidanud veel mitte kusagile kohale minema. Meile kõige kõrgema pakkumise teinud pangale ei pidanud me pakkumise saamiseks isegi mitte mingeid lisadokumente esitama, piisas ainult internetis tehtud kiirest taotlusest ja telefonikõne käigus mõnest täpsustusest.

Käisime täna jälle Kasekodus. Seekord tuli kohusetundlikult seal lilli kasta, kuna ma olen kuu aja jooksul suutnud juba mitu lille ära kuivatada. Kui tõele au anda, siis ma olen maailma kõige halvem botaanik. Ilmselt suudaks minu käe all isegi kõige vähenõudlikum kaktus ära surra. Kõik minu lähedased naeravad juba selle üle. Mida päev edasi, seda raskem on oodata, et rõdud valmis saaks ja ka pangaasjad korda. Niiväga tahaks juba sinna sisse kolida. Kõik on ju nii valmis ja lausa kutsub meid sinna.

Juba õigepea kirjutame ja jagame teiega pilte meie tänasest pildistamisest ühe ülimalt armsa fotograafiga. Esimest pilti saite piiluda juba selle postituse ülevalt. Ja loodetavasti saame juba ruttu teiega jagada ka häid uudiseid koju jõudmise osas.

Aitäh, et olete koos meiega! 🙂

Jana

Posted by

Ma teen tihti rohkem kui esmapilgul tundub, et jõuda võiks. Armastan enda turundusalast tööd, tantsimist, ürituste korraldamist, kodu sisustamist ning loomulikult ka oma perekonda. Mul on imearmas tütar Mia Isabela ja tõeliselt toetav abikaasa Siim-Sten. Meie kõigi nimedest kokku tulebki meie blogi nimi JAnaMIaSIim - JAMISI. Blogi kannab meie kõigi nime, kuna kajastan siin meie pere tegemisi. Praegu on välja kujunenud nii, et mul on igaks aastanumbriks varutud vähemalt üks suur ja pöörane eesmärk, mis tuleb ära täita. Üle-eelmisel aastal oli selleks "Naabrist parem" saate võit, eelmisel aastal meie pulma korraldamine ja sel aastal kõige pöörasem - enda maja ostmine, ehitamine ja sisustamine. Praegusel hetkel saadki siin blogis end hästi kursis hoida sellega, kuidas valmib meie Veneetsia. Just, lugesid õigesti, kolisime mere äärsesse majja, mille nimi on Veneetsia. Ühtlasi plaanime ka kirjutada, mida tähendab tegelikult meie pere jaoks Tallinnast teise Eesti otsa mereäärsesse külla kolimine. Keerasime elud pea peale ja peame ilmselt veel mõnda aega enda elu korda seadma. Aitäh, et elad minu pere tegemistele kaasa.

20 thoughts on “Vaikselt juba edeneb

 1. Elan täiega kaasa teile,ootan kpguaeg uusi postitusi..olete nii siirad ja armsad inimesed,mulle oli kohe algusest peale teada et võidate!! 🙂 olite täiega seda võitu väärt..mitte rahvas ei hääletanud selle pärast et teil laps on ,vaid te ikka olite väärt seda võitu oma tegutsemise ja innu pärast..

  Liked by 1 person

 2. Kas tohib küsida miks Teil kredexi käendust vaja on? Saate võit ju sisaldas sissemaksu?!

  Väga armas pere olete ja korter oli minu silmis kõige ilusam, hubasem ja kodusem 🙂 jätkake samas vaimus!

  Liked by 1 person

  1. Ikka tohib küsida. Saate võit oli 16 000€ kodu sissemaksuks, mis on meie kodu sissemaksust kahjuks ainult umbes 13%. Oleks muidugi ka variant ise püüda ülejäänud 7% kokku saada, aga Kredexi käendus tundub olevat kiirem lahendus. 🙂 Aitäh nii armsate sõnade eest.

   Meeldib

  1. Meie veel kahjuks nii head % pakkumist saanud ei ole. Aga muidugi kolmanda panga pakkumist me veel saanud ei ole. <ehk tuleb see parim ja annab võimaluse ka teistega läbirääkimisi veel pidada 🙂

   Meeldib

  2. Ehk tohiks küsida, et mis pank tegi intressiks 1,8%? Mina pole veel ka nii head pakkumist saanud 🙂 Teaks ka keda siis veel piielda…

   Meeldib

 3. Meile lubati algselt sama lihtsasti pudrumägesid erinevatest pankadest ja lihtsas telefoni kõnes. Öeldi kohe summad palju saaks jne.Anti täiega lootust.. Siis kui asi tõestamiseks läks(dokumentide saatmine jne), siis alles kutsuti panka ja tammume seal juba aasta, alati leiutavad midagi mis ei sobi. Ei tasu nende viisakat juttu naiivselt kohe uskuma jääda, aga ma tean mida te tunnete. Kõik on juba peaaegu käega katsutav ja justkui päris enda oma..
  Aga loodan,et teil nii ei lähe 🙂
  Jõudu,jaksu!

  Meeldib

  1. Kas siiani veel käite pankade vahet? :O Loodame, et teil laheneb ka see olukord õigepea. Ja salamisi ikka loodan, et meil läheb ikka see olukord natuke kergemalt, kuna korterit, mida me praegu üürime, juba müüakse. 😀 Ehk siis muidu oleme augusti algusest kodutud. 😀
   Teile ka palju jõudu ja jaksu selle keskel ja saadame kallistused.

   Meeldib

   1. Kuna mehele öeldi et välismaal töötades peab olema töötanud seal 1 aasta,ta oli kauemgi-ikkagi ei saanud positiivset vastust. Sellise panga tingimusr tõttu ei näinud ta oma lapse kasvu kõrvalt 10 kuud, kuna oli välismaal. Kui pank ka seekord leidis vabandusi(seekord siis ostetava kinnisvara vanuse tõttu),otsustas ta soomest ära tulla ja siin eestis jätkata,et oma lapsega koos olla. Nüüd peame siis ootama eestis töötatud aja möödumist. Aga talv läheneb ja elame majas,mis vajab palju tööd ja me ei saa siin midagi selleks teha et talvel oleks soe,kuna oleme hetkel siin üürilised. Seega on meil kaks varianti-kas oma lastega siin taas 1 talv olla kõrvapõletikes või samuti saavad meist kodutud,kuna uute üürikate otsimine ei ole lihtne-väga kallis on elu igal pool. Miks ma kirjutasin,et tean mida te tunnete on see,et me oleme siin majas võtnud siiamaani kõike juba nagu enda oma-remontinud toad elamiskõlblikeks,teinud kanalisatsiooni jne töid, me arvestasime sellega et sellest saab meie lastele kodu. Aga nüüd lihtsalt visati see unistused vastu nägemist meile-ei ole kodu,pole raha mida siia alla juba matnud oleme 😦

    Meeldib

 4. Kallis Jana, Siim-Sten ja Mia Isabela!
  Olete saate algusest mu lemmikud olnud ja ma olin üsna kindel, et teie võidate selle saate. Nii mina kui ka peika andis teile hääled. Te olete nii toredad ja vahvad inimesed! Aitäh Jana, et mõistad mind! Loodan, et varsti näeme jälle ja teeme midagi vahvat! ❤️
  Ootan igat teie postitust!
  Suured kallid nii teile kui ka pisiprintsess Mia Isabelale! 😉
  Tervitades,
  Blogija Sigrid Tamme ❤️

  Meeldib

 5. Olete väga armas pere! Hoian pöidlaid, et pangas läheb hästi. Kindlasti jään ootama uusi postitusi – pere tegemistest, päris oma kodus sisseelamisest ja toimetustest. Kindlasti muutub kodu aja jooksul kui sees elada, tuleb ideid ja muutusi – ootan põnevusega 🙂

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s