Pulmad vol 2 – pulmaisa, pulmavaip ja pulmateema muudatus

Kunagi varem olen siin blogipostituse kaudu otsinud sobivat pulmaisa ja leidsin, et selleks saab olla ainult keegi, kes on alles alustanud ja on väga pühendunud. Arvasin, et pulmaisad, kes teevad väga palju pulmi kuus, ei taha ja ei viitsi aru saada, missugused inimesed meie Siimuga tegelikult oleme ja teevad ühe ja sama kava järgi kõik pulmad. Saime kokku 3 pulmaisaga. Tunnistame, kõik olid kogenud, kuna pärast esimest kokkusaamist saime aru, et mida kogenum on pulmaisa, seda paremini oskab ta kõikvõimalike olukordadega pulmas hakkama saada.

Kaks esimest pulmaisa avasid oma traditsioonilise plaani ja püüdsid meie pulma sinna sisse mahutada. Mina ilmselt oleksin nendega ka juba rahul olnud, kuna mõistsin, et pulmaisa ikka peab olema kogenud. Aga Siim oli see, kes tahtis ikka midagi teistsugust. Niiviisi saimegi me kokku kolmanda pulmaisa Andres Tormiga. Ta tuli kokkusaamisele kaks kätt taskus ja algul rääkis meiega lihtsalt maast ja ilmast, uuris mis inimesed oleme ja millega tegeleme. Meie jaoks Siimuga oli täiesti harjumatu, et keegi ei võtagi pulmaplaani lahti ning ei hakka seda meile tutvustama. Vaatasime üksteisele otsa ja mõtlesime, et mis värk on. Mida vestlus edasi, seda enam oli ta välja uurinud, kes me oleme, missugused on meie lähedased ning missugust pulma me ise ootame. Kokku kogutud info põhjal hakkas ta välja pakkuma meie eludega kokku sobivaid uuenduslikke mängude ideid, mis pani meil silma tõeliselt särama. Saime aru, et tema ongi see, keda me otsime. Keegi, kes teeb pulma, mis on päriselt meie nägu. Peame tunnistama, et ta oli kokku saadud pulmaisadest kõige kallim, aga see värske emotsioon, mis temaga kokku saades saime, ei pannud meid isegi kahtlema, kas just tema on see õige. Kohe koju jõudes kirjutasime talle, et jah, temaga tahaksime me koos edasi minna. Oleme tõeliselt ootusärevad, et mis sellest päevast välja tuleb. Nüüd kui oleme temaga uuesti kokku saanud, saime tõestust, et tegime õige valiku. Eriti kuna ta viib läbi ka meie tseremoonia. 🙂 Oleme otsustanud samal hommikul kell 9 notaris allkirjad anda ja siis õhtul teha ilusa tseremoonia koos pulmakülalistega, kus loeme teineteisele ette vanded ja paneme sõrmused sõrme. Ehk siis meie pulmaisast sõltub sellel päeval väga väga palju. Kes on teie kogemuste põhjal olnud siiani parimad pulmaisad? Ja kas olete ka Andresega kokku puutunud?

34173596184_01f87c4beb_o

Täpselt aasta tagasi saime kolida esimesse oma koju, nüüd saame ühise nime (Foto: Aiki Võtti)

Nagu ma eelnevates postitustes olen maininud, siis meil on küünipulm. Selle info korjas üles ka imearmas Janne, kes pakkus meie pulma üliägeda idee: terve pulma vältel kududa kangastelgedel vaipa, mis jääb hiljem meie koju mälestuseks. Kõik pulmakülalised saavad ise meie valitud värvide seast endale meelepärase lõnga võtta ning sellega oma rea vaiba sisse kududa – niiviisi saame me mälestuseks vaiba, mille tegemisse on panustanud kõik meie pulmakülalised. Kui imearmas see saab olla? Ja tõesti niii lahe mälestus hiljem koju. Usun, et enamik inimesi ei ole kunagi telgedel vaipa kudunud, seega on see kindlasti lahe uus kogemus ka. Ma ise tahaks küll juba proovida. Pärast pulma kindlasti postitan pilte vaipa kuduvatest külalistest ja valmis vaibast. Võib-olla sobiks see nii mõndagi teise küünipulma.

Küünipulma juurde tulles… siis ma olin kõik need 2 aastat teadnud, et meil tuleb ehtne Eesti stiilis küünipulm… kuni üleeilseni. Ma hakkasin siis mõtlema, et no, kui minu nimeks saab Palm, siis tuleks seda nime ju ka oma pulma teemas ära kasutada. Kui paljudel on see võimalus. Hakkasin siis hoolega palme igalt poolt otsima ning avastasin end täiesti märkamatult ebayst troopilisi kaunistusi ostmas. Niiviisi sündiski otsus, et me läheneme küünipulmale natuke teisiti ja teeme hoopis troopilisema küünipulma, mis sobib imehästi meie perekonnanimega kokku. Tellisin kohe esmaspäeval ülipalju kaunistusi ära, nüüd jääb veel ainult üle loota, et need kõik ka kohale jõuavad… vastasel juhul ma ei kujuta ette, kust neid Eestist leiaksin. Ma tean, täiesti sõge 25 päeva enne pulma pulmatemaatika ümber mõelda. Õnneks siiani tellitud aksessuaarid sobivad kõik ka uue teemaga kokku ja need raisku ei lähe. Ühendame puidust detailid ja rõõmsad värvid ning saame kindlasti imearmsa ja omanäolise pulma. Ainult tõesti, pöidlad pihku, et tulemuseks ei ole katastroof ehk olukord, kus mul ei olegi kaunistusi kohal. Kas keegi on veel nii viimasel hetkel nii suure muutuse teinud? Kuidas on see laabunud?

Lähipäevil kirjutan, kuidas avastasime, et iga inimese jaoks on olemas täpselt tema sõrmus, räägin, kust sain imehea hinnaga oma pulmakleidi ja arutan ka ehete teemadel. Juba õigepea uus postitus. 🙂

Kallistan,
Jana

Posted by

Ma teen tihti rohkem kui esmapilgul tundub, et jõuda võiks. Armastan enda turundusalast tööd, tantsimist, ürituste korraldamist, kodu sisustamist ning loomulikult ka oma perekonda. Mul on imearmas tütar Mia Isabela ja tõeliselt toetav abikaasa Siim-Sten. Meie kõigi nimedest kokku tulebki meie blogi nimi JAnaMIaSIim - JAMISI. Blogi kannab meie kõigi nime, kuna kajastan siin meie pere tegemisi. Praegu on välja kujunenud nii, et mul on igaks aastanumbriks varutud vähemalt üks suur ja pöörane eesmärk, mis tuleb ära täita. Üle-eelmisel aastal oli selleks "Naabrist parem" saate võit, eelmisel aastal meie pulma korraldamine ja sel aastal kõige pöörasem - enda maja ostmine, ehitamine ja sisustamine. Praegusel hetkel saadki siin blogis end hästi kursis hoida sellega, kuidas valmib meie Veneetsia. Just, lugesid õigesti, kolisime mere äärsesse majja, mille nimi on Veneetsia. Ühtlasi plaanime ka kirjutada, mida tähendab tegelikult meie pere jaoks Tallinnast teise Eesti otsa mereäärsesse külla kolimine. Keerasime elud pea peale ja peame ilmselt veel mõnda aega enda elu korda seadma. Aitäh, et elad minu pere tegemistele kaasa.

8 thoughts on “Pulmad vol 2 – pulmaisa, pulmavaip ja pulmateema muudatus

 1. Tõnis Milling on väga kogenud ja kõva tegija eestis Pulmaisana, arvan et ka kõige populaarsem. Teine variant minu tuttav laagriaegadest Kuldar Pajula

  Meeldib

  1. Tõnise puhul me kartsime natuke, et saame pulma nagu kõik teised tema paarid sel suvel, kuna tal on kindlasti meeletult palju pulmi ja raske keskenduda. 🙂 Tahtsime enda nägu pulma. 🙂

   Meeldib

 2. Tere pulmalised! Nii tore on lugeda teie mõtteid ja plaane. Olen avastanud ennast lugemas seda blogi päris tihti ning tekkis küsimus/uudishimu, kuidas te kohtusite? kuidas teie love story alguse sai?
  P.s.Seda on pulmaski tore meenutada 😉😁

  Meeldib

 3. Palju külalisi oli ja palju pidu kokku maksma läks?
  Oleks abiks endalgi planeerimisel.
  Teile aga palju õnne ja meeletult palju aastaid koos! 🙂

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s