Vaikselt juba edeneb

8K6A2307.JPG

Tsauki, armsad lugejad!

Eelmisest postitusest on paar päeva möödas ja meie oleme jõudnud palju pankadega suhelda ning ka mõnusasti pereaega veeta. Praeguseks hetkeks on kõik kolm panka meiega ühendust võtnud ja kaks nendest lausa omapoolsed pakkumised teinud. Üks pakkumistest on meie jaoks täitsa rõõmustav ja teise intress tundus kuidagi ikka liiga suur. Rõõmustav pakkumine tuli meie kodupangast, kes tegelikkuses ei ole veel isegi saanud meilt korteri hindamisakti ehk siis on lootust, et nende pakkumine läheb pärast seda veel paremaks. Hoiame pöidlaid. Kolmandale pangale saime täna alles kõik dokumendid saadetud ja pakkumine lubati teha 3 tööpäeva jooksul.

Ilmselt paljusid noori peresid huvitab sama küsimus, mis meid minu raseduse ajal ja ka praegu – kas emapalk saab takistuseks kodulaenu taotlemisel? Uurisin seda meie laenukonsultantidelt ja sain vastuseks, et kindlasti ei ole see takistavaks teguriks, kui emapalga suurus on reaalse varasema palga tulem ja ei ole nö tekitatud. Selleks, et selles kindlad olla, palus pank vähemalt minult (Janalt) kahe eelmise aastanumbri (2015 ja 2016) TSD väljavõtteid, kus kajastuvad kõik laekunud maksud kuude lõikes. Selle leiate huvi korral e-maksuametist. Emapalk ei pea olema isegi 6 kuud laekunud nagu näiteks töökoha vahetuse puhul, vaid seda arvestatakse palgana juba pärast seda, kui see on esimest kuud laekunud. Lisaks paluti meilt mõlema viimase 12kuu kontoväljavõtteid, objekti müügipakkumist arendajalt, korteri hindamisakti ja ka Kredexi jaoks lapse sünnitunnistust või minu kõrgkooli diplomit. Ehk on teil nimekirjast mingisugunegi kasu ja oskate ise ka kodu ostmiseks ette valmistuda. Praeguseks hetkeks on meil kõik dokumendid koos peale hindamisakti. Selle saame me juba homme ja siis peaksid kõik vajalikud dokumendid meie poolt esitatud olema. Kodupangaga läks meil lihtsalt, nemad soovivad ainult hindamisakti, kuna kõik muud andmed on neile endale üsna lihtsalt kättesaadavad.

Meie jaoks on väga positiivne näha, et hoolimata puhkuste ajast tegutsevad nii Pindi kinnisvara inimesed kui ka pangad väga kiiresti ja kõik annavad endast maksimumi, et me saaksime juba esimesel võimalusel oma koju. Natuke üllatav on asjaolu, et kõik pangaasjad saab ajada läbi e-maili ja telefoni. Me ei ole reaalselt pidanud veel mitte kusagile kohale minema. Meile kõige kõrgema pakkumise teinud pangale ei pidanud me pakkumise saamiseks isegi mitte mingeid lisadokumente esitama, piisas ainult internetis tehtud kiirest taotlusest ja telefonikõne käigus mõnest täpsustusest.

Käisime täna jälle Kasekodus. Seekord tuli kohusetundlikult seal lilli kasta, kuna ma olen kuu aja jooksul suutnud juba mitu lille ära kuivatada. Kui tõele au anda, siis ma olen maailma kõige halvem botaanik. Ilmselt suudaks minu käe all isegi kõige vähenõudlikum kaktus ära surra. Kõik minu lähedased naeravad juba selle üle. Mida päev edasi, seda raskem on oodata, et rõdud valmis saaks ja ka pangaasjad korda. Niiväga tahaks juba sinna sisse kolida. Kõik on ju nii valmis ja lausa kutsub meid sinna.

Juba õigepea kirjutame ja jagame teiega pilte meie tänasest pildistamisest ühe ülimalt armsa fotograafiga. Esimest pilti saite piiluda juba selle postituse ülevalt. Ja loodetavasti saame juba ruttu teiega jagada ka häid uudiseid koju jõudmise osas.

Aitäh, et olete koos meiega! 🙂

Jana