Kas tõesti lõpuks päris oma kodu?

 

4 kuud tagasi oskasime me ainult unistada oma kodust. Kuna olime otsustanud, et järgmine suvi tuleb ikka pulmad ära pidada, siis olime leppinud tõsiasjaga, et esialgu me kodu sissemaksuraha koguda ei saa ja peame veel nii mõnedki aastad üürikorteris veetma. Selle teadmisega olime endale valinud mõnusa, pisikese oma aia ja terrassiga üürikorteri Peetris, kus oleks Mial mõnus kasvada. Siimu naljast, et läheme saatesse “Naabrist parem” sündis meie jaoks nüüdseks lausa märkamatult meie jaoks suurim õnnistus – me olemegi päris oma kodu omanikud.

IMG_1970

Pärast notarit tähistasime koduomanikuks saamist Babybackis, kuna seal on mõnus lastenurk 🙂 

 

Kuidas see kõik üldse alguse sai? Nägime reklaami, Siim tegi nalja, et läheme. Nägime teist korda reklaami, mina registreerisin ära. Ja juba paar päeva hiljem tuli teade, et oleme oodatud castingule, milleks tuli üsna põhjalikult valmistuda. Tuli ette valmistada 5 minutine esitlus, mille käigus pidime tutvustama stiili ja põhjalikke plaane, missugusena me hakkame oma kodu ehitama. Siimul oli samal ajal just kooli viimane nädal ja ta pidi kirjutama väga pikka ja põhjalikku mooduli lõputööd. Ehk siis temal oli väga keeruline üldse kaasa mõelda. Üritasin temaga arutada, et mis stiile siis olemas on, aga meie kahjuks ei teadnud kumbki ühtegi sisekujunduse stiili. Hakkasin siis Pinterestis tuulama ja kõik mida leidsin oli Skandinaavia stiilis. Niisiis saigi meie castingul tutvustatav kodu mitte üldse meielik skandinaavia kodu.

Casting läks kuidagi lihtsalt, lõbusalt ja ega oma kodust väga rääkima ei pidanudki. Sama päeva õhtul pidid kõik uuesti kogunema ja anti teada, kes saatesse pääsevad. Siim oli samal ajal jalkamängul ja meie Miaga läksime kahekesi. Kui juba 2 perekonda oli välja kuulutatud, siis olin ma üsna kindel, et me ei saa. Meid kutsuti välja 4ndana. Tagant järgi oleme kuulnud, et meie valimine oli üsna lihtne otsus. Esiteks muidugi Mia olemasolu ja teiseks valisid nad meid väidetavalt perekond ilusateks. Siinkohal tahame ära märkida, et me ei olnud üldse õnnelikud selle üle, et meile anti tiitel perekond sportlikud ja ilusad. Sportlikud oli okei, aga ilusad… igaüks meist on omamoodi ilus. Ja me kumbki ei ole nii kõrge enesehinnanguga, et meile meeldiks nädalast nädalasse kuulda seda ilusate rõhutamist. Meie meelest olid kõik osalised vägaväga ilusad.

Kui casting oli läbi, siis oli käes reaalsus. Kas me tõesti oleme valmis minema tõsielusaatesse? Loomulikult kaalusime me kõiki positiivseid ja negatiivseid aspekte, aga määravaks sai meie jaoks teadmine, et ¼ võiduvõimalus on palju suurem kui lotovõidu võimalus. Ja ühte neist kahest imest oli meil vaja, et päris oma kodu saada. Saate puhul me vähemalt teadsime, et seal on meil võimalik endast 100% anda ja võit välja teenida. Nii me siis kirjutasimegi lepingule alla ja läksime selle hullusega kaasa.

Jana_SiimSten2

Pärast esimest nädalat särasime ja pakatasime veel energiast

 

Terve see saateperiood oli väga pingeline. Me ei olnud nõus ükski nädal lihtsaid lahendusi looma, vaid meie jaoks oli oluline luua midagi erilist, mis tekitaks meis tunde, et jah, see on meie ja me oleme andnud endast selle tegemisel 200%. Me ei lubanud endale puhkust ja pingutasime alati, et kõik oleks viimase detailini paigas. Me lugesime korduvalt, kuidas arvati, et saatetiim tassib meid. Olgem ausad, mitte ühtegi rosetti ei kingitud meile, mitte ühtegi reaalselt. Pigem oli mitmeid kordi, kus me jäime teiseks ja mõnel korral arusaamatutel põhjustel (kui nt võitja vannituba oli poolik ja lõpetamata). Kuulsime nüüd tagant järgi, et isegi saatetiim oli sel nädalal arutanud, et kas nad tegid meile liiga. Me saime jooksvalt kõik kvaliteedi rosetid (korteri üldkvaliteet, põrand, voodi ja üleüldse meie isetehtud mööbli kvaliteeti kiideti nädalast nädalasse) ja tegelikkuses ütles Hausersi projektijuht viimase nädala hindamisel, et me olime alati oma kvaliteedilt teistest korteritest sammu ees. See tõestab, et me tõepoolest pingutasime ja ei jäänud kordagi lootma, et õnn meile sülle kukub. Meil oli selleks liiga tähtis eesmärk, et kordagi õigelt teelt kõrvale kalduda – meie laps vajas tõesti päris oma kodu.

Hoolimata kõikvõimalikest trikkidest ja mängudest, millega püüti lõpus veel võrdsust saavutada, olime meie oma pingutamisega saavutanud selle, mida me soovisime. Olime rosettidega esimesed. Siis jäi meil veel ainult teile loota. Ja te olete parimad, ausalt! Umbes 15 000 häälest üle 10 000 tuli meile. Ausalt, vauuuu, me poleks osanud seda loota. Meil olid maailma parimad poolehoidjad. Tänu teile võitsime me saate, kogu sisustuse ja unistatud sissemaksu oma kodule.

IMG_0864

Kirjeldamatu rõõm pärast võitu

 

Pärast võitu läks kõik väga kiiresti. Pindi kinnisvarast Elmar Liitmaa ja Piret Tamm tegid isegi oma puhkuse ajast tööd, et me saaksime võimalikult ruttu kodu oma nimele. SEB pangas käisid ka kõik asjad nii lihtsalt ja sujuvalt. See viimane spurt käis tegelikult nii ruttu ja eile kirjutasime me lõpuks korteri notaris oma nimele. Ausalt, see on uskumatu tunne, meil on päris oma koht kus olla. Mial on päris oma tuba ja ta on ka juba lasteaia järjekorras. Lõpuks on tunne, et meie elus läheb kõik täpselt õiget rada ja on olemas kindlustunne. Me oleme meeletult tänulikud, et Eestis on nii palju inimesi, kes meile kaasa elasid ja meie jaoks olemas olid.

IMG_1981

Olime notaris esimesed ja ootasime teisi osapooli

 

Nüüd jääme ootama 1.augustit, mil korter meile ametlikult üle antakse ja saame lõpuks sinna sisse kolida. Täna tulime aga vannituppa riiulit ehitama. Õigepea kirjutan ka sellest täpsemalt.

Mõnusat suvist nädalavahetust 🙂

Jana, Siim ja Mia

Mia tahtis ka teile miskit kirjutada. Muudkui käis siin arvuti juures trükkimas. Jätsin siis tema kirja ka siia lõppu 🙂

oõ’0’õ l’ ‘*Õ–‘‘L

Õ÷÷÷÷÷¨’ Ö ÕöõPP*-+++ö‘

17948541_1713269915366198_1245943469_o

Kui alustasime, siis oli Mia niii beebi alles