2019. aastal uus kodu?

Hei, sõbrad!

Iga aasta lõpus ja uue alguses vaatame ilmselt me kõik enda elule otsa ning mõtleme, mis läks eelmisel aastal hästi, mis halvasti ja mis meid eriti õnnelikuks tegi. Kui kokkuvõtted on tehtud, siis me mõtleme kohe sellele, mida uuel aastal endale lubame ja saavutada tahaks. Täpselt nii tegime ka meie Siimuga ja jõudsime järeldusele – 2019.aastal kolime me oma majja.

Juba eelmisel kevadel me kaalusime seda väga tugevalt ja olime isegi maja välja valinud, aga kuna pulmade korraldamisega oli nii palju toimetamist, siis ei jõudnud me piisavalt kiiresti tegutseda ja maja osteti ära. Pärast pulmi matsime maja mõtte maha ja mõtlesime, et ei, meil pole seda vaja. Uskusime siiralt, et me oskame lihtsalt olla, üksteise seltsi ja praegust korterit nautida… aga näed, nüüd on 4 kuud möödas ja meie siin jälle oma maja plaaniga.

Me armastame väga oma korterit. Iga nurka sellest. Panime siia ju kogu oma tolleaegse ehituskogemuse, magamata ööd ja päevad, olime telekaamerate valvsa pilgu all ning vaatasime kõrvalt, kuidas ainus 1 minutine vaidlus keerati suureks draamaks, missest, et reaalsuses kallistasime ja leppisime kohe ära. Valasime selle korteri võidu nimel tõesti higi ja pisaraid, aga kogesime ka siirast rõõmu, suurt uhkust eneseületuste ja saavutuste pärast. Oleme veetnud siin korteris meie elu parimad 1,5 aastat. See on meie pisikese Mia Isabela esimene päris oma kodu, kus me oleme saanud tema kasvamist jälgida. Niiii raske on lahti lasta.

8k6a7527
Tema nimel teeks kõike. Foto: Kerli Halliste

Aga hoolimata kõikidest nendest tugevatest emotsioonidest tunneme, et on aeg seda teha. Mia Isabela armastab õues olemist. Isegi kui ta on lasteaias juba 2 korda päevas õues käinud, siis koju jõudes küsib ta ikkagi õue. Ta on aktiivne, rõõmus ja terve laps, kellele meeldib joosta, hüpata, turnida, mängida, joosta ja tõukerattaga sõita. Kuna saate ajal elasime me korteris, millel oli pisike oma aed, siis me nägime, kui mõnus oli suvel ikka uks lahti teha ja Mia oma aeda mängima lasta. Ja siis ta oli kõigest 7-8 kuune. Mõelge, millist rõõmu ta praegu, 2-aastasena sellest tunneks. Ta saaks kasvõi hommikust õhtuni turvaliselt õues oma hoovis mängida. Meie Siimuga unistasime ka mõlemad lapsena oma majast, aga mõlema vanemad ostsid majad alles siis kui me “pesast välja hakkasime lendama”. Niiviisi me siis Siimuga mõtlemegi, et Miale tahaksime me seda rõõmu ikka pakkuda, millest meie ilma jäime.

Selleks, et meil oleks ikka motivatsiooni tegutseda, panime endale ajalise eesmärgi – 2019.aasta jooksul kolime majja. Me teame, et see on kreisi eesmärk. Oleme selle aasta kõik 3 päeva kinnisvaraportaale uudistanud ja endale sobivat maja otsinud. Kuna saade andis meile hea ehituskogemuse, siis me ei karda osta maja, mis vajab nokitsemist. Saatest saadud sisustuskirg ei laseks  kellegi teise sisustatud kodus elada. Nüüd oskame lihtsalt tahta enda nägu kodu.

Kuna praegune korter on meile nii kallis, siis olime veendunud, et selle korteri anname üürile ja ostame maja kõrvale. Eelmisel suvel kui pangas maja kohta käisime uurimas, oleks meile ilusti niiviisi laenu antud ka. Vajasime ainult 10% sissemaksu. Praegu aga oleme arutanud ja mõtlesime, et me ei tahaks noorte inimestena ennast lõhki laenata. Isegi kui me üüriga kataks praeguse korteri pangalaenu, siis me ei taha seda riski võtta, et mis siis saab, kui parasjagu üürilist pole. Oleme Siimuga ühel lainel ja mõtleme, et käitume mõttetera järgi: “rikas ei ole see, kes palju teenib, vaid kes suudab kulusid kontrolli all hoida”. Niiviisi siis olemegi otsustanud, et üks laen maksimaalselt ja ei riski. Praeguse korteri müügist saame uue kodu sissemaksu ja kui on vaja, siis hakkame enda raha eest tasapisi maja nokitsema.

Kodu
Oleme siin kodus kogenud niiii palju häid ja unustamatuid emotsioone ning kasvanud koos veel tugevamaks. Foto: Aiki Võtti

Oeh, niiviisi me siis panemegi endale nii armsaks saanud kodu müüki. Me niiiiii loodame, et siia kolib keegi, kes armastab seda korterit sama palju kui meie. Siin on tõesti hea. Nii soe, hubane ja kodune. Ja meil on naabritega ikka VÄGA vedanud. Majas on kõik ülisõbralikud ja abivalmid inimesed. Ükskõik mida vajad, kirjutad maja Facebooki gruppi ja 5 minutiga on Sul see ukse taga – vot nii head inimesed. Kui Sa loed seda postitust ja tead kedagi, kes otsib sellist armsat korterit, siis anna talle märku. Meie korteri müügikuulutuse leiab siit lingilt.

Praegu on kurbus ja elevus ühe korraga. Mõte oma kallist kodust välja kolimisest teeb rohkem kui kurvaks ja tundub ebatõenäoline, et elus veel kord saaks naabritega nii hästi vedada. Samas soov pakkuda Miale oma majas elamist paneb meid tegutsema. Loomulikult olen ma elevil ka uue kodu sisustamise pärast. Tahaksin end veelkord proovile panna. Usun, et seekord oleksid kõik otsused ja valikud teadlikumad ning kogu protsess hoopis teistmoodi. Kõik teie, kes te meid oma koju hääletasite, ärge teie muretsege, et teie panus nüüd kuidagi raisus on. Me hindame seda endiselt väga-väga ja teadke, et kui ma saame korteri maha müüdud, siis tänu teie panusele on meil olemas oma maja sissemaksuraha. Aitäh, siiralt ja südamest! 🙂

Loodan, et olete sellel suure eesmärgiga aastal meiega ja tunnete meie üle rõõmu.

Unistuste täitumist 2019.aastal!

Jana

 

Posted by

Ma teen tihti rohkem kui esmapilgul tundub, et jõuda võiks. Armastan enda turundusalast tööd, tantsimist, ürituste korraldamist, kodu sisustamist ning loomulikult ka oma perekonda. Mul on imearmas tütar Mia Isabela ja tõeliselt toetav abikaasa Siim-Sten. Meie kõigi nimedest kokku tulebki meie blogi nimi JAnaMIaSIim - JAMISI. Blogi kannab meie kõigi nime, kuna kajastan siin meie pere tegemisi. Praegu on välja kujunenud nii, et mul on igaks aastanumbriks varutud vähemalt üks suur ja pöörane eesmärk, mis tuleb ära täita. Üle-eelmisel aastal oli selleks "Naabrist parem" saate võit, eelmisel aastal meie pulma korraldamine ja sel aastal kõige pöörasem - enda maja ostmine, ehitamine ja sisustamine. Praegusel hetkel saadki siin blogis end hästi kursis hoida sellega, kuidas valmib meie Veneetsia. Just, lugesid õigesti, kolisime mere äärsesse majja, mille nimi on Veneetsia. Ühtlasi plaanime ka kirjutada, mida tähendab tegelikult meie pere jaoks Tallinnast teise Eesti otsa mereäärsesse külla kolimine. Keerasime elud pea peale ja peame ilmselt veel mõnda aega enda elu korda seadma. Aitäh, et elad minu pere tegemistele kaasa.

6 thoughts on “2019. aastal uus kodu?

 1. Kui annaksite üürile siis oleks väga huvitatud,elukaaslasel töökoht lähedal ja lastehoid ka 🙂 Kahjuks hakkab meile 3le 1toaline väikseks jääma ja 2-3toalise hinnad on nii kõrged 😦

  Meeldib

 2. Super plaan, eile just lugesin teie blogi ja kohe arvasin, et see maja teema kohe tuleb, mul nii hea meel teie üle, ei tunne teid küll isiklikult, aga teie poolt hääletasin juba saate ajal ja hoian teile ka tulevikus pöialt, olete nii soojad ja rõõmsad inimesed ja mis põhiline- Oskate väärtustada kõige tähtsamat, oma imelist peret üle kõige❤️ endal tütar ka Mia ja sama vana ja nii mõnus on teie rõõmudele kaasa elada 😊
  Edu ja jään ootama postitusi teie oma majast 😍

  Meeldib

 3. mina isiklikult ei müüks nii read Tallinna linna äärses rohelises rajoonis nii head oma kodu maha vaid prooviksin varianti võtta üürnikud ja säilitaks olemasoleva kodu. See on niivärd hea ja populaarne koht, eriti veel tulevikus, selle koha populaarsus kasvab ju veelgi. Võtaksin üürnikud, kelle abiga maksaksin maja pangalaenu. Kui selle käigus siiski tundub et korralike üürnike leida on raske, ja korter on koguaeg tühi, üürnike ei leia jne. vot alles siis kaaluksin SELLE korteri müümist. Korteri saate igal ajal kiiresti maha müüa, aga enam seda otsust te tagasi võtta ei saa, kui korter juba müüdud on. Ja seal rajoonis korterite ja majade hinnad ainult kasvavad.

  Meeldib

 4. Kaaluge ka korralikult läbi kas kahetsema ei hakkaks kui südamega olete printsessile teinud kodu :)? Tean,et aega veel on aga ehk printsess soovib kuhugi gümnaasiumi Tallinnas minna ja pesakene on olemas 🙂

  Meeldib

 5. Mida te veel ühise maja nimel ohverdama peate?

  Ma lugesin teie juttu ja meil kaasaga oli üsna sarnane lugu ja eelkõige kattuvad meie mõtted lõhki laenamise osas. Püüdsime olla võimalikult mõistlikud ja praktilised, aga tõsiasi on see, et maja ostmine, ehitamine, viimistlemine ja hooldamine on kallis. Lihttsalt paljud ei taipa kõiki kulusid kokku lüüa. Meil möödus kaks aastat uues majas ja alles nüüd mõistsime, et kogu vaba aeg läks majale. Kogu raha läks majale. Romantilised hetked piirdusid ühise istutamisõhtuga. Nüüd kinkis mees mulle ühise nädalavahetuse: https://www.kingitus.ee/kingitus/laulasmaa-romantikapakett. Kust tal see mõte tuli, ei tea, aga olen talle lõpmata tänulik. Olime eemal ja saime aru, et see maja on meid elusalt neelanud. Noor paar vajab romantikat, vajab ühiseid hetki ja tähelepanu ja pidime selleks Laulasmaale minema, et sellest aru saada 🙂 ja meil sündis otsus, et kuna oleme alles noored, siis ei taha kogu vaba aega veeta maja kallal nokitsedes. Tahame armastust, tahame koos olla ja koos maailmas seigelda. Seega jätame majaga hüvasti.

  Siit ka minu küsimus… millal teie midagi toredat ja romantilist koos tegite?

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s