Perepäev Lottemaal

Hei, armsad!

Kuna me oleme vahepeal aktiivselt tegelenud kolimisega, siis jõuan alles nüüd oma ägedast Lottemaa emotsioonist kirjutada. Eelmise nädala alguses kirjutas mulle Riina Lottemaalt ja kutsus meie perekonda neile külla. Olime kutse üle väga rõõmsad ja kuna nädalavahetuseks lubas ilusat ilma, siis otsustasime seda ära kasutada ja juba laupäeval minna.

 

IMG-2539

Küll need emme prillid maitsevad hästi

 

Mõeldud- tehtud. Laupäeva hommikul sõitsimegi Tallinnast Pärnu poole. Jõudsime Lottemaale umbes 11 ajal. Mia oli ennast autos mõnusalt välja puhanud ja väga rõõmus. Nii kui ta autost välja tõstsime jooksis ta ringi. Panime talle vajaliku koti vankri alla, Mia Isabela vankrisse ja liikusime piletikassa juurde. Teenindus oli seal igalpool minumeelest väga armas ja sõbralik. Meil olid olemas küll rongipiletid, millega saab parklast Lottemaa alale, aga kuna hommikul oli rongi peale minevat rahvast palju, otsustasime meie parklast teemaparki jalutada. Usun, et lapsega kodus olevale lapsevanemale on 800m  olematu vahemaa, kuna igapäevaselt jalutame vankriga ju oluliselt pikemaid vahemaid. Samas rong on kindlasti väga kasulik peredele, kus on umbes 3-5 aastased lapsed, kes ei ole enam vankris ja ei jaksa pärast pikka päeva parklasse tagasi jalutada ja selle ägeda multifilmiliku rongiga sõitmine ise lapsele juba omaette elamus.

 

IMG-2553

Mia sai juba aru, et miskit põnevat hakkab toimuma

IMG-2563

Lepatriinu oli sõber 🙂 

 

Kohe teemaparki sisendes tuli meile vastu Lotte. Algul Mia naeratas talle, aga mõned hetked hiljem hakkas võõrastama ja nutma. Tal on alati nii, et vajab umbes 5-10 minutit harjumiseks ja siis võib juba mängida. Mia rahustamiseks jalutasime edasi. Iga meeter, mis me seal käisime, oli minumeelest nii põnev ja läbimõeldud. Oli näha, et mitte ükski detail ei ole jäetud läbi mõtlemata. Kohe esimene jäneste maja oli suur ja täis avastamist ja lõbustusi. Meil Siimuga oli huvitav ja oli näha, et Mia silmad käisid ka muudkui ringi ja vaatas, mis kõik ümber ringi on ja toimub. Lasime liugu, vaatasime erinevaid ägedaid väljapanekuid, tutvusime maja iga korruse ja nurgaga. Kujutan ette, et lastel, kes on Lotte multikaid väga palju vaadanud, on seal ülipalju äratundmisrõõmu, kuna kõik on nii ehe ja tõetruu.

IMG-2605

Mia oli terve aja pisike rõõmupall

IMG-2575

Emmele ka natuke lõbu

 

Kuna Mia tahtis hirmsasti ringi joosta, siis läksime staadionile, kus õpetati lastele maadlemist. Mia leidis palli ja mängis sellega. Siim katsetas “raskusi” ja mina ei suutnud endiselt ära vaadata ja imetleda kui palju vaeva ühe teemapargiga ikka nähtud on ning kui lahedad kõik tegelased on. Kõik püüdsid lastega suhelda ja nendel seal olemist veel rõõmsamaks teha. Ja nad ei astunud rollist välja ka täiskasvanutega suheldes. Siim ütles, et tema küll ei oskaks ja ei suudaks niiviisi rollis sees püsida, sama siin. 🙂 Lisaks vahvatele majadele ja leiutistele on päev täidetud seal erinevate etendustega. Usun, et umbes 3-7 aastastel on neid eriti põnev vaadata. Mia väike totu veel eriti midagi aru ei saanud ja meie väga pikalt ühtegi asja kahjuks vaadata ei saanud. Aga see panigi mõtlema, et paari aasta pärast peame kindlasti tagasi minema, et tema ka saaks ikka sellest melust ja olust 100%.

IMG-2583

Tugev issi

Kui olime paar tundi juba uudistanud ja jalutanud, siis avastasime, et meil kõhud korisevad. Siim muidugi küsis juba parklast teemaparki jalutades, et kus seal süüa saab. 😀 Kui olin talle öelnud, et seal on selleks mitmeid kohti, siis oli ta väga rahul. Meie valisime vist kõige suurema ehk Lotte kohviku. See oli mõnus õuekohvik varjude all. Väga mõnus oli korra päikese eest peitu saada. Kohviku menüü oli meie arvates üllatavalt mitmekesine ja valikut oli tõesti palju. Meie suurte pitsa armastajatena valisime ühe kana-barbeque pitsa ja et Mia saaks ka ampsata, valisime teiseks toiduks kartulipüree lihapallidega. No… meie armastasime mõlemat toitu, ausalt. Me imestasime, et sellises kohas saab pakkuda nii head toitu. Pitsa oli eriti hea. 😛 Sellele oli tõesti palju maitsvat katet lisatud ja sai valmis üliruttu. Kuna me viimasel ajal oleme saate pärast palju väljas söönud, siis oli ka hea hinnavõrdlus ja meie arvates ei olnud seal oluliselt kallim kui mujal süüa. Meie Siimuga saime ühest pitsast kahepeale kõhu väga täis (kuigi Siim sööb palju 😀 ) ja Mia toitu jäi väga palju üle. Mõlemad toidud tundusid selliste suurustega, et jaguks kahele: pitsa kahele täiskasvanule ja püree kahele lapsele.

 

IMG-2608

Leia pildilt Mia Isabela

Kõhud täis, asusime jälle uudistama. Sel korral panime Mia vankrisse, kuna märkasime juba söögilauas, et ta hakkab ära väsima. Käisime emmede-beebide majas, vahetasime Mial mähkme, lasime tal seal natuke ringi uudistada ja panime siis uuesti vankrisse. Ta pidas vapralt peaaegu ringkäigu lõpuni vastu ja uudistas pool pilukil silmadega. Minumeelest on vahva, et Lottemaale on tehtud pisike armas rannake. Sellise päikeselise ilmaga hakkab megapalav ja väikesel lapsel on mõnus korra vette hüpata. No, vanematel ka muidugi. Me sel korral jätsime sulistamise vahele, kuna Mia oli tõesti juba väga väsinud. Käisime ja uudistasime veel viimased kohad, kuhu me veel jõudnud ei olnud ja hakkasime vaikselt parkla poole tagasi jalutama. Tagasiteel avastasime me algul täiesti märkamatuks jäänud seiklusrajad ja pisikesed armsad majakesed.

 

IMG-2633

Tibu juba täitsa tudune

IMG-2656

Nii tublisti veel pidas vastu

Meie jäime oma vahva päevaga väga rahule. Siim ütles, et nüüd tuleb hoolega Mia Isabelaga Lotte multikaid vaatama hakata, et järgmisel korral oskaks ise ka Miaga koos igast detailist ja leiutisest rohkem rõõmu tunda ning vajadusel ka Miale neist rääkida. Usume, et täiskasvanule on see koht eriti põnev umbes 3-5 aastase lapsega, keda Sa ei saada päris omapead avastama, vaid kellega koos Sa pead avastama. See lapsega koos avastamise rõõm ongi minu arvates selle koha kõige suurem rõõm ja võlu. Saad seal koos mängida, liugu lasta, etendusi vaadata, uurida kuidas erinevad leiutised töötavad ja meenutada erinevaid seiku multikatest. Natuke suuremal lapsel on seal omapead juba väga äge ja leiab kindlasti ohtralt tegevust. Paljud issid lamasid võrkkiikudes ja nautisid lihtsalt mõnusat suveilma.

 

20157715_1514327225321111_6080242561840697482_o

Lahkusime rõõmsatena ja jääme järgmist korda ootama

Kui ka Sina tahad oma perega ühte vahvat päeva Lottemaal veeta, siis palun mine meie facebooki lehele ja kirjuta Mia ja Lotte pildiga postituse alla, miks just teie perele kuluks üks mõnus puhkepäev ära. Või kui Sa tead perekonda, kellele kuluks see ära, siis tagi nemad kommentaari. Loosime juba kolmapäeval koostöös Lottemaaga välja ühele perele tasuta pääsmed. Loomulikult saate ise valida endale meelepärase päeva, millal just teie perele sobiks see üks vahva ja meeleolukas päev veeta.

Kallistame teid <3

Jana