Siimu sünnipäev ja Bigbanki suvepäevad

Tsaukiiii 🙂

Eelmine nädalavahetus justkui tuiskas meist mööda. Eks see vist kipub nii olema, et mida rohkem teha on, seda kiiremini aeg läheb. Ja sel nädalavahetusel just niiviisi läkski. Meil mahtusid ühte nädalavahetusse Siimu sünnipäev, Bigbanki suvepäevad, Siimu jalkamäng ja trenn. Saime kõik koos veeta väga palju aega värskes õhus.

IMG_4194

Siimu õhupallid ei tahtnud lifti ära mahtuda

Reedel oli Siimu sünnipäev. Mia Isabela justkui teadis, et ma ei jõudnud neljapäeva õhtul pärast tantsutrupi auditionit  enam poodi ja tegi kell 7 hommikul silmad lahti. See sobis mulle ideaalselt, kuna olin eelmisel õhtul välja vaadanud, et Pääsküla Koduselver tehakse juba 7 lahti ja olingi plaaninud sinna minna. Võtsin Mia sülle, vahetasin tal mähkme, panin riidesse ja sõitsime poodi. Ostsime Creme Brülee tordi (kuna see nägi ilus välja) ja leeki purskavad küünlad. Maja ette jõudes haarasime autost ka eelmisel õhtul ostetud suured õhupallid, millest üks oli number 2 ja teine 5. Kokku tegid Siimu vanuse. 😛 Nende õhupallide abil õnnestus mul Mia isegi õuest kätte saada ja tuppa meelitada. Panin ühe õhupalli Mia käe ümber, teise enda, küünlad tordi peale põlema ja unistasin, et me sammume ilusti Miaga tuduva issi juurde. Reaalsuses hakkas Mia hoopis nutma ja ma ei suutnud teda kuidagi endaga kaasa meelitada. Ta vist ehmus tordiküünalde peale ära. Küünlad hakkasid ära kustuma juba ja nii ma siis tormasin üksi lauldes (kui seda nii saab nimetada) Siimu juurde kuni veel paar sädemekest torudest välja tulid 😀 Panin tordi voodi peale talle kaissu ja läksin Miale järgi. Võtsin ta sülle ja viisin issit õnnitlema. Enam Mia issist eemale ei tulnud ka, ainult istus seal tema juures voodis. Siim oli jõudnud vaevalt silmad lahti saada kui Mia talle suure martsipanist roosi suhu toppis. Ju mõtles, et issil on kohe hommikul energia saamiseks suhkrupommi vaja. 😀 Me Miaga kinkisime Siimule sünnipäevaks silmaoperatsiooni. Kõik raha, mis tal pärast sünnipäeva pidamist silmaoperatsioonist puudu jääb tuleb meie poolt, et ta kindlasti selle tehtud saaks. 🙂

IMG_4199

Nad on koos alati nii nunnud

Väga kaua me nii mõnuleda ei saanud, kuna Siim pidas reedel ka sünnipäeva. Meile korterisse väga palju rahvast ei mahu, seega otsustas ta sünnipäeva Raplas vanematekodu terrassil pidada. Nii me siis sõitsime üsna vara hommikul juba Raplasse, et hakata süüa tegema. Siim kui teada-tuntud kringlimeister küpsetas soolase singi-juustu kringli ja magusa õuna-kaneeli-šokolaadi kringli. Minu peale jäid kartulisalat, kräsupeakook ja snäkid. 🙂 Meile tundus koguaeg, et kartulisalatit tuleb palju, aga kui see valmis sai, siis oli seda rahvahulga kohta ikka vähe. Nuputasime Siimuga, et mida teha, mis võiks olla kerge lahendus. Kuna me plaanisime nagunii grillida ka, siis Siim tuli mõttele, et teha grillil sektorkartuleid. Kusjuures nagu välja tuli, siis poes müüakse igasuguseid huvitavalt maitsestatud sektoreid. Igaljuhul see plaan toimis, ainult et kuna grillida oli niigi palju, siis otsustasime kartulid hoopis ahju visata. Meie üritustel läheb kuidagi alati nii, et minu parima sõbranna elukaaslane Anti grillib lõpuks. Viskasime Siimu sünnipäeval nalja, et ta ongi meie grillmeister. Sünnipäeval olid kohal meie mõlema pered, lähedasemad sugulased ja sõbrad. Terve õhtu kulges kuidagi mõnusalt ja rahulikult. Olime söögi varem valmis saanud ja ei olnud enam eriliest edasi-tagasi köögi vahet jooksmist nagu tavaliselt. Nii hea stressivaba oli. Mia on ka juba täitsa suur tüdruk, jooksis enda 5 kuud vanemale onupojale Arturile järgi ja mängis jalgpalli. Tal oli nii huvitav, et sain ta alles südaööl magama. Pärast seda läks Siim sõpradega klubisse. Ma ei tea, kas ma olen kanaema, aga ma ikka ei suuda kusagile veel minna, tunnen et kas mina või Siim võiks Mia jaoks ikka öösel ka vajadusel olemas olla. Ma ei suudaks lihtsalt rahulikult pidutseda. Minu parim sõbranna Külli otsustas ka minuga jääda ja niiviisi me saimegi jälle poole 5ni hommikul jutustada. Mehed jõudsid sel ajal väga lõbusas tujus tagasi. Ühesõnaga sünnipäev oli vägaväga mõnus. Loodan, et Siim ise jäi ka rahule. 🙂

IMG_4211

Meie pere kringlimeister

Järgmisel hommikul sõitsime Vaiblasse Bigbanki suvepäevadele. See asub enam-vähem Viljandi ja Tartu vahel. Kohale jõudes avastasime, et olime kaasa pakkinud kõik asjad peale Mia Isabela koti. Ausalt… kõige kehvem asi, mida maha unustada. Ei olnud Mia sööki, mähkmeid ega ka riideid…. ja me teadsime, et jääme sinna veel ööseks. Mina olin kindel, et Siim pakkis selle autosse ja Siim arvas, et mina olin kõik kotid ühte hunnikusse pannud, mis autosse peab viima. Ja nii see siis ununeski. Vaatasime järgi, et Viljandisse on poole tunni tee ja otsustasime, et sõidame sinna natuke hiljem.  Suvepäevad ise olid minumeelest üsna Bigbankilikud. 🙂 Suur rõhk oli pandud meeskonnatöö arendamisele läbi mängu. Pidime meeskondade kaupa lahendama igasuguseid ägedaid loogikaülesandeid, kus tuli kasutada nii aju kui tuli olla ka sportlik. Näiteks ideehitatud õlipumbast õli (vee) läbi pumpamine, ratastoolis olles pimeda abilise juhendamine jne jne. Ühesõnaga iga liige oli oluline. Minumeelest on väga oluline, et ühe ettevõtte töötajad tunneksid end ühise tiimina ja sellised mängulised ühisüritused tulevad sellele kindlasti kasuks. Me Siimuga olime ühes tiimis ja saime ainult korda-mööda kaasa teha, kuna teine pidi terve aja pisikest pätti valvama. Tegime mõned ülesanded kaasa ja otsustasime Viljandisse sõita. Saime Rimist üliodava hinnaga Miale riideid ja kuna meil ei olnud ju midagi sooja ka kaasas, siis läksin Takkosse vaatama, mis seal leidub. Leidsin üliilusa ja sooja vesti ja veel pükse talle. Lisaks pidime ostma muidugi terve paki uusi mähkmeid ja kõik uue söögi talle. Kuna me tahtsime suvepäevadele jääda, siis oli see ainus  võimalus. Samas Mia saigi endale vähemalt uusi ilusaid asju ning mähkmed ja söök kuluvad ju alati ära.

Suvepäevad toimusid nii mõnusas kohas

Tagasi jõudes panime end soojemalt riidesse, viisime asjad tuppa ära, jutustasime töökaaslastega ja läksime õhtusöögile. Mia leidis endale natuke suurema sõbranna, kes talle muudkui maha visatud papptaldrikut kätte tagasi anda. Ja mul oli nii tore kuulda, kuidas nii paljud Bigbankist meile terve saate aja kaasa elasid. Isegi kõige kõrgemad ülemused olid saadet jälginud ja rääkisid, kuidas nad olid täitsa kindlad, et võidame ja et meie kodu oli väga ilus. Tartu kontori IT inimesed olid neljapäeviti alati kolmapäevase saate teemadel arutanud. Südame tegi nii soojaks teadmine, et ma tõepoolest töötan ühes imelises ja kokkuhoidvas ettevõttes. Isegi kui ma olen lapsehoolduspuhkusel, elavad töökaaslased mulle kaasa. Õhtusöök oli kaetud suurde peotelki, kus oli ka lava bändi jaoks. Kõik oli imeilus ja söök oli ülimaitsev.  Kõigepealt esines Tiit Kikas oma laserharfiga. See on lahe, kuidas kõik tehnikaajastul areneb, isegi muusikalised etteasted. Õhtul esines veel ka meie oma Bigbänd, millest meie Siimuga kahjuks ilma jäime, kuna Mia oli täiesti väsinud ja magas õues vankris. Õhk oli aga üsna niiske ja otsustasime, et targem on kui ta saab ilusti toas magada. Niiviisi me siis läksimegi juba 22 ajal magama. Hommikul küsisin teistelt ja kuulsin, et nemad pidutsesid lausa 3ni.

IMG_4228

Nii maagiline vaade oli õhtul

IMG_4238

Imeline esinemine Tiit Kikase poolt

Sõime hommikul kõhud täis ja sõitsime kohe Rapla poole, kuna Siimul oli seal jalkamäng. Nad võitsid lausa 7:0.  Pärast mängu sõitsime otse Tallinnasse, kuna Siim pidi andma jalka trenni. Tal on pühapäevagrupis umbes 3-5 aastased lapsed, kes teevad trenni koos vanematega. Minumeelest super armas, kuidas isad ja emad oma lastega seal kõike koos teevad. Mia sai ka vist ideaalselt aru, et see on vanemate ja laste trenn ning jooksis ka muudkui platsile, tahtis teistega kaasa joosta ja palli mängida. Tahtis koos oma issiga trenni teha. See on nii äge, et ta tõesti ei karda midagi, jooksis seal suuremate poiste vahel ja muudkui uudistas mis toimub. Niiviisi me siis saimegi nädalavahetusega suure koguse värsket õhku läbi vahvate ühistegevuste. Aegajalt on sellised nädalavahetused täitsa kiftid. Praegu kui ma tööl ei käi, siis võiksin tihti niiviisi käia ja olla, aga ilmselt kui uuesti tööle lähen, siis hakkan nädalavahetustel kodus puhkamist rohkem hindama.

Siimu kõige suuremad fännid, toetajad ja kaasaelajad

Oeh, nüüd sai üks pikk postitus. Homme saab meil Siimuga kihlumisest 1 aasta ja täpselt aasta pärast on meie pulmad. Ja pühapäeval saab Mia juba 1-aastaseks. Niiet on millest kohekohe kirjutada.

IMG_4268

Pisike särasilmne trennitibu

Kallistan,

Jana