Korraks oli juba täitsa suvi

Nii mõnus, et lõpuks on tõepoolest kaua oodatud suvi kätte jõudnud. Ma reaalselt arvasin, et sel aastal jääb suvi vahele, aga näete, ka Eesti ilm üllatab. Suures hirmus, et nädalavahetusel on selle suve ainsad ilusad ilmad, otsustasime me perega telkima minna. Lootuses leida seltskonda, uurisime ka lähedastelt, et mis plaanid neil on, aga kuna me olime nii viimase hetke inimesed nagu alati, olid kõik jõudnud oma plaanid juba ära teha. Otsustasime, et pole vahet, perepuhkus kulub meile igaljuhul ära.

img_1820.jpg

Laupäeva hommikul ostsime poest telgi ja sõitsime Nõva ranna suunas. Nõva rannal on meie jaoks oma eriline tähendus – natuke vähem kui aasta aega tagasi palus Siim mind seal endale naiseks. Sinna jõudes oli seal sama mõnus, ilus ja eriline kui eelmisel aastal. Tegelikkuses ilm oli kõvasti parem. Mina kujutasin ette, et läheme kusagile eraldatusesse, aga tegelikult oli terve rannaäär telke ja erinevaid seltskondi täis. Alles seekord ma taipasin kui mõnusaks seal on perekondadele puhkamine tehtud. Iga paarikümne meetri tagant on ehitatud lõkkeplats/grill koos lauaga ja keegi ei pea muretsema ise enda grilli kaasas vedamise pärast. Samuti on seal olemas katusealused, tualetid ja prügikastid – ehk siis kõik mida vajad viisakaks puhkuseks. 🙂

IMG_1707.JPG

 

Meie leidsime endale mõnusa koha kohe randa viiva laudtee ääres. Esimese asjana panime telgi püsti.  See tekitas sisse mõnusa äratundmisrõõmu, kuna lapsepõlves käisime me perega iga suvi mere ääres telkimas. Vedasime asjad telki, panime rannariided selga ja läksime imeilusat randa imetlema. Nõva rand on kuulus oma laulvate liivade ja lestakala poolest. Terve mereäär oli päevitajaid, õngi ja kalamehi täis. Hoolimata palavast ilmast ja puhtast veest võis näha inimesi ainult jalgupidi vees, kuna vesi oli veel külm.

IMG_20170708_155736.jpg

 

Selle ühe päevaga sai selgeks, et Mia armastab randa. Ta võis lõputult jälgida lainete liikumist, sulistada jalgupidi vees ja liivaga mängida. Tal tuli päeva jooksul meelde ainult ühe korra magada, ülejäänud aja oli tal lihtsalt liiga põnev. Terve päev nägi tema näos suurt naeratust. Umbes 22 ajal väsis Mia ära, panime ta vankrisse ja jalutasime ta magama. Võtsime ta vankriga kaasa ja istusime randa päikeseloojangut vaatama.

IMG_1760

 

Väga kaua see lõbu meil aga ei kestnud, kuna Mia ärkas tühja kõhu pärast üles. Ta on harjunud õhtuti piimaga magama minema. Me olime kaasa pakkinud kõike olulist ja vähem olulist, aga unustasime Mia piima. Olime päeval Nõva poest ostnud asenduseks laktoosivaba piima. Soojendasime seda talle ja lootsime, et ta jääb tuttu. Sel hetkel tuli aga reality check – meie armas beebi ei soovinud seda piima. Ta sai väga hästi aru, et see ei ole tema tavaline piimasegu ja ta ei olnud nõus seda jooma ei telgis pikali, vankris jalutades ega ka meie süles mitte. Pärast tükki aega proovimist oli selge, asjad tuli kokku pakkida, kuna last ei saa ju nälga jätta. Umbes 23 ajal saime asjad kokku pakitud ja asusime tagasi kodu poole. Nii palju siis esimesest päris telkimisest. 😀 Telkimiseni me ei jõudnud, aga vähemalt saime veeta ülimõnusa perepäeva.

IMG_20170708_225446.jpg

Järgmisel hommikul otsustasime me uuesti randa minna, aga sel korral võtsime ette lühema maa – läksime Pirita randa. Mina ega Siim polnud seal tegelikult varem käinud.  Liiv oli seal mõnus ja rand ise ka meeldis, ainult vetikatehunnik veepiiril ei meeldinud. Väikese lapsega jalgupidi vette seal minna ei saa ja Siim ütles, et isegi tema ei kipu nendest läbi kõndima. Ehk siis meie jaoks paistis see pigem koht, kus on mõnus liivalosse ehitada ja päikest võtta, aga ujuda ei saa. 🙂

IMG_1777

 

 

 

IMG_1767

Pärast randa tuli tunne, et tahaks väga Kasekodusse minna. Ei tea, kas selline tuhin tuleb siis ka igapäev peale kui me seal juba sees elame. Tulime Peetris asuvast üürikorterist läbi, viskasime jälle paar kasti auto peale ja sõitsimegi taaskord Laagri poole. Mida kord edasi, seda rohkem on tunne, justkui poleks asju kusagile panna. Ei tea, mis siis saab, kui selle viimase kolimise teeme kui kõik järgi jäänud asjad korraga ära viime. Sel korral sikutasime garderoobist välja enda rõdumööbli. Me polnud siiani nende peal kordagi istunud ja osasid asju isegi mitte kiledest välja võtnud. Me saime saate ajal tellida Puskust 400€ väärtuses kottmööblit (vist öeldakse nii). Kuna toas tundus niigi olevat juba palju asju, siis valisime enda 2 tugitooli moodi kott-tooli, tumbad ja laua just rõdule. Hirmus tuhin tuli peale juba rõdu sisustama hakata, aga kahjuks ei ole endiselt veel rõdu ääri.

FullSizeRender

Eile oli Siim Kalevi poistega laagris ja meie Miaga saime jälle emme-tütre aega nautida. Iga kahekesi veedetud päev lähendab temaga veel rohkem ja paneb teda järjest rohkem armastama ja imetlema. Käisime temaga jalutamas, mängisime terrassil ja tegime isegi koos süüa, tema muidugi tegeles pigem söömisega. Terrassil mängides tuli hirmsasti tahtmine lihastrenni teha. Nii ma siis võtsin lebomati ja hakkasin oma harjutusi tegema. Mia muudkui jalutas ümber minu ja kihistas naerda. Sain tõestust, et isegi lapsega koos saab kodus trenni teha. 🙂 Õhtul käisime Ülemistes Miale riideid ostmas. Ta on kõikidest oma riietest nii märkamatult välja kasvanud. Minu õnneks on praegu just soodukate aeg ja sain kõik riided talle väga soodsa hinnaga. Kust teie oma perele riideid leiate? Kas praegu on juba targem netist riideid tellida või käite ikkagi veel poodides ka?

Päikest ja rõõmu,

Jana

Posted by

Ma teen tihti rohkem kui esmapilgul tundub, et jõuda võiks. Armastan enda turundusalast tööd, tantsimist, ürituste korraldamist, kodu sisustamist ning loomulikult ka oma perekonda. Mul on imearmas tütar Mia Isabela ja tõeliselt toetav abikaasa Siim-Sten. Meie kõigi nimedest kokku tulebki meie blogi nimi JAnaMIaSIim - JAMISI. Blogi kannab meie kõigi nime, kuna kajastan siin meie pere tegemisi. Praegu on välja kujunenud nii, et mul on igaks aastanumbriks varutud vähemalt üks suur ja pöörane eesmärk, mis tuleb ära täita. Üle-eelmisel aastal oli selleks "Naabrist parem" saate võit, eelmisel aastal meie pulma korraldamine ja sel aastal kõige pöörasem - enda maja ostmine, ehitamine ja sisustamine. Praegusel hetkel saadki siin blogis end hästi kursis hoida sellega, kuidas valmib meie Veneetsia. Just, lugesid õigesti, kolisime mere äärsesse majja, mille nimi on Veneetsia. Ühtlasi plaanime ka kirjutada, mida tähendab tegelikult meie pere jaoks Tallinnast teise Eesti otsa mereäärsesse külla kolimine. Keerasime elud pea peale ja peame ilmselt veel mõnda aega enda elu korda seadma. Aitäh, et elad minu pere tegemistele kaasa.

14 thoughts on “Korraks oli juba täitsa suvi

 1. Põhiliselt H&M, Lindex, Zara. Netist ei taha tellida, kuna meeldib katsuda ja suurust valin ka silma järgi. Kui ostan, siis ikka kohe kandmiseks, mitte et peaks ootama. Sobivuses saangi kohe poes veenduda.

  Meeldib

 2. Nii tore, et jagate seda kõike blogi vahendusel edasi. Elasin teile kaasa algusest peale. 🙂

  Küll aga tekkis mul hoopis küsimus mitte korteriga seoses vaid Mia vankriga (tundub Milli Tech moodi). Ma oletan, et oled kasutanud seda sünnist saadik ehk kuidas talvel sellega sõita oli? Kas esimesed rattad on lukustavad? :).

  Meeldib

 3. Kuna ma olen totaalselt alla andnud lapsega poes käimises, siis enamus riideid nüüd ikka juba tellima. Mul on kodus siis see kohutav kahene 😀 H&M’l on see hea variant, et saab ka asju tagasi saata.

  Meeldib

 4. Meil oli põhimõtteliselt sama kogemus laktoosivaba piimaga, kui õhtul hilja ei viitsinud enam poodi minna ja külmkapis oli ainult laktoosivaba piima 😀 Kelly väga viisakalt keeldus sellest ja otsustas ilma piimata magama minna 😛

  Meeldib

 5. Jana, eraldi postitus võiks olla nende jõuharjutuste kohta, mida kodus teed 🙂 Olete oma ilusa perega paljudele nii mitmeski asjas inspiratsiooniks! 🙂

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s