Spreipäevitus – ei või jah?

Eelmisel nädalavahetusel käisin ma rahvusvahelisel võitluskunstide üritusel King of Kings tantsimas ja võistlejaid ringi saatmas. Kui päris aus olla, siis tegelikult selle näiliselt ainult ilusaks olemisega minu roll ei piirdunud, kuna reaalsuses pidin ma vastutama kogu selle ürituse ilusa poole eest. Pidin panema kokku tantsijate grupi, leidma ringitüdrukud, vastutama ringitüdrukute kostüümide ning tantsijate koreograafiate eest. Ja nagu kohapeal välja tuli, siis pidin ma ka ise välja mõtlema, kuidas ja kui paljud tüdrukud võistleja ringi saadavad. Samamoodi pidin vastutama, et pressikonverentsil ja võistluse eelsel kaalumisel oleksid tüdrukud olemas ning saaksid oma rolliga hakkama. Ühesõnaga oli 3 nädalat suurt ettevalmistust, närvipinget, vaheldumist ja palju trenni. Kuna ma paralleelselt valmistasin ka veel suuremat tantsijate punti ette Raplasse esimesele kodumängule minema, siis olid need nädalad minu jaoks vaimselt oluliselt raskemad kui ilmselt ette kujutada võiks. Siim ja Mia pidid õhtuti igal juhul ilma minuta hakkama saama.

20171014_180734

King of kingsil oli mõnus jume

Kuna me olime üsna lühikeste riietega, siis tüdrukud arvasid, et võiksime kõik ikka pruunidena minna ja võiksime spray päevituse teha.  Mul endal eelnev kogemus spray päevitusega puudus, seega ei osanud ma seisukohta võtta, aga kuna mõte pruuniks saamisest mulle meeldis, siis asusin uurima selle tegemise võimaluste kohta. Siim andis veel eelmisel kuul Kalevis pisikestele trenne. Ükskord kui ma parasjagu trenni ajal seal olin, siis püüdsid mind tema treenitavate laste emad kinni ja mainisid, et nad teevad Eestis esimesena St.Tropez spray päevitust – see tuli mulle meelde ja otsustasin nendega ühendust võtta. Sirli ja Marika, kes sellega tegelevad, olid kohe väga vastutulelikud ja olid nõus meid poole hinnaga pruuniks tegema – imeliselt sõbralikud ja armsad inimesed. Nii me siis leppisimegi kokku, et läheme kõik neljapäeval Mi Ilustuudiosse Sirli käe alla päevitama.

Täitsa mõnusalt pruun olin päevituse päeva õhtuks

Meil paluti end eelneval päeval korralikult ära koorida ja kreemitada. Kui ma päris aus olen, siis mina tegin natuke sohki, kuna koorisin ja kreemitasin end alles samal hommikul. Natuke kartsin küll, et äkki see mõjutab päevituse tulemust, aga võin juba etteruttavalt öelda, et õnneks ei mõjutanud. Kogu päevitamise protsess oli palju kiirem ja lõbusam kui ma ise ette kujutasin. Sirli lasi mul erinevaid huvitavaid poose võtta ja samal ajal pritsis eemalt õrnalt jaheda spray dushiga (ma ei tea, kas nii on õige kirjeldada, aga nii see tundus). See võttis kokku 15 väga mõnusalt veedetud minutit. Mia mängis samal ajal Elinaga ja vaatas eemalt huviga, et mida selle emmega siis õieti tehakse. Kusjuures, siinkohal mainin, et Mi Ilustuudios oli laste jaoks väga palju mänguasju, mis teeb väikelaste emadele hoolitsuses olemise aja oluliselt valutumaks ja lihtsamaks, nii ka meile. Igal juhul vahetult pärast spreitamist ma ennast šokolaadina veel ei tundnud. See oligi minu esimene valearusaam, et automaatselt ja kohe saavutatakse tumepruun jume, mille puhul on väga suur oht laiguliseks jääda. Reaalsuses ilmneb täielik lõpptulemus isegi kuni 10 tunni möödumisel ja saad rõõmsalt jälgida, kuidas Sa tundide möödumisel järjest pruunimaks lähed. Küsisin ka, et kuidas Sirli teab, et ma laiguline ei jää ja ta vastas, et see ei ole põhimõtteliselt, et isegi mitte võimalik. Nii läkski, päevitus oli väga mõnus ja ühtlane. Nii kahju, et ma ei teinud enne ja pärast pilte.

Mõnus naistekas V Spas

Mina ei julgenud muidugi üldse pessu minna, aga laupäeva hommikul ma siiski läksin hinge värisedes. Mõtlesin, et kas ma nüüd lähen ikkagi valgena King of Kingsile või jääb midagi ikka peale ka. Päevituse toon ei muutunud aga üldse, kuna pesin maha selle esmase spray kihi, mida ma kohe kuidagi ei raatsinud varem teha.  Ühesõnaga õhtusel üritusel sain ma mõnusalt pruun olla. Pühapäeva hommikul sõitsime Miaga Tartusse V Spasse, et minu sõbrannadega mõnusat naiste aega veeta. Ja usute või mitte, isegi kloorivesi ja spaatamine ei võtnud minu päevitust maha. Loomulikult läks see õrnalt heledamaks, aga täiesti valgena ma sealt klooriveest välja ei jalutanud. Praeguseks olen ma ka korduvalt vannis käinud ja isegi praegu on veel õrnalt pruun jume peal.

Ühesõnaga olen juhuse tahtel päevituse kvaliteedi ja püsivuse vägagi ära katsetanud ja julgen öelda, et ma kindlasti läheksin veel. Mul läks kohapeal peaaegu sama aeg nagu solaariumis, aga sain ühe korraga tulemuse, mida mul oli selleks ürituseks vaja. Ja tegelikult ma ju ei kahjustanud nahka ka niiviisi nagu solaarium oleks teinud. Siin muidugi võib olla vastulauseks, et solaariumi päevitus püsib kauem ja sellele ma ei saa kindlasti ka vastu vaielda. Aga kui vajad kiiret päevitust üheks kindlaks õhtuks / ürituseks või umbes nädalaseks perioodiks, siis on minu meelest spray päevitus väga hea variant. Ülikooli lõpetamisel kaalusin ma ka selle tegemist, aga laiguliseks jäämise hirmus jätsin ma selle tegemata. Nüüd aga julgen teistele öelda, et karta ei ole mitte midagi, laike ei olnud kusagil. Vähemalt mitte Sirli juures Mi Ilustuudios. Kokkuvõttes – JAH spray päevitus.

Kas ka teil on spray päevitusega kogemusi?

Palju päikest ja rõõmu,

Jana