4 plussi blondi juuksevärvi poolt

Heihei. 🙂

Olen 1,5 kuuga värvinud oma juuksed süsimustast blondiks ja terve selle teekonna vältel olen lugenud nii enda Instagramist kui ka Facebookist, kuidas mulle hele ei sobi ja tume oli ikka parem… ja seda värvimise igas etapis. Usun, et kõik meist teavad, et blondiks ei värvita üleöö ja imeilusat tulemust ei saa koheselt, vaid tuleb üle elada ka need mitte kõige ilusamad vaheetapid. Ma usun, et oranž pea ei ole kellelgi ilus. Õnneks olen ma ise suutnud seda kõike võtta positiivselt ja eriti lihtsaks on teinud selle asjaolu, et minu perekonnale ja kõige lähedasematele sõpradele on see muutus igas etapis meeldinud. Hoolimata sellest, et nemad on harjunud tumedana nägema, julgustasid nemad mind, et ka hele on ilus ja sobib mulle suurepäraselt.

Eks ma pean ise ka olema tark ja arvestama sellega, et saatesse minek, blogi pidamine ja üsna populaarne Instagrami konto teevad iga minu suurema otsuse ka võõrastele märgatavaks ja seetõttu kaasnevad ka negatiivsemad kommentaarid. Ja eile õhtul ma siis märkasin tänu tuttavale, kes mind tag’is, et ka Elu24 on minu muutusest miniartikli kirjutanud ja enda facebooki lehel selle kommenteeritavaks pannud. Kuna arvamusi on erinevaid, siis ma mõtlesin, et ma kirjutan omalt poolt, miks minu arvates oli blond vahelduseks õige valik ja miks mina seda hetkel armastan, hoolimata sellest, et ma ei ole veel saanud lõpptulemust, mida soovisin. Oleme veel selle poole teel. 😉

AD84934E-F60E-4455-B1E2-4EC112E567BB

Muutus 1,5 kuuga. Natuke veel ja olen soovitud tulemuse juures.

Blond on suurepärane vaheldus

Ma olen juba viimased 7 aastat olnud mustast üks toon alla tumepruunide juustega olnud. Ainus, mida julgesin vahepeal ette võtta, oli tuka alt juuste punaseks värvimine. Juba 7 aastat juuksuris käies olen ma enda juukseid sisuliselt ainult värskendanud ja pole kordagi seda tunnet saanud tunda, et oh, kohe on nii ilus tunne ära tulla, kuna tegelikult pole ju midagi muutunud. Tukka ma lõigata ei taha, kuna see ei sobi mulle absoluutselt. Juukseid lühemaks ka ei raatsi lõigata. Aga hirmus tahtmine mingisuguse muutuse järgi oli. Kuna ma kunagi 9ndas klassis olin juba blond, siis pidasime Siimuga aru ja otsustasime, et võiksin blondi uuesti täitsa katsetada. Kõikvõimalikke erksaid värve on ka nii tumedasse juuksesse nagunii keeruline saada ja nii ma siis otsustasin, et kui muutus, siis kohe korralik. Ja kui aus olla, siis hetkel ma tunnen küll, et see otsus õigustas end ära ja see on ilus vaheldus, missest, et ei ole tavapärane tumepruun. Täitsa armas on vahelduseks lugeda kommentaare, kuidas me oleme Siimuga nagu Barbie ja Ken.

Siimule meeldib

Me ei ole Siimuga tegelikult väga kaua koos olnud, aga ka tema on selline vaheldust otsiva hingega nagu mina (tõstsime nädalavahetusel koos elutoa ja köögi ümber, kuna tundsime, et võiks vaheldus olla toas 😀 ). Ja kui mina hakkasin rääkima, et ma tahaks midagi uut ja juustele vaheldust, siis tema toetas kohe seda otsust. Võtsime ju koos selle otsuse vastu, et proovin selle blondi uuesti ära.  Noh, parem ikka ise blondiks värvida ja talle vaheldust pakkuda kui muretseda, et äkki mees otsib mujalt vaheldust. 😀 (Loodan siiralt, et saite naljast aru 😉 ). Nii nagu mina, sai ka tema igal värvimise korral väikese ehmatuse, kuna algul oli nii harjumatu, aga me mõlemad harjusime iga etapiga paari päevaga ära ja meile hakkas hele meeldima. Kui ma olen temalt küsinud, et kumb parem oli, kas blond või brünett, siis on ta ikka vastanud, et ta ei tea kumb paremini sobib, aga hele on väga ilus ja sobib ka. Ja kui ma olen küsinud, er kas värvin tumedaks tagasi, siis on ta alati eitavalt vastanud. Minumeelest ongi nii, et tema ega ka kõik teised ei peagi alati mõtlema, kumb värv paremini sobib, peamine, et uus värv lihtsalt ka ilus oleks.

IMG_8588

Saan enda udupeasust välja vabandada

Vähemalt mina olen koduse emana märganud, et minu endine teravus on päris hoolega vähenenud ja olen aina enam udupea. Eks see on väga lihtsalt põhjendatav ka – lapse kõrvalt (vähemalt üliaktiivse Mia) on üsna keeruline leida aega, kus millelegi täielikult keskenduda või millegi üle põhjalikult juurelda, kuna alati tuleb midagi vahele (laps tahab mängida; kukub kusagile; pead valvama, et ta ei kukuks;  järku potsatab sülle raamat, mida koos vaadata; lapsel tekib soov koos tantsida või palli mängida jne jne). Ja nendel hetkedel kui Mia magab, siis tuleb koristada, süüa teha või siis minu puhul tantsutrupi asjadega tegeleda (uusi koreoid mõelda, esinemise asjadega tegeleda, trenne ette valmistada, tüdrukute muresid kuulata jne). Ehk siis polegi tõesti sellist aega, et teha midagi sellist, mis end arendaks ja teravust kasvataks või noh, vähemalt hoiaks. Ja niiviisi ma siis märkangi tihti, kuidas ma olen udupea ja ei saa nendel vähestel teravust vajavatel hetkedel eriti tihti just asjadele pihta. Tavaliselt läheb ikka aega. NB! Enne koju jäämist olin ma üsna terav ja ükski olukord ei olnud minu jaoks keeruline, alati leidsin üsna lihtsalt ka esmakordselt ette tulevatele asjadele lahendused (noh, et te ei arvaks, et ma mingi rumal tšikk olen). Ja nüüd siis mul ongi vahva end välja vabandada nende vanade heade juuksevärvi naljadega: juuksevärv hakkab mõistusele ka mõjuma, ma olen blond ja ei peagi aru saama jne. Loomulikult ma ei arva, et tegelikult blondid oleksid rumalamad või kuidagi vähem võimekamad, kõik on ikka inimeses endas kinni, aga praegu on see hea võimalus end läbi nalja välja vabandada.

Tunnen end veel nooremana

Ma olen end tegelikult alati nooremana tundnud kui ma tegelikult olen. Võib-olla on põhjus selles, et kõik minu tantsutüdrukud on aastaid nooremad kui mina, aga kunagi ei ole kõrvaltvaatajad sellest aru saanud. Nüüd kui ma hakkasin juukseid heledamaks värvima, olen saanud korduvalt kommentaare, et sain 10 aastat kohe vanusest maha, paistan noorem jne. Isegi poes energiajooki ostes palus poemüüja mul korralikumalt talle otsa vaadata, et minu vanuses põhjalikult veenduda. Muidugi olen ma näinud ka kommentaare, et blond teeb lapselikuks ja on leitud, et see nooremaks tegemine on just halb. Aga öelge mulle, millal enne on üks naine olnud õnnetu selle üle kui ta näeb noorem välja? Ma olen väga õnnelik, et 25-aastaselt uurib poemüüja mind väga põhjalikult, enne kui ta mulle energiajooki müüb. Ja ma oleks väga õnnelik, kui ma näeksin 35-aastaselt välja 25. Minumeelest on lausa uhke paista noorem kui ma olen.

Ühesõnaga, ma tean, et kõigil on oma arvamus ja paljude meelest mulle võib-olla kohe üldse ei sobi hele, aga tahtsin lihtsalt öelda, et ma ise olen praegu nii rahul, isegi hoolimata sellest, et me ei ole veel lõpptulemust saavutanud. 🙂 Iga muutus vajab harjumist, samamoodi vajas hele isegi minu jaoks, kuigi ma näen end ju igapäev peeglist. Ilmselt varsti tundub nii mulle kui ka kõigile teistele, et ma justkui olekski koguaeg hele olnud ja nii sobibki mulle. Kohe kui olen oma lõpliku soovitud tulemuse saavutanud, siis kirjutan sellest vahvast blondeerimise teekonnast koos suurepärase juuksuri Laura ja lemmiku juuksehooldustoote Olaplexiga ja lisan juurde pildimaterjali igast etapist. Ehk on teil, kes te ka sellist pöörast muutust planeerite, minu teekonnast midagi õppida. Saate lugeda, mida vältida, mida kindlasti kasutada ja kuidas üks või teine etapp minu juustele mõjus.

 

Ärge kartke oma elus julgeid muutusi,

Jana