Pulmad vol 2 – pulmaisa, pulmavaip ja pulmateema muudatus

Kunagi varem olen siin blogipostituse kaudu otsinud sobivat pulmaisa ja leidsin, et selleks saab olla ainult keegi, kes on alles alustanud ja on väga pühendunud. Arvasin, et pulmaisad, kes teevad väga palju pulmi kuus, ei taha ja ei viitsi aru saada, missugused inimesed meie Siimuga tegelikult oleme ja teevad ühe ja sama kava järgi kõik pulmad. Saime kokku 3 pulmaisaga. Tunnistame, kõik olid kogenud, kuna pärast esimest kokkusaamist saime aru, et mida kogenum on pulmaisa, seda paremini oskab ta kõikvõimalike olukordadega pulmas hakkama saada.

Kaks esimest pulmaisa avasid oma traditsioonilise plaani ja püüdsid meie pulma sinna sisse mahutada. Mina ilmselt oleksin nendega ka juba rahul olnud, kuna mõistsin, et pulmaisa ikka peab olema kogenud. Aga Siim oli see, kes tahtis ikka midagi teistsugust. Niiviisi saimegi me kokku kolmanda pulmaisa Andres Tormiga. Ta tuli kokkusaamisele kaks kätt taskus ja algul rääkis meiega lihtsalt maast ja ilmast, uuris mis inimesed oleme ja millega tegeleme. Meie jaoks Siimuga oli täiesti harjumatu, et keegi ei võtagi pulmaplaani lahti ning ei hakka seda meile tutvustama. Vaatasime üksteisele otsa ja mõtlesime, et mis värk on. Mida vestlus edasi, seda enam oli ta välja uurinud, kes me oleme, missugused on meie lähedased ning missugust pulma me ise ootame. Kokku kogutud info põhjal hakkas ta välja pakkuma meie eludega kokku sobivaid uuenduslikke mängude ideid, mis pani meil silma tõeliselt särama. Saime aru, et tema ongi see, keda me otsime. Keegi, kes teeb pulma, mis on päriselt meie nägu. Peame tunnistama, et ta oli kokku saadud pulmaisadest kõige kallim, aga see värske emotsioon, mis temaga kokku saades saime, ei pannud meid isegi kahtlema, kas just tema on see õige. Kohe koju jõudes kirjutasime talle, et jah, temaga tahaksime me koos edasi minna. Oleme tõeliselt ootusärevad, et mis sellest päevast välja tuleb. Nüüd kui oleme temaga uuesti kokku saanud, saime tõestust, et tegime õige valiku. Eriti kuna ta viib läbi ka meie tseremoonia. 🙂 Oleme otsustanud samal hommikul kell 9 notaris allkirjad anda ja siis õhtul teha ilusa tseremoonia koos pulmakülalistega, kus loeme teineteisele ette vanded ja paneme sõrmused sõrme. Ehk siis meie pulmaisast sõltub sellel päeval väga väga palju. Kes on teie kogemuste põhjal olnud siiani parimad pulmaisad? Ja kas olete ka Andresega kokku puutunud?

34173596184_01f87c4beb_o

Täpselt aasta tagasi saime kolida esimesse oma koju, nüüd saame ühise nime (Foto: Aiki Võtti)

Nagu ma eelnevates postitustes olen maininud, siis meil on küünipulm. Selle info korjas üles ka imearmas Janne, kes pakkus meie pulma üliägeda idee: terve pulma vältel kududa kangastelgedel vaipa, mis jääb hiljem meie koju mälestuseks. Kõik pulmakülalised saavad ise meie valitud värvide seast endale meelepärase lõnga võtta ning sellega oma rea vaiba sisse kududa – niiviisi saame me mälestuseks vaiba, mille tegemisse on panustanud kõik meie pulmakülalised. Kui imearmas see saab olla? Ja tõesti niii lahe mälestus hiljem koju. Usun, et enamik inimesi ei ole kunagi telgedel vaipa kudunud, seega on see kindlasti lahe uus kogemus ka. Ma ise tahaks küll juba proovida. Pärast pulma kindlasti postitan pilte vaipa kuduvatest külalistest ja valmis vaibast. Võib-olla sobiks see nii mõndagi teise küünipulma.

Küünipulma juurde tulles… siis ma olin kõik need 2 aastat teadnud, et meil tuleb ehtne Eesti stiilis küünipulm… kuni üleeilseni. Ma hakkasin siis mõtlema, et no, kui minu nimeks saab Palm, siis tuleks seda nime ju ka oma pulma teemas ära kasutada. Kui paljudel on see võimalus. Hakkasin siis hoolega palme igalt poolt otsima ning avastasin end täiesti märkamatult ebayst troopilisi kaunistusi ostmas. Niiviisi sündiski otsus, et me läheneme küünipulmale natuke teisiti ja teeme hoopis troopilisema küünipulma, mis sobib imehästi meie perekonnanimega kokku. Tellisin kohe esmaspäeval ülipalju kaunistusi ära, nüüd jääb veel ainult üle loota, et need kõik ka kohale jõuavad… vastasel juhul ma ei kujuta ette, kust neid Eestist leiaksin. Ma tean, täiesti sõge 25 päeva enne pulma pulmatemaatika ümber mõelda. Õnneks siiani tellitud aksessuaarid sobivad kõik ka uue teemaga kokku ja need raisku ei lähe. Ühendame puidust detailid ja rõõmsad värvid ning saame kindlasti imearmsa ja omanäolise pulma. Ainult tõesti, pöidlad pihku, et tulemuseks ei ole katastroof ehk olukord, kus mul ei olegi kaunistusi kohal. Kas keegi on veel nii viimasel hetkel nii suure muutuse teinud? Kuidas on see laabunud?

Lähipäevil kirjutan, kuidas avastasime, et iga inimese jaoks on olemas täpselt tema sõrmus, räägin, kust sain imehea hinnaga oma pulmakleidi ja arutan ka ehete teemadel. Juba õigepea uus postitus. 🙂

Kallistan,
Jana