tõime jõulud koju

Heihei.

Kätte on jõudnud minu lemmik aeg aastas – jõulukuu. Kui enne laste sündi jõulud lihtsalt olid, siis nüüd ma lausa ootan seda aega, et laste ellu palju jõulurõõmu tuua. Mia Isabela oli enda esimeste jõulude ajal alles nelja kuune, aga juba siis tundsin ma väga väga suurt soovi seda aega talle eriliseks teha. Nende jõulude ajal on meie teine beebi Ami Ariana 6-kuune ja saab juba natuke rohkem aru kui Mia omal ajal. Ehk siis motivatsiooni pingutada on topelt.

No vaadake neid kahte… kas nad pole koos armsad.?

Mulle tundub, et isegi Siimul on sel aastal jõuludeks valmistumise tuhin suurem kui varasemalt. Ta pani omal algatusel juba novembri algul maja ümber jõulutuled. Ja kusjuures… sel aastal oli esimene kord, kus ta ei püüdnud poodides jõuluehteid valides mulle “mõistust pähe panna”, et pole nii palju asju vaja. Lasi rahumeeli mul kõike valida, mida hing ihkas. Üsna esimese jõulude teemalise kaunistusena panin köögilauale jõulutähe, mis oli põhjapõtradega poti sees ja kui see sinna sai, siis ta tunnistas, et isegi talle on lõpuks need nipsasjakesed / aksessuaarid meeldima hakanud. Juhhuuu. Nüüd on lootust, et saan ka edaspidi miskit koju osta. Siiani ma väga ei julgenud. Haha.

Kunstkuusk päris kuuse asemel

Alates esimese lapse sünnist on meil alati olnud kunstkuusk. Selleks on kaks põhjust – esiteks ma kardan, et muidu satuvad päris kuuse okkad kuidagi lapsele kurku, kuna need paratamatult pudenevad maha. Ja põhiline põhjus on muidugi see, et seda saab pikemalt toas hoida, kartmata et see okkad maha viskab. Me oleme viimased 4 aastat alati kuuse juba novembri lõpus või detsembri algul üles pannud. Seekord oli Miakas eriti ootusärev ja küsis peaaegu nädal aega iga päev, millal me kuuse lõpuks üles paneme. Nii me siis ootasime päeva kui tervel perel on päev vaba, et saaksime seda ikka kõik koos teha. Minu arust on ühine kuuse kaunistamine üks üliarmas ja tore traditsioon, mis võiks igas peres olla.

Värvisime isegi akna all oleva “lamatsi” valgeks, et veel mõnusamat tunnet luua.

Valged jõulud vähemalt toas

Viimastel aastatel ei ole kahjuks jõulude ajal lund olnud ehk meie lapsepõlves alati nii tähtsal kohal olnud valged jõulud on jäänud ainult unistuseks. Ilmselt suuresti seetõttu otsustasime Siimuga eelmisel aastal meie kuuseehteid hakata vaikselt valgete vastu välja vahetama. Sel aastal on meie jõuluteema valge-hall ja nii toas kui ka õues on väga palju tulukesi. Leidsime suure enamiku enda jõuluasjadest Pepcost. Seal on praegu tõeline jõuluparadiis. Ükskõik, mida jõuludeks võib vaja minna, selle sealt ka leiab. Meie koju jõudis lausa 12 pehmet valget ja valge-halliga padjakatet, tänu millele said meie diivan ja akna alune lamats nii helged ja jõulused. Me oleme lastega suured diivanil kaisus ja pleedi sisse keritult multade vaatajad. Nüüd kui hakkab telekas tulema järjest rohkem jõulude multasid, siis kulus meile üks pehme jõulupleed ka ära.

Nagu ma juba eespool mainisin, siis eelmise aasta kuuseehetele jätkuks otsustasime ka sel aastal valida lisaks just valgeid kuuseehteid. Minu selle aasta lemmikuteks eheteks osutusid Pepcost leitud kellukestega puidust põdrakesed ja valged sädelevad õunad. Mulle tundub, et need olid Mia Isabela lemmikud ka. Ami Arianale meeldivad muidugi kõik ehted, milleni ta käsi ulatub. Ta võib lõputult kuuske jälgida ja ehteid katsuda. Panen siia alla pildi ka, missugune meie jõulukuusk sel aastal sai. Minu arust nii mõnus ja helge. Mis värvi ehted teie kuuski sel aastal ehivad?

Kööki ka natuke jõulutunnet

Küünlad, tulukesed ja kujukesed

Nüüdseks on minuni jõudnud ka suur kujukeste ja tulukeste vaimustus. Kõik jõulude teemalised kujukesed tunduvad nii armsad, et kui kodus oleks palju ruumi, siis ostaks ma vist neid ülipalju kokku. Sel aastal jõudsid meie koju üks armas tüdruk, kelle käes on värvi vahetav lumepall ja puidust kitseke. Mõlemad loomulikult valged. Eelmisest aastast on kaks jõuluvana ja üks päkapikk juba olemas. Praegu unistan veel sellest, et maja ette või terrassile mõni valgustusega loomake saada, aga ma ei tea, kas raatsime osta. Aga vähemalt on õues tulukesed. Meil pole vist iial olnud üleval nii palju tulukesi kui sel aastal. Ümber maja katuse ääre, terrassil, toas igal pool, kuuse küljes. Maja ja hoov on öösel säravvalged. See tulukeste virr-varr tekitab ikka nii mõnusa jõulutunde.

Vahel piisab nii pisikestest detailidest õige tunde loomiseks.

Küünlad on lausa osa jõuludest. Nende ostmise ja põletamise vastu ei saa vist keegi jõulude ajal, eks? Kuigi ma pean tunnistama, et sel aastal olen ma küünaldega natuke ettevaatlikum, kuna Ami Ariana on meil natuke totu pisike ja Mia Isabela on ka nii elav, et võib need rahmeldades igalt poolt maha ajada.

Mia Isabela ei jõudnud ära oodata, et saaks kuuske kaunistama hakata

Täna, üks päev pärast esimest adventi, on meie kodu mõnus, helge ja täis jõulutunnet. Ja selle kõige mõnusama jõulutunde annavad meie jõulupidžaamades rõõmsad ja armsad lapsed. Just vaatasin üle poole tunni, kuidas Ariana terrassile sadavat lund aknast jälgis, panin jõulumuusika peale ja naudin seda mõnusat jõulumeeleolu.

Ostsime sel aastal lastele lausa mitu jõulupidžaamat.

Kas teil on ka kodud juba kaunistatud? Ja kuidas teil sel aastal jõulutundega on?

*Postitus sündis koostöös Pepcoga

Maagilist talve ja palju jõulurõõmu!
Jana