Võtame 2018. aasta tähtsaima sündmuse kokku

Järjekordne aasta on kohe läbi ja meie Siimuga oleme endale omaselt vähemalt ühe suure asjaga hakkama saanud. Me oleme koos olnud natuke üle kolme aasta ja igal aastal on meil olnud justkui üks suurprojekt. Maailma parima üllatusena jäin üsna suhte algul Miat ootama ja tänu sellele keerles esimene, 2016.aasta meie elust lapse ootuse, planeerimise ja kasvatamise lainel. 2017. aastal osalesime saates “Naabrist parem” ja võitsime endale päris oma kodu. 2018. aasta tähtsündmuseks oli  meie pulm, pärast mida me saame kõik kolmekesi ühte perekonnanime kanda – Palm.

AS bänd 3
Kõige erilisem päev kõige kallimate inimeste ja lemmiku Artjom Savitski bändiga

Kuna pulmad olidki meie selle aasta tähtsündmuseks, siis mõtlesin, et peaksin ikka pulmade viimase ja põhjaliku postituse ära tegema. Kõige esimese asjana tahaksin rääkida dekoratsioonidest. Kõik meie puidust dekoratsioonid tegi Puitprojekt OÜ. Kõik asjad olid niiii täiuslikud. Ma reaalselt nutsin rõõmust kui ma need kätte sain, kuna üks asi oli ilusam kui teine. Koostöö nendega oli nii lihtne, nad pakkusid ise ideid välja ja kõik tuli välja veel ilusam kui ma ette suutsin kujutada.  Triin ja ta pisike armas pere tegi meile perekonnanimega “Palm” postkasti, kuhu sisse pandi kõik ümbrikud. Tulevikus saab sellest postkastist meie maja postkast. Lisaks tervitas külalisi nende poolt tehtud silt ja ka ilusad laused “…ja kahest perest saigi üks” ning “Ainult üks kord elus kohtud Sa kellegagi, kes muudab kõike”. Saime tänu neile enda külalised jäädvustada ka vahvale külaliste puule.

Nimepuu
Puitprojekti poolt tehtud nimepuu
postkast3
See postkast hakkab tulevikus meie kodu aeda kaunistama
Ainult üks kord
Puitprojekt tegi meile imeilusad sildid
Aitäh
Ja aitas meie külalised ilusa tervitusega vastu võtta

Ka laudade kaunistamisel oli Puitprojektil põhiroll. Nende käsitööna valmisid imeilusad lauanumbrid, puidust kettad laua keskele ja ka meie poolne kingitus külalistele – personaalsed iseloomustustega nimesildid-külmkapimagnetid igale külalisele. Antud nimesildid vallutasid meie pulma õhtul terve sotsiaalmeedia. Kõik jagasid enda iseloomustustega silte Facebookis ja Instagramis ning isegi Delfi korjas Artjom Savitski pandud pildi üles ja kajastas seda. Ja kui oma pulmakülalistele külla oleme sattunud, siis näeme kõigi silte nähtavatel kohtadel. Kõik see kokku näitas meile, et külalistele läks korda, et olime võtnud aja, et nende peale mõelda ja neid iseloomustada meie pilgu läbi. Me oleme niiii rahul, et Puitprojekt meie hullumeelse idee ka teostas (120 erineva kirjaga silti) ning omapoolse ägeda lahendusena tegi need ka külmkapimagnetiteks, et kõik saaksid neid mugavalt nähtaval hoida.

nimed ja kettad
Kokku tegime koostöös Puitprojektiga 120 personaalset nimesilti
nimed2
Lisaks saime ka ilusad suured enda nimed.
lauanumbrid
Lauanumbrid tegi ka Puitprojekt. Imeilusad ja lihtsad lilleseaded tegi minu vanaisa naine Vilge ning viinasildid Siim ise. AdIn natuke parandas neid ja kinkis kleepsud meile pulmadeks.
lauakaunistused
Lauakaunistustega sihtisime lihtsuse poole. Tahtsime, et kõigil oleks mugav omavahel suhelda, seega vältisime kõrgeid kimpe ja küünlaid. Soovisime luua maalähedase ja natuke troopilise, aga samas lihtsa laua.

Nii nagu lauakaunistuste puhul, püüdsime ka ülejäänud küüni sisustada nii, et oleks mõnusalt maalähedane, aga samas oleks hubane ja natuke ka troopiline. Siit tuleb kohe rida pilte, et saaksite väikese ülevaate.

hashtag
Selleks, et kõigil külalistel oleks meeles kasutada #Palmidepulm, panime nähtavale kohale suure sildi. Selle autoriks on taaskord imeline Puitprojekt perekond.
hawaii kett
Natuke troopilisust tõime sisse kangast hawaiikettidega.
ketas
Meil vedas, kuna eelmisel päeval toimunud pulma jaoks kaunistati lage just nii imeliselt. Panustasime rahaliselt ja saime laekaunistused ka enda pulma jätta.
Küünal
Õrna troopilisust tõime sisse ka siniste kivikeste ja palmilehtedega…
Palm ja latern
… ning palmipuude ja laternatega.
ruum
Õhupallid olid algul imeilus sisustuselement. Hiljem lasime need Gnezdova nimega minema. Hiljem pilte vaadates oleks need võinud isegi kauem ruumi kaunistada.
ruum2
Baari üleval servas ja tagaseinas olevad pitsist kolmnurksed ribad õmbles minu emme ise meile. Kogu ruum sai nii hubane.
sven
Palmipuud ikka niii kuuluvad Palmide pulma juurde. Nüüd tagant järgi mõtlen, et oleks pidanud neid rohkem rentima. 🙂
tants
Lava püüdsime ka natuke troopilisemaks teha. Üldmuljele andis päris palju juurde 🙂 Pildile tabatud hetk avatantsust.

Lisategevuste puhul püüdsime ka arvestada sellega, et need annaks meie õhkkonnale pigem juurde kui võtaks seda vähemaks. Just seetõttu sobiski meile Fotostop, mitte ükski muu fotoboksi pakkuja. Nende fotoboks oli meie pulma nagu kirss tordil – imeilus puidust ja maalähedane. Fotode taust sai valitud nii, et see toetaks troopilist osa pulmadekoratsioonidest. Ja ausalt öeldes saime tõesti IMEILUSAD pildid. Kõik käisid muudkui pilte tegemas. Kleepisid osa meile külalisteraamatusse ja teise poole jätsid endale. Lisaks saatis Fotostop meile kausta kõikide õhtu jooksul tehtud piltidega, seega said külalised meie poolt jagatud lingiga need endale hea kvaliteediga alla laadida. Hästi positiivne oli asjaolu, et nad olid nõus ka pulmas kauem olema kui ma seda jooksvalt palusin. Kui soovite pulma fotoboksi, siis meie julgeme neid siiralt soovitada.

Fotostop
Fotostop sobis meie pulma nii hästi. Pildil meile kallid Kerli ja Kaimar.
Fotostop2
Minu armsad tantsutšikid. Need troopilised aksessuaarid tellisin ka ise.
20180825_212048_473
Saime sellised ilusad pildid eraldi failidena. Pildil olen endale ülikalli Külliga, kes jooksis end meie pulmapäeval ribadeks. Kui ta peaks kunagi abielluma, siis ma aitan tal terve pulma korraldada, et ta ei peaks kübetki stressi tundma.

No ja teine tõeline hitt oli vaibakudumine. Ma ausalt soovitan ka seda  igasse küünipulma. Esiteks annab vaiba telg ise nii hea lisaelemendi sisekujundusse ja teiseks, see tundus ka külaliste seas populaarne. Kui paljud saavad vaibakudumist igapäevaelus proovida? Usun, et vähesed. Seetõttu oli meil niiii hea meel, et Teljetuba meie pulmas oli. Tõeliselt armsate inimestega südamlik ettevõte.

tegevuste nurk
Tegevuste nurk: vasakult sai baarist juua, keskelt sai snäkke haarata, paremal sai Fotostopiga pilte teha, külalisteraamatut ja nimepuud täita ning taga lõpus palmi all vaipa kududa. Cateringi eest hoolites Mariin Catering.
Vaiba kudumine 2
Jana onud palmi all vaipa kudumas.
vaiba kudumine 3
Niiii ilus ja maagiline pilt. Pildil imearmas Teljetoa poolne juhendaja ja imeilus Kristi.
Vaiba kudumine
Jana issi poole suguvõsa hoolsa pilgu all vaipa kudumas. See oli külalistele tõeliselt huvipakkuv tegevus.
külalisteraamat2
Kirjastus SEIK tuli meile viimasel minutil vastu ja saatis järgmise päeva hommikuks külalisteraamatu ning kingituseks ka “100 asja, mida iga paar peab tegema”. Ilma nendeta oleks meie pulm olnud ilma külalisteraamatuta, kuna algne külalisteraamatu tegija kadus lihtsalt ära.

Loomulikult ei puudunud meie pulmast ka ametid. Ametimärgid valmistas meile taaskord imeline Puitprojekt. Ma ei kujutaks ette ägedamat pulmaametite kätte jagamist kui seda tegid meie pulmaisa Andres Torm ja DJ Ahto Kalda. Neil oli reaalselt iga ameti juurde 1 või 2 muusikapala leitud, mis ideaalselt meie valitud ameteid iseloomustasid. Andsime välja nii traditsioonilisi kui ka mittetraditsioonilisi ameteid. Enamik inimesi said neile antud ametitega ka ideaalselt hakkama.

Ametimärgid
Meie pulmaametid. Märgid tegi taaskord imeline Puitprojekt.
ametimärk
Ilusad ja lihtsad. Meie esinimede tähed jäävad ehk seda pulma ka meenutama.
emotsioonid 2
Laura rõõmsalt oma Baleriina amet ära toomas
DJ
Olles ise klubi- ja tantsumaailmas kaua sees, sain DJ-d valides teha väga teadliku valiku. Ja ma olen rahul, et Ahto Kalda selle päeva meiega veetis. Ta pani kõik külalised tantsima ja suutis õhtujuhiga kõiges kaasa minna. Ja kannatas ära isegi selle, et pidi pulma jooksul plaadilt 8x Jana kirjutatud laulu mängima kui seda pärast live esitust aina uuesti nõuti.

Loomulikult ei puudunud pulmast ka mängud. Meile meeldis, et Andres oli ette valmistanud mängud, mis iseloomustasid just meid, pruutpaari. Ja et mängudes said osaleda eranditult kõik pulmakülalised, kuna mänge viidi läbi laudkonniti. Inimesed naersid ja nautisid. Ja no…meie Siimuga… ainult naersime. Meie olemus oli nii hästi ära tabatud. Saime Andrese näol pulmaisa, kes tegi seda, mida me üle kõige soovisime – meie nägu pulma.

emotsioonid
Mängud sobisid kõigile ja igas vanuses inimesed võtsid rõõmsalt osa.
naine mees mäng
Niii palju naljakaid tõehetki oli. Mõnda tahtsime tunnistada, mõnda vähem. Aga külalised tundsid meid kui paari väga hästi.
oktsion
Oktsjon osutus üliedukaks. Pulmaisa Andres võiks neid vist igapäevaselt korraldada. See oli täis nalja ja meie lähedastel polnud ka kahju meie poolt oktsjonitele valitud asjade eest palju maksta.
venna
Üks Jana lemmikpilte, täis hoolimist ja armastust. Hetk pärast seda kui Jana vend Sten ostis Jana kirjutatud ja sisse lauldud singliga plaadi.
pulmaisa
Andres oli täiuslik pulmaisa. Võin öelda, et juba mitu meie pulmakülalist on ta nüüd enda pulma palunud juhtima.

Lisaks DJ Ahto Kaldale hoolitses pulmas muusika eest Arjom Savitski bänd. Nad on tõesti imelised, ausalt! Sobivad ideaalselt pulma. Lisaks enda repertuaarile mängivad nad muusikat, mis sobis igas vanuses külalistele ning ka ideaalselt pulma. Nad õppisid ju paari päevaga mängima lugu, mille tausta tegi Põhja-Tallinna koosseisu kuuluv imeline Kenneth Rüütli ning sõnad ja meloodia mina. Minu jaoks on nii eriline pulmavideolt näha, kuidas eranditult iga bändiliige nautis seda, et nad esitasid koos minuga Siimule kirjutatud laulu. Me olime koos teinud ainult ühe proovi, aga laval olles tundsin, nagu oleksin kõikide nende kuttidega juba ammu koos bändi teinud. Haha, ja mis bändi teinud…. nagu oleksin kunagi varem elus niiviisi bändi saatel laulnud ja veel enam enda kirjutatud laulu. Aitäh, et olite niii toetavad ja panite mind tõelise lauljana tundma, kuigi ma seda kohe kindlasti pole. Kes soovib, saab lugu kuulata ja esitust vaadata siit. (Linki lisades vaatasin, et sellel on 32 000 kuulamist – wow). Energia, mida te andsite minule sel hetkel ja kõikidele külalistele ülejäänud peo ajal, oli megaaa.

AS bänd 2
Artjom Savitski bänd pani terve saali tantsima.
AS bänd 4
Need hetked ja emotsioonid…huuh.
AS bänd 5
Meie inimesed, meie lemmikbänd, meie hetk, meie päev. Täiuslik hetk.
laul
Aitäh, Artjom, et minuga koos selle kreisi idee teostasid. Ja aitäh igale bändiliikmele, et sel hetkel mulle lavalt tõelise energia andsite.
laul2
Tundub, et laul tuli hästi välja kui inimesed naeratavad nii siiralt, mitte ei hoia käsi kõrvadel. 😛
laul3
Kui üks kord elus laulda, siis ikka südamest, eks? 🙂

Kui minu jaoks oli laulmine päeva kõige pingelisem hetk, siis Siimu jaoks oli avatants, mille tegi meile imeline koreograaf Greetel Joanna Võrk.  Või noh… kui ta veel oleks sel hetkel aimanud, et pulmaisa Andres Tormi salakavala plaani tõttu ta veel ühe tantsu peab esitama, siis ilmselt oleks stress veel suurem olnud. Aga kuna teine tants tuli üllatusena ja selles pidid osalema kõik mehed, siis oli see Siimu jaoks ainult fun ja nauding ning nii minu kui ka kõikide naiste jaoks tõeline naeruteraapia.

meeste tants
Meeste tants, mis oli üllatuseks kõigile peale pulmaisa, aga millest kõik suure naudinguga osa võtsid – nii noored kui vanad mehed.
siiras naer
Emotsioonid räägivad enda eest. Lahedamat tantsu pole iial näinud.
siiras naer2
…tundub, et keegi pole. Mehed suutsid kõiki üllatada.
tants 2
Ja meie avatants – ilmselt kõige erilisem tants terveks eluks.

 

Pulmas peab olema ka hea söök. Cateringi pakkus Mariin Catering. Nende imearmsad töötajad veetsid meiega rõõmsalt aega kuni peo lõpuni (loe: poole kuueni) ja olid lahkelt abis ka baaris jookide serveerimisel, kuigi seda me neilt isegi ei palunud. Lisaks said kõik toidud külalistelt väga kiita. Magusa laua tegi meile Tassikoogid, mille omanik Aljona on meile südamelähedane juba “Naabrist parem” saate ajast. Kõik oli IMEMAITSEV, siiralt. Ma pole iial paremat torti söönud kui meie pulmatort oli ja seda täiesti ausalt.

magus
Kõik oli niiiii maitsev – tort, tassikoogid, pulgakoogid ja makroonid. Aitäh, Tassikoogid!
pulmatort 2
Niiii hea tort. 🙂 Taustaks oleva baari kaunistused, pitsist kolmnurkadeketid õmbles Jana emme.

Oeh, me ei teagi kuidas seda päeva kokku võtta. See oli täis naeru, rõõmu, häid inimesi, tantsu, suurepäraseid tegijaid (pulma tiim), unustamatuid hetki ja ilusaid asju. Me oleme igale inimesele nii meeletult tänulikud, et ta olite osa ja andsite oma panuse meie pulma. See päev on üks kord elus ja me oleme tänulikud, et meie päev oli just niiiii täiuslik.

kimp
See pruudikimbu viskamise hetk on küll nagu filmist – täis emotsioone.
säraküünlad
Niiii rahulolevad, et meie ümber on erilised inimesed.
tantsu ka 2
Ilma hea bändi, DJ ja tantsimiseta poleks see olnud meie pulm.
tantsu ka
Kui Jana ei saa aru, mis tantsu ta segati 😀

Kokkuvõtvalt:

Pulmapaik – Rehe küün
Sättimine ja ööbimine – Kernu mõis
Fotograaf: Aiki Võtti
Videograaf: Anre Kuldja , pikk pulmavideo siit
Pulmaisa: Andres Torm
Bänd: Artjom Savitski bänd
Tseremoonial laulsid: Silver Palm ja Morten Langi
DJ: Ahto Kalda
Meik: Getter Jaani
Soeng: Laura Ivanov ja Getter Jaani
Catering: Mariin Catering
Magusalaud ja pulmatort: Tassikoogid
Spreipäevitus: Sirli Suurkütt, Mi Ilustuudio
Auto ja autojuht: Ats
Suurimad abilised pulmas: pruutneitsi Külli Lumiste ja isamees Sven Õispuu
Meelelahutus: Teljetuba, Fotostop, Puitprojekt OÜ
Dekoratsioonid: Puitprojekt OÜ
Jana lauluõpetaja: Eleri-Kristel Kuimet
Jana laulu taust: Kenneth Rüütli
Jana laul sai plaadile tänu: Priit Pajusaar
Pulma avatants: Greetel Joanna Võrk
Maitsev kõhutäis: Fruuti smuuti

Oleme teile kõigile siiralt tänulikud! Aitäh, et tegite meie päeva nii täiuslikuks!

Kõik, kes te selle postituse läbi lugesite, te olete imetlusväärsed, kuna see tuli tõesti pikk. Loodan, et keegi saab siit artiklist abi oma pulmade korraldamisel. Meie olime kõikide abilistega väga rahul. Aitäh, et olite meiega ka 2018.aastal.

parim päev

Lubame, et ka 2019. aasta koos meiega ei tule sugugi igavam. Meil on juba üks VÄGA SUUR eesmärk uueks aastaks paika pandud. Kindlasti anname varsti teada, mis see on ja hoiame teid arenguga kursis.

Mis oli teie selle aasta kõige erilisem päev või hetk? 🙂

 

Imelist vana-aasta lõppu ja hästi erilist uut aastat!

Perekond Palmid

Posted by

Ma teen tihti rohkem kui esmapilgul tundub, et jõuda võiks. Armastan enda turundusalast tööd, tantsimist, ürituste korraldamist, kodu sisustamist ning loomulikult ka oma perekonda. Mul on imearmas tütar Mia Isabela ja tõeliselt toetav abikaasa Siim-Sten. Meie kõigi nimedest kokku tulebki meie blogi nimi JAnaMIaSIim - JAMISI. Blogi kannab meie kõigi nime, kuna kajastan siin meie pere tegemisi. Praegu on välja kujunenud nii, et mul on igaks aastanumbriks varutud vähemalt üks suur ja pöörane eesmärk, mis tuleb ära täita. Üle-eelmisel aastal oli selleks "Naabrist parem" saate võit, eelmisel aastal meie pulma korraldamine ja sel aastal kõige pöörasem - enda maja ostmine, ehitamine ja sisustamine. Praegusel hetkel saadki siin blogis end hästi kursis hoida sellega, kuidas valmib meie Veneetsia. Just, lugesid õigesti, kolisime mere äärsesse majja, mille nimi on Veneetsia. Ühtlasi plaanime ka kirjutada, mida tähendab tegelikult meie pere jaoks Tallinnast teise Eesti otsa mereäärsesse külla kolimine. Keerasime elud pea peale ja peame ilmselt veel mõnda aega enda elu korda seadma. Aitäh, et elad minu pere tegemistele kaasa.

3 thoughts on “Võtame 2018. aasta tähtsaima sündmuse kokku

  1. Imearmas! Nii tore oli lugeda seda postitust ja pildid jutustasid juurde. Tulid värskelt meelde kõik emotsioonid :))
    Sa kirjutasid, et pruudikimbu viskamishetk oli nagu filmist, aga kogu teie pulm oli nii muinasjutuline nagu see polekski old reaalsus, nii-nii hästi pisidetailid mõeldud ja superhästi planeeritud 🙂 !

    Meeldib

  2. Väga põhjalik ülevaade, tänud, kui ma peaks kunagi abielluma, tean, et võtan su blogist päris mitu ideed ka omale 🙂
    Mul tekkis ka üks küsimus, saan aru, et pulm oli ilma lasteta? Kui jaa, siis kuhu oma pisipreili jätsite..kõik vanemad ja head sõbrannad ju tahavad ka pulmas osaleda.. kuhu siis laps jätta…

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s