Mia Isabela esimesed ägedad laused ja ise valmistatud toit

Ma ei ole siiani veel päriselt ära harjunud oma elutempoga, kus mul on lisaks imearmsale lapsele, maailma parimale mehele ja ägedale tantsutrupile veel ka töö, mida armastan. Ärkan hommikuti juba kuuest ja õhtuti, kui kõik toimetused tehtud saavad, olen ma niii surm väsinud, et ei ole mitte kuidagi suutnud end arvuti taha ajada blogipostitust kirjutama. Miat 21 ajal magama pannes jään vist 95% kordadest ise enne magama. Praegu võtsin ma end aga kätte, kuna niiväga tahaks teiega ju elu-olu jagada.

Minu suur tüdruk

Täiesti märkamatult on saanud pisikesest beebist iseteadlik suur tüdruk

Ma ei ole tõeliselt ammu kirjutanud Mia Isabelast, kes on vahepeal niii palju arenenud. Sellised aeg-ajalt tehtud postitused on mõnusad ka Miale ehk kunagi lugeda. Igaljuhul, Miast on kasvanud üks tõeliselt suur ja asjalik laps. Minu beebist on saanud kaalutlev ja targalt tegutsev laps, täiesti märkamatult. Kindlasti on siin oma mõju Silmatera lastehoiul, kus ta 3-4 korda nädalas käib. Kui see tema enda teha oleks, siis oleks lastehoiu päevi lausa 5, kuna ta reaalselt naudib seal käimist. Alati on tükk tegu ja meelitamist, et ta õhtuti teiste nunnude juurest kätte saada. Neil on reaalselt maailma kõige armsamad kasvatajad Janne ja Angela, tänu kellele ükski laps oma vanematega koju ei taha minna.

"Ei taha" nägu tuleb perfektselt välja

“Ei taha” nägu tuleb perfektselt välja

Mia on hakanud ülipalju rääkima. Nii lahe on kuulata, kuidas ta püüab lauseid kokku panna. Näiteks “mähme mämmi palli piiba” – loe: läheme palle piimaga sööma. Või “Mähme õue tii-tii, tsiudi, hop-hop” – loe: läheme õue kiikuma, liugu laskma ja batuudile hüppama. Emme ja issi on tal mõlemad “tihh” ja no kõige levinum väljend on tal muidugi “Tihh, tiia!” – loe: emme/issi, siia! (kamandamine on tal käpas 😀 ). “Ei taha!” on ka väga selge, seda oskab ta väga õigesti alati ajastada. Viimasel ajal ütleb ta muidugi kõige peale ka “mhmh” või “ähääh” – loe: “jah”, aga ise tuleb selekteerida, kas ta päriselt tahab midagi või on asi lihtsalt nõustumis faasis. Kui ta ei oska mõnda sõna, siis ta teab väga täpselt, mis häält mingi asi teeb ja ta asendab lauses ilusti sõnad häälitsusega ära. Näiteks “Tahan trrrima” (keelega puristades) – loe “tahan autoga sõitma”. “Beebi kohh, ai ai ja nutu hääl lõppu” tähendab, et beebi kukkus ja sai haiget. Oeh, ma võikski neid asju kirjutama jääda. Peakski tegelt vist kusagile Mia jaoks kõik need üles kirjutama. Vähemalt mul lapsevanemana on küll nii lahe näha, kuidas ta juba püüab ennast selgeks teha ja ülipalju kõigest jutustada. Autoga sõites räägib puudest, autodest ja tädidest, peaasi, et midagi rääkida oleks. Kui Selverit, R-Kioskit või tanklat näeb, siis nõuab kohe süüa jne jne. No ausalt, minu jaoks ta alles ju oli nii beebi, aga nüüd on enda jaoks juba selliseid seoseid looma hakanud ja püüab seda kõike sõnadesse panna. Kuidas niii suur juba?

Aga üldiselt on ta maailma suurim rõõmupall ja energiapomm

Aga üldiselt on ta maailma suurim rõõmupall ja energiapomm

Eile püüdsime tal taaskord lutti võõrustada ja ilma selleta magama panna. Kuna ta oli õnnetu, siis laulsin talle karumõmmi unelaulu. Selle asemel, et uinuda, hakkas ta seda kaasa laulma, eriti hästi tulid välja muidugi kohad “mõmm-mõmm” ja “äää-äh”, ülejäänud kohtades laulis beebikeeles kaasa. Kõik lihtsamad tantsuliigutused teeb ta vabalt esimese korraga järgi, suutes seejuures meeletult püsiv olla. Ja kui näiteks võtan endale märkamatult taldriku laua pealt käe peale, et paremini toit kätte saada, siis võin 100% kindel olla, et sekundi pärast on ka Mial tema taldrik käe peal ja ta püüab ka hoolega niiviisi süüa, endal taldrik viltuselt vastu rindkere surutud. Aga no, mis ma enam keelan, kui saan aru, et ise olen kogemata ette teinud just.

Konna peale lõuga toetades oli üsna kindel vees hüpata ja ujumist harjutada

Konna peale lõuga toetades oli üsna kindel vees hüpata ja ujumist harjutada

Muna”pudru” tegemine on tal ka juba üsna selgeks saanud. Panen ta kraanikausi ja pliidi vahele kapile istuma, kausi kahe jala vahele ja annan ükshaaval munad kätte. Ta teeb koksti vastu äärt katki ja surub muna koore lahti, niiviisi, et sisu kaussi kukub (tõsi, mõni munakoor kukkub ka emmele välja nokkimiseks sisse). Kahvliga vispeldab ära ja kallab panni peale. Ja siis sealt samalt eemalt pika pannilabidaga segab seda minu valvsa pilgu all. No ei ole maitsvamat toitu kui enda tehtud muna, kuna kõik põnev ju eelnes sellele. Vahel ma mõtlen küll, et vb õpetan ja luban tal liiga noorelt kõiki selliseid asju teha, aga kuna ma näen, et ta saab ohutult kõige sellega minu silme all hakkama, siis ma ei näe põhjust, miks ta ei võiks seda teha… olen küll algaja ema, aga püüangi teda kasvatada enda sisetunde järgi. Siiani tundub ta minu ja Siimu kui vanematega rahul olevat. Ta saab õppida ja areneda, aga samas on tal piirid ees, mida kindlasti teha ei tohi.

Vanaisa oli saate ajal lemmik ja nüüd reisi ajal ka

Vanaisa oli saate ajal lemmik ja nüüd reisi ajal ka

Kreeta reisiga (mille piltidega ma postitust illustreerin) õppis ta ära ka võõrastele kulmu kortsutamise. Sealsed kohalikud käisid muudkui nutsutamas teda, aga kuna talle väga selline asi ei istu ja ta on üsna emmekas, siis sai ta selle kurja näo tegemise ikka väga selgeks. Nüüd ka uude seltskonda minnes esimese tunnikese kortsutab ta kõigile peale meie kulmu, aga tunnikese möödudes mängib ja jutustab juba vabalt. Tänu saatele on ta vist üleüldse natuke seltskondlikum laps, aga selline eemalt seltskondlik, päris lähedale ta võõraid ikka ei lase ja sülle ka ei lähe. Reis temaga oli lust, kuna ta sai päevad läbi õues olla, vees ja liiva sees mängida. Vanaisa (minu issi) möllas temaga, kaasas olid tüdrukud kes temaga mängisid ja emme oli ju ka 24/7 olemas. Ta oli niiii rahul ja poleks ilmselt iial sealt tagasi tulnud. Tõeline väikese lapse unistus, milles ta südamerahuga ilma jonnimata elas selle nädala. Lennureis läks ka lihtsamalt kui aastavahetusel Saksamaale sõites. Ilmselt selle võib ka suuremaks kasvamise arvele panna.

Iga sekund oma lapsega on kulla hinnaga

Iga sekund oma lapsega on kulla hinnaga

Ilmselt võiks ma lõputult kirjutada, kui suureks ja lahedaks Mia on kasvanud, aga siis läheks see postitus ikka ülipikaks. Püüan nüüd lihtsalt tihedamini meie tegemistest kirjutada. Pulm on ju juba 2,5 kuu pärast. :O

Seda roosat kohvrit ei võinud keegi peale tema paigast liigutada

Seda roosat kohvrit ei võinud keegi peale tema paigast liigutada

Usun, et kõik emmed teavad kui eriline on lapse kasvamine ja arengu jälgimine. Nautige iga hetke, meie küll teeme seda.

 

Kallistused,

Jana