Mia Isabela sünnipäev Chiccokids lastetoas

Me ei suuda siiani uskuda, et meie pisike beebi on tõepoolest juba aastane. Kuhu see aeg küll läinud on? Kuidas ta nii ruttu kasvanud on? Alles ta ei hoidnud oma peadki ja ainult tudus. Nüüd jookseb ringi, muudkui nõuab “anna anna”, tõmbab kapid tühjaks, käib musitamas ja kallistamas ning teeb kõike järgi, mida meie ees teeme. See esimene aasta möödub kiirelt nagu mingi orkaan ja selleks, et seda natukenegi nautida, pead kõike toimuvat lihtsalt püüdma kiiresti sisse ahmida. Ja loomulikult võimalikult palju kirja panema, et hiljem tõepoolest mäletaksid ka, et mis ja millal toimus – me kõik arvame, et mäletame igavesti oma lapse esimest lehvitamist, esimesi saame ja millal ta ütles emme, aga reaalsus on, et tegelikult kahjuks mitte, kuna nii palju uut infot tuleb lihtsalt peale.

Pallimeri ja liumägi olid lemmikud

Nii kurb kui see ka pole, aga meie pisikesest beebist on kasvanud liiga kiiresti juba suur tüdruk. Kuigi olgem ausad, see suur tüdruk on ju hoopis vahvam, elavam ja rõõmsameelsem. Temaga koos saab palju rohkem ette võtta ja iga päev on jälle midagi uut, mille üle rõõmustada. See on hullumeelne, kuidas ta õpib ja muutub järjest taibukamaks. Ma ei tea, kuidas see on isegi veel võimalik, aga ma jumaldan teda iga päevaga järjest rohkem ja ausõna, ma ütlen vähemalt korra päevas kõva häälega välja, et kuidas mul temaga ikka nii väga vedanud on. Ainult lapsevanemad ilmselt mõistavad neid tundeid, millest ma praegu räägin. Enne sünnitamist ma mõtlesin, et ma tean kui palju on võimalik oma last armastada, reaalsuses tuleks see tunne miljardiga korrutada, siis saad võib-olla ligilähedase koguse armastust.

“Emme ja issi, kaua ma siin pilte veel pean tegema?”

Nii minu kui ka Siimu peres on kuidagi nii, et lapse esimene sünnipäev on kõige tähtsam sünnipäev. Ma olen lugenud küll, kuidas kirjutatakse, et seda pole mõtet suurelt tähistada, kuna laps nagunii ei mäleta ja selle peale pole mõtet raha raisata, aga ma ütlen ausalt, et mina nende inimeste hulka ei kuulu, kes nii arvavad. Kuna me teadsime juba ette, et meie lähedaste seas on palju inimesi, kes Mia sünnipäeva ootavad, siis otsustasime seda suurelt pidada. Kutsusime kõik Mia tädid, onud, nende lapsed, vanaemad, vanaisad, vanavanaemad, vanavanaisad, vanatädid ja vanaonud oma peredega, lähedasemad sõbrad ja ka Mia enda pisikesed sõbrad koos vanematega. Kokku oli nimekirjas inimesi üle 30. Kui nimekirja kokku saime, siis oli kohe reaalsuskontroll, et oma koju me kõik küll ei mahu. Nüüd oli valik, et kas pidada sünnipäeva 2 päeva või rentida mingi koht. Meie otsustasime viimase kasuks, kuna sellega kaasneb oluliselt vähem vaaritamist, koristamist ja Miale on ka üks pidu kergem.

36056642843_72a18e59c1_o.jpg

Meid oli sünnipäeval kohe täitsa palju

36725903951_3cb5b915ee_o.jpg

Mõnus pikk laud täiskasvanutele istumiseks, söömiseks ja jutustamiseks

Tuulasime ja vaatasime igasuguseid kohti ning lõpuks jäi meile valituks Chiccokids mängutuba. Põhjuseid oli mitu: saime pidada sünnipäeva täpselt kellaajal kui Mia Isabela üleval on tavaliselt, ruumi oli ülipalju, seal on 2 pikka lauda, mille taga saavad nii täiskasvanud kui ka lapsed istuda ja rahulikult süüa ning atraktsioone oli igas vanuses lastele ja nagu välja tuli, siis ka täiskasvanutele. J Tegime julgustüki ja ei käinud enne vaatamas. Kohale jõudes olime positiivselt üllatunud. Seal oli tõepoolest lastel ülipalju teha ja kõik lapsevanemad said ka oma pisikeste lastega turnida, batuudil hüpata ja pallimeres mängida. Päris beebidele olid ka mänguasjad olemas. Täiskasvanud said mängida minilaual lauatennist, lauajalgpalli või seda libiseva kettaga mängu (ma ei tea mis see on 😀 ), kes soovis sai rahulikult istuda söögilaua taga või siis leida koha mõnusal diivanil. Lisaks oli seal olemas ka pimendatud diskotuba, mis sai laste seas hitiks ja tantsuplatsiks täiesti peo lõpus.

36056555113_a2bf3da70e_k

Lastega pildi tegemine on üks korralik katsumus 😀

 

36468214580_075c0922fd_k

Pisike nunnu

Vaadates Mia Isabelat saime me kohe algul aru, et me tegime parima võimaliku otsuse mängutoas sünnipäeva pidamisega. Need 3 tundi, mis me seal veetsime, ei olnud meid Mia jaoks justkui olemaski. Ta muudkui käis ringi, uudistas, mängis, lõbutses, naeratas, lasi liugu ja lasi kõikidel teistel endaga tegeleda. Igaüks nägi, et ta nautis seda aega niiiväga. Tal oli seal nii palju uut ja põnevat mida avastada. Jah, te võite öelda, et ta nagunii ei mäleta seda hiljem. Aga mis siis? Sellel päeval ta ju nautis seda kõike täiega. Ta peabki oma kõige tähtsamal päeval õnnelik olema, hoolimata sellest, kas ta seda 5 aasta pärast mäletab või mitte. Mina ausalt julgustan ka 1-aastaste laste vanemaid mängutoas sünnipäeva pidama. Kodus oleks Mia ammu juba ära tüdinud ja meie süles jorisenud, kuna liiga palju rahvast on ühel pinnal, seal oli aga ruumi, õhku ja palju huvitavaid mänguasju. Ja muidugi julgen soovitada väga justnimelt seda sama mängutuba, kuna meil oli seal küll väga mõnus. Ainus negatiivne asi oli võib-olla asukoht, mis oli Lasnamäel, aga samas ei jäänud sinna tulek ühelegi meie külalisele takistuseks.

36724749281_8f6a586515_k.jpg

Lahke tibu jagab oma esimese sõbra Braithiga lahkelt kooki

36864550875_b2410c2708_k

Päti nägu ees

Kuna meie jaoks on 1 sünnipäev väga eriline, siis kutsusin pildistama ka professionaalse fotograafi, kelleks oli Aiki Võtti. Kõik selle postituse pildid on tema tehtud. Ta pildistas saate ajal üles ka meie valmis korteri – ilmselt on enamik teist neid imeilusaid tubade pilte näinud. Hoolimata sellest, et valgus väga ei soosinud pildistamist suutis ta teha imeilusaid pilte. Ma jäin kõikide piltidega vägaväga rahule ja usun, et kui Miabel tulevikus neid pilte vaatab, siis suudab ta seda ülikifti sünnipäeva täpselt nii ehedalt ette kujutada nagu see oli. Mia pildiga tordi tellisime me Pagaripoistest. Neile emmedele, kes kohe silme ette manasid, kuidas ma noaga Mia nägu tordi peal katki lõikasin, siis ärge muretsege, seda ei juhtunud. Lõikasin tükid niiviisi, et sain Mia portree ilusti välja lõigata ja võtsin Mia pildi enne torditüki pealt maha kui seda sööma hakati. 😀 See on mul siiani šokolaaditahvli peale kleebitud. Enamik sööke tegime ise, ainult salati ja vahvlid tegid meie perekonnad ning pulgakooke aitas mul Külli meisterdada.

36865462815_22567a44a5_o.jpg

Mia onupoeg on temast ainult 5 kuud vanem ja koos on vahva

36055820923_4eba8a9c8d_o.jpg

Ja teine onupoeg on 5 aastat vanem. Miale tubli eeskuju.

Kogu sünnipäev läks kuidagi sujuvalt ja lõbusalt. Tundus, et pidu meeldis ka kõikidele teistele, mitte ainult Miale. Usun, et praegu läheb meil veel sünnipäevadega lihtsalt, aga nähes missugune hakkaja Mia on, siis varsti peame me hakkama tema soovil veel teemasünnipäevi korraldama. 😀 Aga sellest poleks ka midagi, kuna lapsed ju sünnivadki meie peredesse selle jaoks, et nende eest parimal võimalikul moel hoolitseda. Kuidas teie oma laste sünnipäevi peate või arvate, et teie lapse esimene sünnipäev välja võiks näha?

36055687413_07efd1c1c4_k

 

Aitäh, et elate meie tegemistele kaasa!

 

Päikest,

Jana