Uskumatu, pulmadeni ainult 9 kuud

Hei, armsad lugejad!

Aeg läheb nii kiiresti, et ma märkasin paar päeva tagasi ehmatusega, et meie pulmadeni on jäänud ainult 9 kuud aega. Ja ehmatusega… mitte sellepärast, et ma seda ei ootaks – väga ootan! Vaid me ei ole jõudnud sellega kuidagi üldse tegeleda. Tegelikult alles natuke aega tagasi Siim ütles, et kui tal oleks olnud aimu, kui palju pulmad maksma lähevad, siis ta ilmselt ei oleks selle ettepanekuga niiviisi kiirustanudki ja rääkis mulle tükk aega, et ei, meil ju ei ole rahagi, et nii suurt üritust maha pidada. Mina muidugi ütlesin talle vastu, et tema tegi ettepaneku ja nüüd ei ole enam muud varianti. 😀 Praeguseks tundub, et ta on vist natuke rahunenud ja ikka ei taha enam edasi lükata.

Tegelikult viis mind pulmalainele ja mõtetele tagasi pulmamess, mis oli eelmisel nädalal Tallinna lauluväljakul. Kutsusin oma armsa sõbranna Kristi kaasa, et koos temaga vaadata, mis ideid sealt kaasa haarata. Minu õnnetuseks oli Mia Isabela selleks hetkeks väga vässukas juba, vankris ta ei ole nõus magama jääma ja niiviisi läkski mul pool auru sellele, et tema meelt seal hoopis lahutada ja ega ma väga süveneda ei saanudki, mis seal oli või pakuti. See-eest tegi Kristi seal suurt uurimistööd ja õhkas lõpus rõõmsalt, et sellest oli väga palju kasu. Ühe mõtte, millele me olin ka tegelikult ka varem mõelnud, sain ma sealt vist juurde – kasutada PhotoBoothi. Äge ju kui külalised saavad endale meie õhtust kaasa võtta vahva jäädvustuse. Aga loomulikult pean ma enne meie eelarve ja ka Siimuga aru pidama.

Viimastel päevadel olen ma väga palju pulmadele mõelnud ja saan aina rohkem aru kui palju pisidetaile on, mille peale mõelda. Aga sellest hoolimata ei taha ma kasutada pulmakorraldaja abi, kuna minu arvates ei tule pulm siis täiesti meie enda nägu ja lisaks kõigele tundub see ka asjatu lisakulu eelarvesse. Õnneks on meil olemas väga palju andekaid sõpru ja tuttavaid, kellelt me saame abi paluda. Minu pruutneitsid (keda on muide lausa 6) ütlesid, et nad väga ootavad, et ma ka neid rakendaksin, seega tundub, et abikäsi ja mõttekaaslasi mul on. Tegelikult on mul sõbrannadega üldse väga vedanud. Nemad 6 on olnud minu elus kõik kirjeldamatult tähtsal kohal, hoolimata sellest, et enamik neist elab minust kaugel ja 2 isegi liiga kaugel. Sellest hoolimata on minu süda alati nendega ja ma olen täiesti kindel, et nende südamed ka minuga.

8K6A2441

Kerli Halliste on suutnud meie armastuse ilusti piltidele püüda (MUA Evelin Sulg)

Praeguseks hetkeks on meil olemas mõned väga tähtsad asjad. Kõige tähtsam – oleme üksteisel olemas. Tähtsuselt teine, pulmakoht. Nagu varasemalt juba maininud oleme, siis panime selle kinni juba eelmise aasta varakevadel. Meie õnneks, sest selleks suveks on nüüd kõik nädalavahetused neil vist broneeritud, kui kuulujutud tõele vastavad. Igaljuhul sai meile väga südamelähedaseks Ohukotsu küün, mille kohta ma loen facebookist siiani ainult positiivset tagasisidet ja näen imeilusaid ning soojasid pilte juba toimunud pulmadest. See on suur, omanikud tundusid imelised inimesed ja seal sees tundsime me mõlemad Siimuga, et jah, see on see koht.

Samuti oleme me välja valinud omale pulmabändi, milleks on Artjom Savitski bänd. See otsus tuli ausalt öeldes väga lihtsalt. Esiteks on Artjom mulle väga armas inimene ja mis saaks olla veel parem kui minu pulmas laulab inimene, kelle iga sõna läheb mulle südamesse. Teiseks meeldib Artjomi muusika nii minule kui ka Siimule. Tema kõige kuulsamad laulud pärinevad ajast, mil me ka veel üsna tiinekad olime ja kõiki tema laule kõva häälega kaasa laulsime. Suudame siiani tema laule peast kaasa laulda. Ja siis muidugi Artjomi meeletult võimas hääl. Ma olen siiralt arvamusel, et ta on üks Eesti võimsaima häälega meeslauljaid, kes kahjuks ei ole veel väga hea tiimi alla sattunud ja on seetõttu väga alahinnatud. Aga ma olen kindel, et tema kõrge lend tuleb ka üks hetk. 🙂  Lisaks oma repertuaarile laulab ta pulmades ka teisi nii välismaa kui ka Eesti tuntud laule. Usun, et ta muudab meie pulma väga ilusaks ja suudab igale pulmakülalisele hinge minna. Merepäevade öölaulupeol jutustades ütles ta, et oli valmis juba sel suvel meie pulma laulma tulema, aga sai siis ajakirjandusest teada, et oli minust valesti aru saanud ja aastake tuleb veel oodata. 🙂

Meil on veel hunnik väga tähtsaid asju, mida meil pole. Pulmaisa, toitlustus, fotograaf pulma jäädvustamiseks ja pole ka aimu, kuidas ja kes võiks tseremoonia läbi viia. Rääkimata siis kõikidest pisikestest asjadest nagu kutsed, dekoratsioonide ideed, pulmakleit, pulmaülikond, transport jne jne. Igaljuhul plaanin ma teid meie edaspidise arenguga kursis hoida ja kindlasti küsin ka teie käest hoolega soovitusi.

Palju armastust teie ellu,

Jana