Eelarved kontrolli alla, et kodu lõpuni ehitada

Heihei 🙂

Nagu ikka aastanumbri vahetumisega, siis andsime ka meie rea lubadusi või noh… püstitasime eesmärke. Meil on niii palju asju, mida me oma kodus veel ära sooviks teha – see vajab lausa eraldi postitust. Oleme enda jaoks paika pannud, mis meid ees ootab. Ja nähes, kui suured kulud sellega kaasnevad, sain aru, et peaksin elus esimest korda päriselt hakkama enda tuludel ja kuludel silma peal hoidma. Lisaks kodu ehitamisele on meid veel mõned suuremad kulutused ees ootamas.

Nagu teist enamik ilmselt teab, siis juba suve alguses sünnib meile üks armas pereliige juurde. Beebi sünniga kaasneb alati rida kulutusi – riided, turvahäll, voodi, madrats, hooldusvahendid, mähkmed jne jne. Ainus asi, mida me oleme vaadanud, mille arvelt me saame ehk kokku hoida, on vanker. Mia Isabela vanker on meil alles ja mõtlesime, et vähemalt see lühike aeg, mis beebi vankrikorvis on, saame me sellega vast hakkama. Ja tegelikult plaanime beebi toas suuremad remonditööd ka ikka enne tema sündi valmis teha, kuna pärast tema sündi ilmselt läheb elu natuke raskemaks ja remondiks aja leidmine keerulisemaks. Me veel päris täpselt ei kujuta ette, kui raske kahe lapsega elu on, aga usume, et küll kõik laabub. 🙂

IMG_2712
Kui emme pikalt tööl on, siis sobib külmkapis olev pitsa ka

Mina väga unistan, et me jõuaks veel enne beebi sündi kolmekesi ühe reisi ette võtta. Mia Isabela on rohkem kui ära teeninud veel viimast korda käia reisil nii, et vanemad saavad tegeleda ainult temaga ja teha juba suurte tüdrukute asju. Ta räägib meile ammu, et tahab oma kohvri pakkida ja reisile minna. Sügisel oli päris armas ja naljakas olukord ka. Mia Isabela ütles, et sooviks reisile minna. Vastasin, et suvel oli nii palju pulmi ja suured kulutused, et peame reisiks hakkama raha kokku koguma. Mia vastas selle peale: “Okei, emme, Sina kogu raha kokku, mina lähen pakin nii kaua oma roosa kohvi ära.” Kui seletasin talle, et päris nii ruttu see ei käi, siis kaasnesid sellega väikesed pisarad. Igaljuhul, hakkasin tema reisimise soovi täitmiseks vaikselt raha koguma. Ega palju aega jäänud ei ole. Ilmselt saame reisile minna hiljemalt aprilli alguses, kuna hiljem reisimine ei ole ju enam soovitatav.

Ja minu armas abikaasa unistab juba eelmisest aastast saati tünnisaunast. Võtsime plaani, et ehitame enda mere vaatega terrassi sel suvel natuke suuremaks ja ehitame selle sisse siis ühtlasi ka tünnisauna. See on kindlasti kõige vähem praktiline asi, mis meie selle aasta eesmärkides peaks olema, aga samas pakuks igal aastaajal mõnusat võimalust lõõgastumiseks nii sõpradega kui ka ainult oma perega. Kujutage ette… merekohin kõrvus, tähistaevas, värske mereõhk ja ise saad seda kõike mõnusasti soojas tünnis nautida. Vähemalt tundub väga mõnus kodune spaa.

Ühesõnaga kõik need asjad kokku nõuavad ülisuuri kulutusi kõikide igapäevaste kulutuste kõrval ja just seetõttu sai minust, maailma suurimast laristajast, igapäevaselt eelarve tabelit täitev analüütik. Kõige rohkem plaanin ma kokku hoida nii koju ostetavalt söögilt kui ka väljas söömiselt. Eelmise aasta kulutustele otsa vaadates selgus, et üle päeva Mia Isabelaga toidupoes käimine ja eesmärgitult toidu kokku ostmine ning Tallinnasse tööle sõitmine olid vähemalt mulle kindlalt suurimad kuluallikad. Kütus ja 3x päevas väljas söömine tähendavad minu jaoks ühe  päeva tööl käimise kohta keskmiselt 30-40€ kulu.. ja vahel ka rohkem. Päevast kulu hoiab madalal see, et ma sõidan gaasiautoga, aga kuna olen sõitnud aastaga 66 000km, siis tähendab see autole rohkem hooldusi, mis maksavad aga üsna palju. Kodus olevat sööki oleme siiani pidevalt ära visanud ja no, loomulikult on Mia Isabela igal korral vähemalt midagi ka endale poest välja rääkinud.  Lisaks käisime me Miaga vähemalt nädalas 2-3x väljas söömas. Niiviisi ongi varasemalt juhtunud, et umbes 60% minu sissetulekust on alati kulunud toidule ja kütusele. Loomulikult kulus eelmisel aastal väga palju ka kodu ehitamisele ja sisustamisele, aga ma saan aru, et ka sel aastal me sellest ei pääse. Seega tuleb kokku hoida sealt, kus on see kõige reaalsem – toit. Kütuse probleem laheneb hiljemalt mai kuust iseenesest. Vähemalt mõneks ajaks. 🙂

Mia Isabelaga koos söögi tegemine on alati vahva. 

Kuna me oleme varasemalt palju sööki ära visanud, siis oli Siim minu nädala toiduvarude ostmise plaani suhtes rohkem kui skeptiline. Pärast seda kui ma nädalamenüü valmis tegin, oli ta juba nõus, et võiksime selleks vajalikud asjad ära osta. Eelmisel nädalal kulus esimesele toidukorvile meil 48€, millele lisandus hiljem veel umbes 15€ eest kulusid, et osta juurde võileiva materjali, piima, hapukoort ja lastele jäätist. Ehk siis kokku 63€. Samas jäid meil paljud toidud tegemata, kuna me ei jõudnud nii palju ära süüa, kui ma nädalamenüüsse plaanisin, seega jäi palju toiduaineid ka sellesse nädalasse. IG-s paljud küsisid, et mis meie menüüs olid – toon need ka siin välja. Hommikuteks plaanisime võikud, smuutit, pannkooke ja putru. Reaalsuses sõime lisaks neile kaks hommikut juustuomletti, kuna pannkookide jaoks ostetud mune jäi üle. Lõuna ja õhtusöögid kujunesid lõpuks välja nii, et see mida tegime õhtul, jäi ka järgmise päeva lõunaks. Isegi mina haarasin paar päeva tööle nii hommiku- kui ka lõunasöögi kaasa ehk siis hoidsin väljas söömise arvelt kokku.

Söögid olid:
E: ahjukartul, ahjuporgand, ürdikana, spinati-kurgi-tomati salat
T: Friikartulid viineritega oli esialgne plaan, kuna teadsime, et ma jõuan hilja. Aga reaalsuses Siim ja Mia tegid endale sügavas leidunud pitsat ja minule jätkus veel õhtukski esmaspäevast õhtusööki.
K: Plov värske salatiga
N: Plaanisime teha frikadellisuppi, aga kuna jõudsime Mia Isabela laulutunnist hilja, siis sõime sügavkülmas leidunud minipelmeene. Praadisime need ära ja sõime salatit kõrvale. Siim sõi veel eelmisest õhtust jäänud plovi.
R: me ei planeerinudki õhtusööki, kuna teadsime, et mida olen G4Si galal, Siim on kaua trennis ja Mia Isabela on vanaema juures.
L: lõunaks kartulipuder, hakklihakaste ja peedisalat, õhtuks plaanisime teha pitsat. Reaalsuses sõime ka õhtuks lõunast sööki. 🙂
P: hommikuks pannkoogid, lõunaks olime plaaninud eelmise päeva lõunasöögi ja õhtuks wrapi. Hommiku- ja õhtusöök läksidki plaani järgi. Õhtuks sõin mina endiselt eelmise päeva toitu, kuna seda oli veel alles ja see oli maitsev. Siim haaras taas külmkapist külmutatud pitsa ja Mia Isabela sõi isuga hommikusi pannkooke. 

IMG_8636
Eelmisse nädalasse jäänud G4Si gala oli imeline. Ilusaks tegi minu armas Kadhy Asper.

Täielikult jäid tegemata frikadellisupp, pitsa, friikartulid ja wrap ning kõik nende valmistamiseks vajalikud toiduained on meil kapis ning valmis selleks nädalaks. Tänu sellele läks eile minu selleks nädalaks varutud toidukorv maksma kõigest 38€ ja selle sees on ka Miale Nutella, Siimule Fanta ja kaks purki moosi. Ehk ka asju, mis ei ole väga vajalikud. Võrreldes varasemate kuudega hoidsin ma juba eelmise nädalaga üle 100€ kokku kui mitte rohkem. Ise olen hetkel oma saavutuse üle uhke ja püüan uuel nädalal ka säästlikult hakkama saada.

Kas teie ka selleks aastaks selliseid lubadusi andsite, mille täitumine eeldaks raha säästmist? Kuidas te raha plaanite säästa? Kas peate ka nädalamenüüd? Kas panite ka 2020.aastaks eesmärke? Kõik on nii huvitav. Hea meelega ootan teid all kommentaarides enda mõtteid jagama ja püüan teile kõigile ilusti vastata ka. 🙂

Imelist 2020.aastat! <3
Jana