Säästame ja toitume samal ajal tervislikult

Tsaukiii,

kuna on veel jaanuari kuu, siis ilmselt ei ole veel lootusetult hilja kirjutada sellest, kuidas mina ja meie pere oleme oma uut aastat alustanud. See on juba üsna traditsiooniline, et kõik lubavad uuest aastast tublimaks, ilusamaks, töökamaks, säästlikumaks ja igatepidi paremaks hakata. Minul on tavaliselt need uusaasta lubadused saanud pooleldi täidetud ja pooleldi mitte, seetõttu otsustasime Siimuga, et me ei anna mitte lubadusi, vaid paneme eesmärgid, mille poole me sel aastal püüdleme. Vaatame kas nii õnnestub rohkem see värk.

Smuuti õhtu

Miabelile väga meeldib multasid vaadata ja samal ajal smuutit limpsata

Üsna paljude asjadega oleme me edukalt juba pihta hakanud. Lubasime tervislikumalt toituda, aga ka säästlikumad olla. Paljude arvates ei käi tervislik toit ja säästmine mitte kuidagi kokku, aga me katsetame selle ikkagi ära. 🙂 Praegu oleme me toiminud nii, et ma panen meile Fitlapis tervisliku nädalamenüü kokku, võtan sealt välja automaatselt genereeritava ostunimekirja koos kogustega ja tellin seejärel e-Selverist toidu koju. Ütlen kohe otse, et Fitlap’iga ei liitunud ma kohe kindlasti sellepärast, et tahaksin veel alla võtta, kuna 48kg alla poole minek ei oleks enam väga tervislik, aga ma tahaksin, et ma toituksin teadlikumalt ja tervislikumalt. Noh, ja need rasvasangad (tean tean, mis te praegu mõtlete… et mida veel ma saan suust välja ajada!?) võiksid küll ära kaduda. Need on ainsad üleliigsed asjad mu keha juures. Ehk siis tahaksin heasse vormi/ rohkem toonusesse saada kokkuvõtlikult, mis tegelikult võib ju hoopis kaalu juurde anda. Kusjuures need portsud, mis seal ette antakse… ma ei ole veel mitte ühtegi suutnud ära süüa, need on lihtsalt hiigelsuured minu jaoks. Siimu jaoks vastupidi jääb jälle mõnda toitu väheks… või noh, kõht otseselt tühjaks ei jää, aga sisse saaks pressida veelgi. Kuna ta enam tippjalgpalliga ei tegele, siis talle kulub see natuke väiksem kaloraaž ära ka, ma usun. 😀 Mitte, et ta paks oleks, vaid et ta keha harjuks ka väiksema treeningkoormusega (praegusel hetkel tegelt olematuga) vormis olema. Ei tulnud vist loogiline lause, aga ehk saate aru. Ja söögid… on söögid nagu söögid ikka, ainult et Sa sööd kõike just Sinu kehale vajalikes kogustes. Suhkrut ainult ei tohi kasutada ja jahudest kasutatakse ka tervislikumaid alternariive nisujahule. (Igaksjuhuks mainin, et see ei ole reklaampostitus, vaid ma üritan siin seletada, et mis tervisliku värgiga me siis pihta hakkasime). Siimule see meeldib, et ma seda tegema hakkasin, kuna ma saan sealt uusi toidu ideid ja me sööme palju mitmekülgsemalt. Miale teen ma vahepeal midagi muud süüa kui meil kavas ette on nähtud, kuna ta ei hooli väga mingitest quedsilladest ja wrappidest. Ja kui aus olla, siis ma tegelt lappan igapäev seda nädala kava ja valin sealt just konkreetsel päeval isutava hommiku-, lõuna- või õhtusöögi. Saan ju valida mida iganes, kuna kõik toiduained on kodus olemas.

Mia Isabela

Tervislikumad ja rõõmsamad

E-selveriga on nii, et ma olen sealt praegusel hetkel 2 korda tellinud. Esimest korda toodi meile koju ja kui ma teisel korral sama aadressi panin, siis tuli mulle automaatselt vastus, et sellele aadressile ei tarnita. No, me oleme ju täpselt Tallinna piiri ääres, ainult jõgi lahutab meid Tallinnast. Veider on see, et esimest korda toodi, aga teist korda enam mitte. Ei tea, mis seal siis selle nädalakese jooksul juhtus. Igaljuhul tegime siis nii, et tellisime ikka ära ja läksime ise lihtsalt kindlal kellaajal järgi. Isegi nii oli mugav, sest ei saanud emotsioonioste teha ja ei pidanud ka ise tunde kulutama, et kõiki neid uusi ja huvitavaid toiduaineid poeriiulitelt otsida. Esimesel korral läks meil 48€ ja teisel korral 60€. Ausalt, see on meie pere jaoks ikka mega saavutus, kuna ma olen meeletu emotsiooniostude tegija. Iga kord kui ma poes käin, siis pean ma Miale ka ikka midagi võtma ja ise tahaks magusat… ja siis lendab kõik korvi, mis vähegi võimalik. Lähen poest ühte asja tooma ja tulen tagasi 20€+ arvega, ALATI. Ehk siis sel kuul on e-Selver meie jaoks ikka täiega ära tasunud. Ma ausalt ei julge isegi vaadata kui palju on meil eelmistel kuudel toitudele raha kulunud, ilmselgelt kaugeltki liiga palju. Ja meie väga väga suur miinus oli just tee pealt kaasa toidu ostmine – tanklatest, R-kioskist, toidukohtadest. Esiteks on autod nii alati nagu hunnik pahna ja teiseks see on meeletu raha, mis me sinna niiviisi maha jätsime. Niiviisi oligi meie üks eesmärk ka autos mitte süüa, ainult Mial on lubatud, kuna tema ei oska tühja kõhtu veel ilma jonnita välja kannatada. Tunnen, et oleme selle arvelt ka palju sel kuul kokku hoidnud.  Meie ainus libastumine oli eelmisel nädalal kui ma tulin trennist ja Siim kurtis, et tal on kõht tühi. Kuna poed olid juba kinni, kapist midagi kiiret haarata ei olnud, siis käisin läbi täpselt meile tee peale jäävast Hesburgerist, kus läks arve lausa 12€!! Hakkasin just arvutama kui palju kallim see siis meie tavalisest ühest toidukorrast on… ja teate mis ma sain, mis tuleb meie üheks toidukorra hinnaks 2,85€. Ma ise ka imestan puruks end praegu… ja me toitume tervislikult. Ehk siis Hesburger võttis meilt ära põhimõtteliselt ühe toidukorraga nelja toidukorra hinna. Noh, ja polnud muidugi ka väga tervislik. Mina muidugi sõin kanawrap’i, mis on natuke parem kui burger õhtul kell 22.30, aga no… see on niiiiiiii maitsev ja ma ei suutnud ei öelda. Ja mis on selle kogu toidukorvi hinna juures kõige müstilisem… meil jäi eelmisest nädalast toitu alles ja paistab, et sel nädalal jääb ka. Ehk siis uuel nädalal ilmselt saame veelgi ostukorvilt kokku hoida. Kui aus olla, siis kokku me ei hoia mitte sellepärast, et peaks hirmsasti, vaid lihtsalt tahaksime oma kulud mõistlikumaks saada. Kuigi no, ma ei ole veel siiani välja mõelnud, et kas ma suudan juba Mia 1,6 aastaselt 5 päevaks nädalas lastehoidu panna, et tööle minna või peaksime ikkagi hakkama kaaluma variante, et ma saaks pikemalt kodus olla. Säästmine ju aitaks.

Mõned näited, mida oleme söögiks valmistanud (2.-4. on ühe päeva menüü meil näiteks). Mulle oleks koguseliselt isegi rohkem lubatud süüa kui taldrikutes on, aga ma ausalt lihtsalt ei suudaks rohkem

Praegu seda postitust kirjutades sain ma alles aru, et ma poleks ise iial varem uskunud, et me selliste summade eest söödud saame. Kolmeliikmeline perekond ja me ei söö üldse iga päev täpselt sama toitu. Meil on menüüs 4 toidukorda ja et toit halvaks ei läheks, siis umbes 2x sööme nädalas oleme otsustanud sama toitu korrata, aga mõnda asja teeme ka ainult 1x. Siim muidugi juba naerab, et ei tea kui kaua ma selline asjalik koduperenaine olen. No… vaatame. Loodan, et piisavalt. Pigem ma mõtlen, et kaua ma suudan tervislik olla. Me oleme alati see burksi haarav paar olnud Siimuga. Kindlasti ka praegu ma ei ütle sellistele toitudele täiesti ei, patupäevi luban endale kindlasti, aga palju palju harvem. Järgmises postituses kirjutan enda trenniharjumustest ja sellest, mis on nendes uuest aastast muutunud. Ja kindlasti natuke ka Mia Isabela trennist. Ma loodan, et teie uus aasta on ka teie ellu midagi uut ja põnevat toonud. Ootame hea meelega, et ka meiega neid muudatusi ja näiteks ka oma häid säästunippe jagaksite. Või tervislike magustoitude retseptid oleks ka väga oodatud. 🙂

24/7 Fitness

Trenn on minuga suuremaks sõbraks saanud, aga sellest juba uues postituses

Saadan soojad kallistused!