Niisama juttu ja Öölaulupeo emotsioone

Nagu ikka, kirjutan ma vähemalt ühe päevase vahega. Ei tea, kuidas ma kohe kuidagi ei suuda oma aega nii planeerida, et igapäev kasvõi väike postitus teha. Pean end ikka kokku võtma. 😀 Praegu kasutan juhust, et Mia veel tudub ja teen postituse ruttu ära. Siim oli eile taaskord poistega laagris ja minu eilne päev kulus kuidagi koristamise ja külaliste peale ära. Oh ja tegelt… olin eile tõeliselt tubli, otsisin välja kõik kirjad, millele ma ei ole jõudnud vastata (nii Instagramis, Facebookis kui e-mailil) ja vastasin kõigile ära. Jõudsin seda kõike teha, kuna Miabel tegi enneolematu 3 tunnise une. Aga kuna see oli nii pikk, siis jäi see ka tema ainsaks päevaseks uneks. Kui aus olla, siis ma ei teagi kui palju peaks üks 10kuune päeva jooksul magama. On selleks mingid normid… või siiski on iga laps tegelt ju vist individuaalne oma vajadustega.

Kui eilne päev oli kodune, siis üleeile oli Kasekodune 😛 Hommikul peale ärkamist söötsime Mia kõhu täis ja sõitsime kohe sinna poole. Siimul oli plaanis 2 tööd tehtud jõuda – uksepiitades olevatele aukudele punnid panna ja vannitoa töötasapind uuesti ära lakkida, et seda oleks sisse kolides lihtsam puhastada. Kui lakkimine läks libedalt, siis nende punnide panemise peale jõudis Siim küll mitu korda vihastuda. Kõik kruviaugud olid suvaliselt puuritud ja piitade kõrgemad ääred jäid niiviisi ette, et ilma punne lõikamata ei olnud neid võimalik aukudesse panna. Lihtsamates kohtades olid punnid juba olemas. 😀 Aga minumeelest sai ta lõpuks selle tehtud. Meie Miaga jõudsime samal ajal õues Kasekodu ümbrust nautida ja jalutada. Seal on ikka ülimõnusalt rahulik ja roheline kõik. Täpselt nagu oleks linnakärast kusagile alevikku sõitnud. Iga kord kui ma seal ringi jalutan, saan ma aru, et see saade toimus ikka lapsega pere jaoks ideaalses kohas. Seal on ülimõnus last üles kasvatada. Majad on ringiratast, keskel on mänguväljak ja kõik akende peal olevad teiste maja elanikud nii ilusti teretavad. Nagu oleks pisike turvaline oma kogukond. 🙂  Kui Mia magama jäi, siis mina läksin üles eelmist blogipostitust kirjutama.

Postituse kirjutamine jäi poolikuks, kuna Isabel ja Rein-Erik, kellel oli käsil magamistuppa uue kapi projekt, kutsusid meid enda terrassile pannkooke sööma. No ausalt, ei pidanud sekunditki mõtlema. Mia oli ka just pannkookide ajaks üles ärganud. Oeh, nende korter on küll pisike, aga sellel on megasuur eelis – oma päikesepoolne terrass. Seal on ikka megamõnus. Meie korter on sellise nurga all, et saame ainult varahommikul päikest nautida. Aga me lohutame end sellega, et Eesti suvi on nii lühike, et ehk pole hullu. Igaljuhul, pannkoogid olid megahead ja see pärastlõunane aeg naabritega oli ka väga vahva. Mia Isabela muidugi tegi oma traditsioonilist – sõi mulda. Ta ausalt sööks koguaeg mulda, kive ja liiva kui need vähegi käeulatuses on.

IMG_2316.JPG

Pannakate lõuna naabrite terrassil

Ega me ei suutnud talle selgeks teha, et seda mulda ei peaks tegelikult sööma ja läksime üles oma korterisse tagasi. Pesime Mia puhtaks ja lihtsalt nautisime seal korteris olemist. Mängisime Miaga, mõnnasime tema pesas ja lollitasime. See on nii äge, kuidas Mia tunneb ennast seal korteris nii koduselt. Praeguses üürikorteris ta ei lähe üksi väga ühessegi teise ruumi, aga seal ta käib koguaeg täiesti vabalt üksi igalpool chillimas ja mängimas. On näha, et ta tunneb end turvaliselt ja see on megaäge.

Umbes 18 ajal olime me sunnitud praeguse üürikorteri poole liikuma, kuna plaanisime õhtul minna öölaulupeole. Otsustasime, et meil on ka sellist mõnusat muusikat täis aega vaja perega. Me kuidagi ei ole üldse jõudnud seda suve niiviisi nautida nagu tahaks ja kuna ilm oli ka nii ideaalne, siis muud varianti ei olnudki kui minna. Siim käis pesus ära, mina tegin end korda, panime Mia riidesse ja juba läksimegi. Mõtlesime, et siis saame enne süüa ja merepäevadel ka natuke ringi vaadata. Seal oli tõesti ülimõnus ja ilus. Päikeseline õhtupoolik sadamas, mida veel suveõhtult tahta. Meie jaoks on Lennusadam natuke eriline koht ka, kuna me tegime enda beebiootuse pildid seal.

IMG_20170716_210435.jpg

Issi kukilt on uudishimulikule lapsele hea kõrge ülevaade, et mis mujal toimub

Vahva oli see, et nägime seal tuttavaid, keda pole ammu näinud. Igaühega neist sai üle pika aja natuke jutustada. Meie jaoks endiselt harjumatult oli palju pisikesi tüdrukuid, kes tahtsid pilti teha. Kõik nad olid nii rõõmsameelsed ja ägedad. Ja Mia, tema oli nagu pisike hulluke. See on ikka tõsi, et kui laps saab jalad alla, siis enam teda kätte ei saa. Süles ja vankris ta enam ei püsinud, tahtis ainult maas olla ja ringi joosta. Ta reaalselt jalutas kiirel sammul minu juurest koguaeg erinevate inimeste juurde ja naeratas neile. Nagu väike särapall. Aga tundus, et inimesi tegi see pigem rõõmsaks kui kurjaks. Ja nii ma seal jooksin umbes 30 minutit koguaeg tal järgi. Kui laulupidu pihta hakkas, siis panime ta vankrisse ära. Meie arvates olid valitud super häälega artistid ja me vägaväga nautisime seda õhtut. Mõtlesime, et peaksime ikka tihedamini kodust välja saama ja vabaõhuüritustel käima.

IMG_20170716_204249.jpg

Just niiviisi ma talle koguaeg kaugustesse järgi pidingi minema, et kättpidi tagasi tuua

PS. Kusagil postituse all öeldi, et võiksin teha postituse ka lihasharjutusest, mida kodus teen. Püüan selle ka lähiajal ära teha.

IMG_20170716_214019.jpg

Kallistame,

Jana, Siim ja Mia