Eelarved kontrolli alla, et kodu lõpuni ehitada

Heihei 🙂

Nagu ikka aastanumbri vahetumisega, siis andsime ka meie rea lubadusi või noh… püstitasime eesmärke. Meil on niii palju asju, mida me oma kodus veel ära sooviks teha – see vajab lausa eraldi postitust. Oleme enda jaoks paika pannud, mis meid ees ootab. Ja nähes, kui suured kulud sellega kaasnevad, sain aru, et peaksin elus esimest korda päriselt hakkama enda tuludel ja kuludel silma peal hoidma. Lisaks kodu ehitamisele on meid veel mõned suuremad kulutused ees ootamas.

Nagu teist enamik ilmselt teab, siis juba suve alguses sünnib meile üks armas pereliige juurde. Beebi sünniga kaasneb alati rida kulutusi – riided, turvahäll, voodi, madrats, hooldusvahendid, mähkmed jne jne. Ainus asi, mida me oleme vaadanud, mille arvelt me saame ehk kokku hoida, on vanker. Mia Isabela vanker on meil alles ja mõtlesime, et vähemalt see lühike aeg, mis beebi vankrikorvis on, saame me sellega vast hakkama. Ja tegelikult plaanime beebi toas suuremad remonditööd ka ikka enne tema sündi valmis teha, kuna pärast tema sündi ilmselt läheb elu natuke raskemaks ja remondiks aja leidmine keerulisemaks. Me veel päris täpselt ei kujuta ette, kui raske kahe lapsega elu on, aga usume, et küll kõik laabub. 🙂

IMG_2712
Kui emme pikalt tööl on, siis sobib külmkapis olev pitsa ka

Mina väga unistan, et me jõuaks veel enne beebi sündi kolmekesi ühe reisi ette võtta. Mia Isabela on rohkem kui ära teeninud veel viimast korda käia reisil nii, et vanemad saavad tegeleda ainult temaga ja teha juba suurte tüdrukute asju. Ta räägib meile ammu, et tahab oma kohvri pakkida ja reisile minna. Sügisel oli päris armas ja naljakas olukord ka. Mia Isabela ütles, et sooviks reisile minna. Vastasin, et suvel oli nii palju pulmi ja suured kulutused, et peame reisiks hakkama raha kokku koguma. Mia vastas selle peale: “Okei, emme, Sina kogu raha kokku, mina lähen pakin nii kaua oma roosa kohvi ära.” Kui seletasin talle, et päris nii ruttu see ei käi, siis kaasnesid sellega väikesed pisarad. Igaljuhul, hakkasin tema reisimise soovi täitmiseks vaikselt raha koguma. Ega palju aega jäänud ei ole. Ilmselt saame reisile minna hiljemalt aprilli alguses, kuna hiljem reisimine ei ole ju enam soovitatav.

Ja minu armas abikaasa unistab juba eelmisest aastast saati tünnisaunast. Võtsime plaani, et ehitame enda mere vaatega terrassi sel suvel natuke suuremaks ja ehitame selle sisse siis ühtlasi ka tünnisauna. See on kindlasti kõige vähem praktiline asi, mis meie selle aasta eesmärkides peaks olema, aga samas pakuks igal aastaajal mõnusat võimalust lõõgastumiseks nii sõpradega kui ka ainult oma perega. Kujutage ette… merekohin kõrvus, tähistaevas, värske mereõhk ja ise saad seda kõike mõnusasti soojas tünnis nautida. Vähemalt tundub väga mõnus kodune spaa.

Ühesõnaga kõik need asjad kokku nõuavad ülisuuri kulutusi kõikide igapäevaste kulutuste kõrval ja just seetõttu sai minust, maailma suurimast laristajast, igapäevaselt eelarve tabelit täitev analüütik. Kõige rohkem plaanin ma kokku hoida nii koju ostetavalt söögilt kui ka väljas söömiselt. Eelmise aasta kulutustele otsa vaadates selgus, et üle päeva Mia Isabelaga toidupoes käimine ja eesmärgitult toidu kokku ostmine ning Tallinnasse tööle sõitmine olid vähemalt mulle kindlalt suurimad kuluallikad. Kütus ja 3x päevas väljas söömine tähendavad minu jaoks ühe  päeva tööl käimise kohta keskmiselt 30-40€ kulu.. ja vahel ka rohkem. Päevast kulu hoiab madalal see, et ma sõidan gaasiautoga, aga kuna olen sõitnud aastaga 66 000km, siis tähendab see autole rohkem hooldusi, mis maksavad aga üsna palju. Kodus olevat sööki oleme siiani pidevalt ära visanud ja no, loomulikult on Mia Isabela igal korral vähemalt midagi ka endale poest välja rääkinud.  Lisaks käisime me Miaga vähemalt nädalas 2-3x väljas söömas. Niiviisi ongi varasemalt juhtunud, et umbes 60% minu sissetulekust on alati kulunud toidule ja kütusele. Loomulikult kulus eelmisel aastal väga palju ka kodu ehitamisele ja sisustamisele, aga ma saan aru, et ka sel aastal me sellest ei pääse. Seega tuleb kokku hoida sealt, kus on see kõige reaalsem – toit. Kütuse probleem laheneb hiljemalt mai kuust iseenesest. Vähemalt mõneks ajaks. 🙂

 

Mia Isabelaga koos söögi tegemine on alati vahva. 

 

Kuna me oleme varasemalt palju sööki ära visanud, siis oli Siim minu nädala toiduvarude ostmise plaani suhtes rohkem kui skeptiline. Pärast seda kui ma nädalamenüü valmis tegin, oli ta juba nõus, et võiksime selleks vajalikud asjad ära osta. Eelmisel nädalal kulus esimesele toidukorvile meil 48€, millele lisandus hiljem veel umbes 15€ eest kulusid, et osta juurde võileiva materjali, piima, hapukoort ja lastele jäätist. Ehk siis kokku 63€. Samas jäid meil paljud toidud tegemata, kuna me ei jõudnud nii palju ära süüa, kui ma nädalamenüüsse plaanisin, seega jäi palju toiduaineid ka sellesse nädalasse. IG-s paljud küsisid, et mis meie menüüs olid – toon need ka siin välja. Hommikuteks plaanisime võikud, smuutit, pannkooke ja putru. Reaalsuses sõime lisaks neile kaks hommikut juustuomletti, kuna pannkookide jaoks ostetud mune jäi üle. Lõuna ja õhtusöögid kujunesid lõpuks välja nii, et see mida tegime õhtul, jäi ka järgmise päeva lõunaks. Isegi mina haarasin paar päeva tööle nii hommiku- kui ka lõunasöögi kaasa ehk siis hoidsin väljas söömise arvelt kokku.

Söögid olid:
E: ahjukartul, ahjuporgand, ürdikana, spinati-kurgi-tomati salat
T: Friikartulid viineritega oli esialgne plaan, kuna teadsime, et ma jõuan hilja. Aga reaalsuses Siim ja Mia tegid endale sügavas leidunud pitsat ja minule jätkus veel õhtukski esmaspäevast õhtusööki.
K: Plov värske salatiga
N: Plaanisime teha frikadellisuppi, aga kuna jõudsime Mia Isabela laulutunnist hilja, siis sõime sügavkülmas leidunud minipelmeene. Praadisime need ära ja sõime salatit kõrvale. Siim sõi veel eelmisest õhtust jäänud plovi.
R: me ei planeerinudki õhtusööki, kuna teadsime, et mida olen G4Si galal, Siim on kaua trennis ja Mia Isabela on vanaema juures.
L: lõunaks kartulipuder, hakklihakaste ja peedisalat, õhtuks plaanisime teha pitsat. Reaalsuses sõime ka õhtuks lõunast sööki. 🙂
P: hommikuks pannkoogid, lõunaks olime plaaninud eelmise päeva lõunasöögi ja õhtuks wrapi. Hommiku- ja õhtusöök läksidki plaani järgi. Õhtuks sõin mina endiselt eelmise päeva toitu, kuna seda oli veel alles ja see oli maitsev. Siim haaras taas külmkapist külmutatud pitsa ja Mia Isabela sõi isuga hommikusi pannkooke. 

 

IMG_8636
Eelmisse nädalasse jäänud G4Si gala oli imeline. Ilusaks tegi minu armas Kadhy Asper.

 

Täielikult jäid tegemata frikadellisupp, pitsa, friikartulid ja wrap ning kõik nende valmistamiseks vajalikud toiduained on meil kapis ning valmis selleks nädalaks. Tänu sellele läks eile minu selleks nädalaks varutud toidukorv maksma kõigest 38€ ja selle sees on ka Miale Nutella, Siimule Fanta ja kaks purki moosi. Ehk ka asju, mis ei ole väga vajalikud. Võrreldes varasemate kuudega hoidsin ma juba eelmise nädalaga üle 100€ kokku kui mitte rohkem. Ise olen hetkel oma saavutuse üle uhke ja püüan uuel nädalal ka säästlikult hakkama saada.

Kas teie ka selleks aastaks selliseid lubadusi andsite, mille täitumine eeldaks raha säästmist? Kuidas te raha plaanite säästa? Kas peate ka nädalamenüüd? Kas panite ka 2020.aastaks eesmärke? Kõik on nii huvitav. Hea meelega ootan teid all kommentaarides enda mõtteid jagama ja püüan teile kõigile ilusti vastata ka. 🙂

Imelist 2020.aastat! ❤
Jana

Posted by

Ma teen tihti rohkem kui esmapilgul tundub, et jõuda võiks. Armastan enda turundusalast tööd, tantsimist, ürituste korraldamist, kodu sisustamist ning loomulikult ka oma perekonda. Mul on imearmas tütar Mia Isabela ja tõeliselt toetav abikaasa Siim-Sten. Meie kõigi nimedest kokku tulebki meie blogi nimi JAnaMIaSIim - JAMISI. Blogi kannab meie kõigi nime, kuna kajastan siin meie pere tegemisi. Praegu on välja kujunenud nii, et mul on igaks aastanumbriks varutud vähemalt üks suur ja pöörane eesmärk, mis tuleb ära täita. Üle-eelmisel aastal oli selleks "Naabrist parem" saate võit, eelmisel aastal meie pulma korraldamine ja sel aastal kõige pöörasem - enda maja ostmine, ehitamine ja sisustamine. Praegusel hetkel saadki siin blogis end hästi kursis hoida sellega, kuidas valmib meie Veneetsia. Just, lugesid õigesti, kolisime mere äärsesse majja, mille nimi on Veneetsia. Ühtlasi plaanime ka kirjutada, mida tähendab tegelikult meie pere jaoks Tallinnast teise Eesti otsa mereäärsesse külla kolimine. Keerasime elud pea peale ja peame ilmselt veel mõnda aega enda elu korda seadma. Aitäh, et elad minu pere tegemistele kaasa.

9 thoughts on “Eelarved kontrolli alla, et kodu lõpuni ehitada

 1. Meie pere otseselt plaane ei teinud.
  Olen mõelnud ka nädalamenüü peale, aga kui seda kokku panema hakkasin, tekkis olukord, kus kellegile ei meeldinud üks asi ja teine asi😁
  Mees ja kolm poissi ning nad kõik on mingites asjades valivad. Vb üritan varsti jälle.
  Kuna mehe töö graafik tihe siis temaga arutada seda raske ning hetkel tal ka tervis nõuab natuke tervislikenaid toite, siis minul kui lihtsalt naisel on kuidagi raske kohaneda nendega.
  Selle aasta plaanides on oma kodu leidmine ja veel paar asja mida avalikkuse ees avaldada ei soovi. ☺️
  Ja loomulikult üritan kohaneda ja uurimistööd teha, kuidas kõige kergemini minna natuke tervislikuma elustiili peale. 😏

  Liked by 1 person

  1. Hihi, ma natukene arutan Siimuga, aga väga palju tal vaielda ei lase. Ta on õnnelik, et ma meie kiiresse elutemposse olen pea igaks õhtuks ikka söögitegemise ära mahutanud. 🙂 Ja Mia Isabela on veel nii pisike, et ta nagunii veits pirtsutab toiduga. Püüan siis igat toitu talle meelepärasemaks teha. Siimule meeldiks ka kusjuures tervislikumalt toituda, aga mulle väga maitsevad kodused toidud. 🙂
   Ooo, kodu leidmine on niiiii põnev. Loodan, et leiate selle, kus tunnete end mõnusalt. Hoian teile pöidlaid ❤

   Meeldib

 2. Mina olen aastaid vaikselt kogunud, ilma eesmärgita. Või pigem, et mul oleks kindlus tunne, et mul on puffer.
  Eelmine aasta tegin seda kõige innukamalt. Praegu jälgin huviga Kogumispäevikut, nädala menüüsid. Mulle meeldib see mõte, et 1 põhiline poeskäik ja nädal otsa ei pea nuputama mida süüa teha. Nii raske peale igat tööpäeva ühtusööki mõelda.
  Täna Selveris olles suudsin ilma nimekirjata 4 õhtusöögi toitu välja genereerida+ hommiku võiku materjalid, puuviljad niisama söömiseks ja smuutiks, keha kreem, veel nipet näpet. Arve 50€.
  Kuna varasemalt läinud meeletult raha toidule siis kui vean sellega reede- laupäevani välja olen väga õnnelik. Tean, et kindlasti tuleb vahepeal juurde osta ala piim, leib, sai- kuid see on olematu kulu võrreldes muuga.
  Aga mulle aina enam meeldib mõte proovida laristamata hakkama saada, sest todule läheb liiga palju raha ja liiga palju ära viskamist, ma ostan liiga palju kleite mida ma ei kanna aga kapp on nii punnis, et riideipuid ei saa liigutada 🙈

  Liked by 1 person

  1. Oeh, kui ma vaid ka oskaks lihtsalt koguda. Olen nii kade nende inimeste peale, kellel on selleks iseloomu.
   Olen täiesti nõus, et nädalamenüü teeb elu lihtsamaks. pärast tööpäeva ei tule lihtsalt mitte ühtegi söögi ideed muidu. Oo, 50€ eest väga hästi saadud 😉
   Hihi, mulle meeldib ka kui igaks sündmuseks on uus kleit kapist võtta, aga olen õnneks viimasel aastal selle riietele kulutamise kontrolli alla saanud, kuna nüüdseks enam mitte nii uue kodu sisustamine tundub nii palju olulisem. Aga kui see valmis saab, siis ilmselt hakkan ka uuesti riideid rohkem piiluma. 😛

   Meeldib

 3. Mina pikemat aega tellin koju nädala toidu. Esiteks hoiab raha kokku ja teiseks ei pea ise kotte tassima ☺️☺️. üüd kus majas on ka beebi on see ülimalt mugav ja lihtne. Tihti peale plaanin nii 4 päeva toidu aga reaalsus on teine. Saame pm nädal hakkam.

  Liked by 1 person

  1. Ma ei teagi, kas meile siia täitsa koju süüa tuuakse. Elame küll nüüd selles suurendatud mõõtmetega Pärnu linnas, aga tegelikult algsest linnapiirist päris kaugel. peakski uurima. Eriti mugav tõesti, kui mul ka beebi käes 🙂

   Meeldib

   1. Toitu meie kandis päris koju ei tooda, aga mina Lindi elanikuna kasutan ecoop.ee. Saab netis tellida ja siis tuleb ise linnaäärde Maksimarketisse järgi minna. Linnas tööl käies jääb see nagunii tee peale ja ei pea pärast tööpäeva poes aega kulutama. Mul harjumus osta nädala kraam ära ja siis nädala sees mõni üksik asi Lindi poest, mis jääb ka mõnusalt tee peale.

    Meeldib

 4. Ma olen väga halb toidu etteplaneeria ja samas viskan ka palju ära, millest jällegi süümekad. Kuna just kaasaga soetasime maja, siis tegelikult elu ise sunnib kulutused koomale tõmbama. Isegi olen suur emotsiooni ostleja ja ostan toitu selle ise järgi, mis hetkel on, siis raha kulub palju. Olengi püüdnud selle nimel rohkem mõelda, planeerida, süüa 2-3x sama toitu või teha jääkidest miskit kokku, et jääks raha maja sisustamisele + suuremate arvete maksmisele. Aga kõik tibusammul. Teile palju edu ja tore, et inspireerid ja kirjutad avalikult ka enda emotsioonist 🙂

  Liked by 1 person

  1. Jaaaaa, mina olen ka tegelikult. Praegu pingutangi, et mitte ära visata ja kõik ilusti ära kulutada.
   Niii hästi mõistan Sind, et uus maja nõuab kulutuste koomale tõmbamist, eriti kui tahaks ruttu seda päris mõnusat kodu tunnet saavutada. 🙂
   Soovin teile ka hästi palju edu ja loodan, et saate ka enda maja mõnusasti sisustada. Edu ! 😉 🙂

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s