Terrass – meie rannamaja süda

Hei, armsad!

Me ei ole siia blogisse kordagi pärast maja ostmist jõudnud. Kui me parasjagu ei ehita, värvi, lihvi, tuuselda sisustuspoodides ja sisustuspoodide netilehtedel, oleme rohkem kui ametis oma tavapärase eluga, mis sai ju ka Tallinnast ära kolides pea peale keeratud. Mina (loe Jana) sõidan mitu korda nädalas Tallinna vahet ja õhtutel kui jõuan Tallinnast tagasi, olen ma rohkem kui väsinud. 4 tundi autosõitu päevas on väsitavam kui ma oskasin arvata. 🙂 Nendel päevadel kui olen Pärnu kontoris või teen kodukontorit, tuleb teha tasa see, mida ma ei jõua Tallinna päevadel teha. Kõige tähtsam – veeta võimalikult palju kvaliteetaega Mia Isabelaga, kes on nii tegutsemist ja tarkust täis. Tihti teeme koos midagi, mis aitab kodul veelgi enam valmis saada. Tantsutrenne mul praegu suvel ei ole, seega vähemalt selle arvelt on praegu natuke lihtsam, samas on olnud järjestikku üks koolitus teise otsa. Siim oli vahepeal täiesti koormuse alla uppunud. Lisaks sellele, et tuli kohaneda täiesti uue keskkonnaga, tuli käia ka kahes kohas tööl, kodu remontida, teha ära ülikooli viimane aasta (ainult lõputöö on veel jäänud), käia jalkapoistega turniiridel ja olla veel oma 2-aastasele isa. Ma ei tea ausalt, kuidas ta tervis üldse vastu pidas. Praegu on meil kõigil juba natuke kergem. 🙂

341FCE7D-C7E5-4947-89DA-B3839CADE64F

Kui vahepeal tekkis tunne, et mis me siia mereäärsesse paradiisi üldse kolisime, kui meil pole aega, et nautida, siis nüüd oleme saanud järjest enam aega koduhoovis ja terrassil veeta. Praeguste ilusate ilmadega veedame me enamiku enda päevast õues, mis on järgi mõeldes ka üsna loogiline kui korterist majja kolitakse. Tuleb seda võlu ära kasutada. Praegu kirjutan seda postitust ka terrassil laua taga, vaatan rahulikku merd ja muru niitvat Siimu. 🙂 Mõnus maaidüll. Kui sõbrad või pere külas käivad, siis istuvad nad ka parema meelega terrassil, keegi ei kipu tuppa. Värske õhk ja imeilus vaade on tõesti nautimist väärt.

IMG_9114

Kuigi meil hakkab terve maja vaikselt valmis saama, siis mõtlesin, et hakkan siinsete postitustega terrassist pihta. Ja seda lihtsal põhjusel – just see on hetkel meie kodu süda. Meil on väga mõnus ja suur terrass, mida Mia Isabela nimetab rõduks, kuna see on maapinnast parasjagu kõrgemal. Meie maja on ülejäänud hoovist kõrgemale toodud, et vältida majas üleujutusi. Terrassi valmis saamine on meie jaoks kujunenud kõige raskemaks üldse, kuna kõik tööd käivad niigi tihedas elugraafikus heitliku ilma järgi. Siia kolidese ei olnud terrassi lakist ega värvist mitte midagi alles. Päike ja tuul olid oma töö teinud. Terrassipiirded olid väga karedad ja neist võis väga lihtsalt pinnud saada. Seega ootas meid ees suur töö. Terrassipiirded tuli ära lihvida, seejärel lakkida ja ka terrass ise tuli üle õlitada. Piirete lihvimine ja lakkimine olid kätele ikka megasuureks koormuseks. Tunnen pärast eilset mitme tunnist lakkimist tänaseni kätes jõuetust – lihtsalt ei jaksa midagi tõsta ega ka ketšupipudelit pigistada. Olen aegamööda juba kaks kihti värvi pannud, aga ikka tundub, et on ebaühtlane ja sama megasuur töö tuleb ka kolmandat korda ette võtta. Sel korral püüan pintsli asemel rulli kasutada.  Terrassi põranda õlitas Siim ära. Esimesel korral läks veits kehvasti, kuna ta ei seganud õli korralikult läbi ja avastas viimase neljandiku peal, et kogu värv oli jäänud õlitünni põhja. Teisel korral oli ta juba targem ja segas uue tünni korralikult läbi, aga apsakas on siiani selgelt näha. 🙂

Paralleelselt terrassi lihvimise, värvimise ja lakkimisega oleme me valinud ka terrassimööblit. Nagu ma üleval juba mainisin, siis teadsime juba ette, et terrassist saab kevad-suvisel perioodil meie kodu süda. Teeme siin süüa, tööd, puhkame ning veedame pere ja sõpradega mõnusasti aega. Minu jaoks oli kindel, et vajame siia lauda, mille ääres on mugav süüa ja toole, mis oleksid mugavad, et niisama lebotada, aga samal ajal oleksid ka söömiseks piisavalt head ja kõrged. Kaalusime kõiki variante: nurgadiivanit koos madala lauaga, tavalisi puidust laudu ja toole, ise ehitada midagi, mis oleks just meile. Lõpuks leidsime ideaalse lahenduse inspiratsiooni saamiseks netipoodides tuulates. Home4You e-poest leidsime komplekti, mis oli minu soovidele ideaalselt vastav ja mille stiil sobis imeliselt meie rannamajaga kokku. PS! Avastasin just, et teie saaks selle praegu 19% SOODSAMALT osta kui mina sain. Neil on seal üleüldse megahea valik terrassi- ja rõdumööblit. Ma usun, et ma ei valeta kui ütlen, et igaüks leiaks sealt midagi enda maitsele. Niiet minge ja uudistage julgelt.

IMG_9111

Niii ilus terrassimööbli komplekt. PS! pokaalid ja lauakatted on minu varasem Home4You leid. Leian sealt läbi käies alati midagi, mille ostmine teeb hingele ja silmale pai. 🙂

Laud on piisavalt suur, et enda ümber mugavalt ära mahutada vähemalt 8 inimest, kes saavad end seejuures veel mugavalt tunda. Mahutavusega sama oluliseks sai minu jaoks ka laua kõrgus – selle taga on mugav süüa ja ka tööd teha. Külalisi on palju parem  ja viisakam võõrustada kui nad saavad laua taga istudes süüa, mitte ei pea madala laua taha küürutama või taldrikut kätte võtma. Ja no toolid, vot nende pärast ma sellesse komplekti armusingi. Esiteks nende disain sobis siia meie koju niiiiii imeliselt. Need on tõesti imeilusad. Nüüd kui ma nendes juba peaaegu kuu istun, võin ma kinnitada, et need on ka ÜLImugavad.  Meie jaoks on suur boonus, et toolipatjade katted on eemaldatavad, kuna Mia Isabela on neid süües juba omajagu määrinud. Saame need mugavalt pesumasinasse visata ja toolid on taas nagu uued. Kui ilmad olid veel koledad, siis panime komplekti mõneks ajaks kööki ja me tõsimeeli mõtlesime, et jätamegi selle sinna. Nii disain kui ka kõrgus ja kasutusmugavus sobisid ka kööki ideaalselt, aga nüüd ilusate ilmadega me ei suutnud vastu panna ja tõime ikka terrassile ära. Kuna nii ilus ei saanud minu mõistes olla kvaliteetne ja ilmastikukindel, siis arvasin, et need ei pea terrassil vastu, aga pean tunnistama, et ma eksisin. Mööbel on nüüdseks näinud nii tormi, vihma, äikest, rahet, tuult kui ka megatugevat päikest, aga ei ole enda välimuses ega ka omadustes grammigi kehvemaks läinud. Seega on ka minu suurim hirm ümber pööratud.

img_7283.jpg

See mööblikomplekt sobis meie kööki ka nagu valatud

Lisaks sellele mõnusale mööblile on meie terrassil oma koha leidnud ka gaasigrill, suur wok-pann, eelmisest kodust kaasa võetud kott-toolide mööblikomplekt, Mia pisike bassein ja just täna panime üles ka võrkkiige. Kui ma niiviisi mõtlen, siis mõistan, et meil on vist suure terrassiga ikka väga vedanud. Kõik mahub ära ja saame kõik vajalikud päevatoimetused siin tehtud.

Praegu ma unistan veel, et saaksin panna nurkadesse postid ja nende abil valgusketid üle terrassi vedada. Ja siis mõnusa maitsetaimede seina tahaks ka veel ehitada.  Tõstan praegu iga päev mööblit terrassil ringi ja ikka veel ei ole seda õiget paigutust veel tulnud. Aga eks see on ikka nii, et see õige ja mõnus tunne tuleb siis kui kõik detailid on paigas. Praegu on juba mõnus, aga detailidega saaks veel mõnusamaks. Kui maja saaks ilusat värvi värvitud, siis oleks terrassil ka kohe mõnusam, aga ma kipun arvama, et enne järgmist aastat me maja värvima ei asu. Lihtsalt liiga palju on veel majas sees ja ka hoovis teha.

IMG_0279

Ma püüan teha uue postituse kui kõik on nii nagu ma enda unelmates ette kujutan. Vahepeal teen aga uusi postitusi, kus räägin, kuidas meie ülejäänud toad on valminud.

Hästi imelist ja päikselist suve!

Jana