Nii palju sugulasi ühel nädalavahetusel

Enne seda kui ma Miat ootama jäin kohtusin oma perega heal juhul paar korda kuus ja sugulastega korra poole aasta jooksul. Ma olin kõik oma päevad täitnud töö, esinemiste ja trennidega. Mul ei olnud isegi aega iseenda jaoks. Mõnel suve nädalavahetusel oli mul lausa 7 esinemist – usute või mitte, aga ma jaksasin ja sain sellega hakkama. Ma võisin lõputult tantsida ja tantsimise nimel elada. Ja samal ajal tegin sama suure kirega tööd ka digiturundajana. Sel hetkel mõtlesin, et küll ma jõuan oma pere ja sugulastega ka aega veeta.

Miat ootama jäädes langesid ära kõik esinemised ja sellevõrra hakkas aega üle jääma. Jõudsin aina tihedamini oma perekonna juurde ja sain aru, millest ma tegelikult kõikide nende aastate jooksul ilma olin jäänud. Pere on see, kes toetab mind igal hetkel ja kes tunneb siiralt rõõmu iga minu õnnestumise üle. Ma tõepoolest armastan oma pere ja sugulastega koos olemist. Kui Siimu sugulased on kõik Rapla kandis koos, siis minu omad elavad mööda Eestit laiali ja on väga keeruline neid kõiki üheaegselt kokku saada.

IMG_20170715_180947.jpg

Issi juures maal on alati niiii mõnus

Sel nädalavahetusel läks aga nii, et mul oli suur rõõm näha sugulasi, keda ma polnud lapsepõlvest saati näinud. Mul issi helistas mõni nädal tagasi ja ütles, et sel laupäeval (mis oli eile) on meil pisike temapoolne suguvõsa kokkutulek. Kuna ma ei ole kedagi peale issi ja  ühe onu reaalselt lapsepõlvest saati näinud, siis otsustasime Siimuga sekundiga, et sinna me peame jõudma. Me sõitsime juba reedel maale isa juurde. Tema juures on alati nii mõnus. Igakord tema aeda astudes tuleb lapsepõlv meelde ja praegu suvel oli kõik nii mõnusalt roheline ja ilus. See värske maa õhk on ikka asendamatu. Mia oli ka nii õnnelik, kuna tal oli hoovis niii palju ruumi kus ringi jalutada. Reede läks kuidagi jube kiiresti. Jõudsime grillida, jalkat vaadata ja juba oligi kell nii palju, et Mia tahtis tuttu. Kuna issil on maja veel ehitusjärgus ja seal ei ole hetkel väga palju ruumi magamiseks, siis otsustasime ööbida Siimu onu ja onunaise suvekorteris, mis asub Pärnus.

IMG_20170714_180642.jpg

Meie pisike muri tundis suurt huvi muruniiduki vastu

Issi palus, et viiksime ta enne sõbra juurde sauna. Tema sõbral on tütar Miia, kes elas meile terve saate aja kaasa ja lootis meid väga näha. Saatsime talle umbes kuu aega tagasi meie autogrammidega pildi ja ta oli selle üle üliõnnelik olnud ja lausa värisenud. Otsustasime, et teeme talle ka heameelt ja läheme  natukeseks autost välja. Ta oli ülirõõmus ja nii armas. Tahtis muudkui meie Mia lähedal olla ja kallistas meid. Tõeliselt armas ja siiras tüdruk. Nii lahe kui sellise pisikese asjaga suudad kellegi õhtu rõõmsaks teha.

IMG_20170715_083251.jpg

Oi kui mõnus uni oli

Pärnusse jõudsime me alles öösel. Me ei olnud kunagi varem Siimu onu korteris käinud. See oli üliarmas pisike korter, mis oli sisustatud suure armastuse ja hoolega. Seal tekkis kohe mõnus, soe ja natuke maalähedane tunne. Magasime kõik kolm nagu notid. Mia oli ka hommikul mõnusalt väljapuhanud ja rõõmsameelne. Ärkasime juba 8 ajal, kuna olime otsustanud enne suguvõsa kokkutulekut jõuda veel Mihkli laadale. Lapsepõlves käisin ma seal perega koguaeg. Mihkli laat kujunes mulle natuke emme poolse suguvõsa kokkutulekuks, kuna nägin seal imearmsaid sugulasi, keda ma polnud reaalselt lapsepõlvest saati näinud. Kõik olid nii rõõmsad ja jutukad. No, kui aus olla, siis minu jutukus ilmselt pärinebki sealt suguvõsast 😀 Mitte keegi ei oska kohe üldse tasa olla. Nii vahva oli kuulda, kuidas vanaonud ja vanatädid ka peredega meile kaasa elasid ja pöialt hoidsid. Hihi… ja pidin taaskord kuulma, et telekast paistsin ma palju suurem kui ma päriselus olen 😀

IMG_20170715_133215.jpg

Mu tädimees Aimar müüs laadal ise tehtud vok-panne ja grille – vaata Grillipralle.ee

Üleüldse oli laat täis inimesi, kes tulid julgelt meie juurde ja rääkisid meile, kuidas nad meile kaasa elasid ja et olime hästi tublid. Nii lahe ja julgustav on seda kõike tagantjärgi kuulda. Saate ajal me ei juhtunud üldse võõrastega kokku ja väga palju tagasisidet ei saanud. Ja kohe kindlasti jääb meile eredalt meelde üks umbes 30/40ndates blond naisterahvas, kes oli samuti meile saate ajal kaasa elanud. Ta oli tõepoolest niii siiras ja tore ning eriti armas oli see, et ta kinkis Miale Pintselsabade raamatu. Loomulikult ei saanud me laata ka ilma ostudeta. Otsime kõigile kolmele ühesugused punased papud, Miale üliilusa roosa puidust kõristi, tema nimega tassi ja suure näpuga soovi avaldamise peale ka Frozeni õhupalli. Siim sai veel lühikesed püksid ja hunnikutes odavaid sokke.

Väga kaua me ei saanud laata nautida, kuna pidime jõudma suguvõsakokkutulekule. Oli ülikift, et me saime kokku kõik issi perekonna. Tema ema, isa, venna ja õe perekondadega ja loomulikult kõik issi lapsed siis oma perekondadega. Sellist korda, kus me kõik koos oleksime olnud, ei ole siiani reaalselt mitte kordagi olnud. Terve see päev läks nii märkamatult ruttu. Jutustasime kõigiga, kellega ei ole ju nii ammu sõnagi vahetanud. Kuna kasutasime vana head “igaüks võtab midagi natuke toitu kaasa” meetodit ja reaalsus oli see, et toitu sai rohkem kui see sama seltskond nädalaga ka süüa jõuaks. Sõime kõik ennast paksuks. Mia nautis kogu seda päeva ikka meeletult. Ta mängis minu täditütre ja nende koeraga. Ta reaalselt jalutas terve päeva mööda aeda ringi. Aina harvem häirisid teda murul olevad konarlused ja õhtu lõpuks ta reaalselt peaaegu ei kukkunudki kordagi. Temast sai selle nädalavahetuse jooksul juba edasijõudnud kõndija. Saime Tallinna poole liikuma alles 23 ajal õhtul. Leppisime kõik koos kokku, et kui me varem uuesti kõik kokku ei saa, siis järgmise aasta 25.august on küll see kuupäev.

20138011_1849591768400678_893124232_o

Nii super on kõik ühele pildile saada

Ma sain sellest nädalavahetusest nii palju positiivseid emotsioone. Kuidas teil on? Kas jõuate palju pere ja sugulastega aega veeta? Kas teile meeldib nendega koos olla? Kui tihti suguvõsa kokku saab?

Nautige imeilusat suve!

Jana