Juba hakkasime kolima

Suvel on alati kuidagi niiviisi, et aeg lihtsalt kaob käest ära ja suvi on justkui iseenesest läbi. Tundub, et oh, nüüd saab puhata, aga järgmisel hetkel taipad, et puhkamiseni ei jõudnudki. Paistab, et meie suvi läheb sel korral samamoodi. Võtsime Siimuga mõlemad juuli kuu vabaks, et koos mõnusasti puhata, aga puhkamiseni me justkui jõudnud ei olegi ja tundub, et ei jõua ka.

img_1621.jpg

Praegu keerlevad kõik meie mõtted kodu ümber. Nagu me eelmises postituses mainisime, siis laenuleping sai meil allkirjastatud. Praeguseks on paigas ka notari aeg – 13.juuli kell 13.00. Alla nädala on jäänud hetkeni, mil me saame lõpuks hõisata, et meil on päris oma kodu… oi, kuidas ei jõua oodata. Seda tõestab ka asjaolu, et oleme 2 päeva järjest juba vaikselt asju Kasekodusse kolinud. Meil on praeguses üürikorteris üks tuba lahti pakkimata kaste täis. Ma ei tea kui paljud teavad, et me saate kõige kiiremal nädalal lisaks ehitamisele ning sisustamisele ka üürikorterit vahetasime ja kolisime. Me saime üsna ruttu aru, et lahti tuleks pakkida ainult kõige olulisemad asjad ja ülejäänud peaksid juba Kasekodusse kolimist ootama jääma – olime ju nii kindlalt otsustanud, et saagu mis saab, me ehitame praegu endale kodu. Kuna me absoluutselt ei suuda oma tulevasest kodust eemale hoida, siis tundus mõistlik juba vaikselt asju sinna viima ja lahti pakkima hakata.IMG_20170706_173848.jpg

Oleme praeguseks hetkeks ära viinud juba 6 suurt pappkasti ja korvkapikesed. Kohapeal me taipasime, et meil on veel väga palju asju tuua ja kõik asjad mis meil on kogunenud, kindlasti sinna ära ei mahu. Esimest korda üle mitme aasta me reaalselt sorteerisime kõik asjad väga kriitiliselt läbi ja reaalsus oli see, et olime nõus 75% asjadest, paberitest ära viskama. Kui me korteris ringi vaatame, siis ei tundugi, et me sinna midagi väga viinud oleks. Ja need meie korvikesed… need olid meiega juba 4 x kolinud ja me polnud kordagi selleni jõudnud, et neid sorteerida, kuna kõik asjad nende sees tundusid hädavajalikud. Praeguseks hetkeks on need täiesti tühjad, kuna mõned hädavajalikud asjad sealt leidsid oma koha ja enamik leidis tee prügikasti. Vot nii kasulikuks on osutunud see päris oma koju kolimine – saame ülearusest pahnast lahti. Muidu ikka vedasime kaasas, et äkki ikka kunagi läheb vaja. Samal ajal kui mina asju lahti pakkisin, tegeles Siim veel viimaste silikoonimiste ja mõõtmistega. Ja mis me siin eitame, FIFA mängimisega ka. 😀  Ahjaa… ja rõdud ka juba vaikselt edenevad. Rõdu põrandad on juba olemas, nüüd tuleb veel ääri oodata.

IMG_20170706_174020.jpg

Oleme kindalt otsustanud, et tahame endale nurgakööki. Võtsime selles osas juba ühendust Peebuga Sveep mööblist. Kahjuks nad juuli kuus puhkavad, aga juba augusti algul tuleb ta meile külla ja mõtleme üheskoos parima lahenduse välja. Praegu meil on ju ühes seinas juba köök olemas, mis lõpeb mõlemalt poolt püstakuga, seega tuleb leida õige lahendus, kuidas kõik praktiline ja ilus jääks. Tegelikult tahaksime me ka köögi tasapinna taha seina mingit ägedat lahendust. Saates värvisime Stencilit šabloobi abil, aga kui me teeme nurgaköögi, siis ahju püstaku taga olev värvimata ala jääb näha. Kui otsustame ka selle ära värvida, siis peaksime mingisuguse klaasi sinna peale valima. Kaalume hea meelega ka 2teisi ägedaid lahendusi. Kas teil on kedagi, kellel on kodus äge lahendus või kes oskab teha midagi ägedat? Või äkki hoopis on teil tuttavat, kes teeb mõistliku hinnaga ilusaid klaase köögi tahaseina? Kõik teie ettepanekud ja nõuanded on rohkem kui oodatud. 🙂

Lisaks köögile tuleb meil ka vannitoas natuke täiendusi teha. Vajame kindlasti vanni ette klaasi, et saaksime seal ka duši all käia. Ka sellele oleme juba pakkumise küsinud. Vannitoas saame tegelt veel natuke ehitada ka. Tunneme, et peaksime meie vannitoa töötasapinna alla ja ka peale riiulid ehitama, et reaalselt oleks kusagile asju panna. Praegu on kõik ilus ja puhas, aga kui vannitoa oma pudelikesi täis paneme, siis on vaatepilt ilmselt üsna sassis. Saamegi uuesti ehitamispraktikat ja ise tehtud mööbli üle rõõmu tunda. 🙂 Ise tehtud on hästi tehtud.

Mis veel põnevat? Siim tegi eile enda jalgpallikommentaatori debüüdi. Ta käis Delfis kommenteerimas Nõmme Kalju Euroliiga mängu Torshavni vastu. Minumeelest oli ta ülitubli. Esimesed 5-10 minutit oli tunda, et ta natuke jälgis, et kuidas ja mida tegema peaks, aga edasi kommenteeris ta niiviisi, nagu oleks ta seda juba aastaid teinud. Kohe näha, mis teema on tal südames ja millest oskab vabalt rääkida.

img_1525.png

Täna püüdsime oma kodu mullist natuke välja tulla ja otsustasime ilma nautida. Mõtlesime, et ühendame mõnusa vajalikuga ja käisime Varbola linnust uurimas. Miks see vajalik küll võiks olla? 😛 Nimelt oli meil enne saatesse kandideerimist käsil pulma planeerimine. Oleme paika pannud oma pulmakuupäeva, milleks on 25. august 2018 – just nimelt, alles aasta aja pärast. Siis saab meie kihlumisest mööda täpselt 2 aastat. Jõudsime kevadel ära broneerida peopaiga, milleks osutus Ohukotsu küün. Otsustasime lihtsa ja maalähedase pulmapeo kasuks, kuna tundsime, et see oleks meielik. Kuna me tseremooniat ja pidu päris ühte kohta ei tahaks, siis tundus Varbola linnuses tseremoonia läbi viimine ilus ja maagiline. Olime Siimuga mõlemad seal lapsepõlves käinud ja otsustasime, et läheme vaatame uuesti üle. Reaalsuses oli seal palju vähem alles kui me mäletasime. Seal oli küll vägaväga ilus, aga seda suurt maagiat mida me lootsime, sealt kahjuks ei leidnud. Tundub, et peame natuke veel seal kandis ringi vaatama ja ehk leiame selle päris meie koha ka. IMG_1603

Kuna me juba Raplamaal olime, siis otsustasime ka Siimu vanaemasid ja vanaisasid külastada. Mõtlesime, et läheme näitame neile ka, kui vapralt Mia juba kõnnib. Kõigil oli meie ootamatu külastuse üle hea meel ja nagu vanaemadele kombeks, siis suutsid nad meile kaasa pakkida kõiksuguseid värskeid asju – kartulit, maitserohelist, salatit ja just tarudest võetud mett. Mia maiustas mõlemas kohas maasikatega ja meie nautisime mõnusat puhast maa õhku. Maal ja lähedastega on alati mõnus.

IMG_1626.JPG

Paistab, et see nädalavahetus tuleb üleüldse mõnus. Nautige seda päikselist ja suvist nädalavahetust ning tehke seda võimalusel koos lähedastega.

PS. Issi õpetas täna Mia plaksutama. Nüüd ta jalutab mööda tuba ringi ja muudkui plaksutab. 🙂

Kallistame,

Jana, Siim ja Mia