Kuidas me Mia Isabela une päästsime

Heihei, armsad!

Kõige pealt hästi hästi imelist pühade aega! See on tõesti aasta kõige mõnusam ja maagilisem aeg. Nii lahe oli näha, kui elevil Mia Isabela igal hommikul päkapiku sussi juurde tormates oli ja kuidas ta iga kord rõõmust kilkas, kui lausa 4 korda olid erinevates kohtades päkapikud talle ja Amile kinke kuuse alla toonud. Ami Ariana väike totupall ei saa veel midagi aru. Mia on iga hommik palju rohkem elevil, et näha, mis Ami sussi sees on ja ei saa aru, miks need päkapikud Amile nii tihti püreesid toovad. :D. Ja kõik Ami Ariana kingid avas ka loomulikult tema.

Tegelikult tahtsin ma aga unest ja magamisest kirjutada. Meie peres on see praegu üsna igapäevane teema. Iga hommik algab mul ja Siimul aruteluga, kuidas Mia ja Ami magasid. Ami Ariana magab praegu minuga ühes toas ja Mia Isabela Siimuga, seega on hommikul natuke justkui ka põnev teada saada, kuidas me ise tänu lastele magada saime. Minu puhul paistab see muidugi kohe välja, kui Ami on öö jooksul 5x söönud või üldse üles ärganud, et mängima hakata. Viimasel ajal on tulnud tal veel niii suur soov koguaeg voodi najal püsti tõusta, et ta ei saa magadagi. Ise on täiesti väsinud, aga ei, turnimine on palju kutsuvam tema jaoks. Ja nii me iga õhtu poole ööni üleval olemegi. Tavaliselt olen hommikuti täiesti kustunud, töss pall, null energiaga ja ei suuda tavaliselt silmigi lahti hoida. #emmedeelu. Ja kui Mia on rahutu olnud, siis on Siim ka alati nii väsinud, et läheb lõunal magama.

Kaisukas Mia

Nüüd te kindlasti mõtlete, et miks Siim üldse meie 4-aastasega ühes toas magab, suur tüdruk ju. Minu arust veel päris pisike muidugi. Aga tegelt sellepärast, et Mia Isabela on meil nii kaua kui ma mäletan, väga kehva unega olnud. Ilmselt on sellele väga palju seletusi. Esiteks see, et ta on oma lühikese elu jooksul nii palju kolinud, et kindlustunde tekkimine on kindlasti raske olnud. Tal on olnud 4 aasta jooksul 5 kodu ja üks vahekodu ajal, mil me siia majja WC-d, duširuumi ja kööki ehitasime. Kasekodus me juba saime ta korraks üksi enda tuppa magama, aga nüüd pärast kolimist on see uuesti pigem keeruline olnud. Lisaks oli tal pikka aega keerulisem hingata, tegi paljusid asju suu lahti, sh magas. Tuli välja, et tal on suur adenoid. See sai nüüd mõnda aega tagasi välja lõigatud. Tänu sellele tundub, et natuke on kergem, kuna enam ta vähemalt ei norksa ja ei maga täitsa kogu aeg enam suu lahti.

Nüüd kui ta siin kodus juba on täitsa harjunud, tuli õe sünniga väike kadedus mängu, et pisike õde Ami saab kaisus magada ja miks tema ei saa. Loomulikult ei taha me talle tekitada tunnet, et tema meile vähem oluline oleks ja just seetõttu otsustasime, et Siim on siis tema päralt. Me proovisime vahepeal ka 4kesi ühes toas magada, aga siis läks meie pisike magamistuba nii umbseks, et mõlemad lapsed vähkresid ekstra palju ja kõik olime hommikuks rohkem väsinud kui enne magama minekut.

Kuidas me magamistuppa magamiseks hea õhu saime?

Oleme tükk aega juurelnud, et mis võiks aidata. Meie maja õhutus käib läbi fresh-klappide. Aga tihti ei hoia me neid magamistubades lahti, kuna sealt tuleb talvisel ajal liiga palju külma ja pisikesed toad lähevad ruttu väga külmaks. Oleme kaalunud ka sundventilatsiooni paigaldamist, aga see tundub väga suur ettevõtmine ja kulu. Juba enne seda on siin kodus veel nii palju vaja ära teha. Niiviisi me olimegi siin nokk kinni saba lahti oma umbsete pisikeste magamistubadega. Kuni me paar nädalat tagasi mõtlesime, et proovime, kas õhupuhasti võiks meid aidata.

Värske ja puhas õhk on tõepoolest vist magusa une saladus

Meieni jõudis Philips Series 3000i õhupuhasti, mis on siiani suutnud meid ainult positiivselt üllatada. See nutikas äpist juhitav õhupuhasti on nii tark, et nii kui ta natuke saastet õhus tunneb, asub ta kohe ise õhku puhastama. Algul panime selle elutuppa. Iga kord kui ma näiteks küünlad ära puhusin ja õhku see spetsiifiline lõhn ja toss tekkisid, tõusis kohe õhu saaste tase ekraanil ja õhupuhasti hakkas ise tööle. Juba paari minutiga nägime ekraanilt, et toa näitajad on kõik parimas korras ja tundsime ka, kuidas õhk mõnusaks muutus. See õhupuhasti suudab ära tunnetada nii allergeenid, tolmuosakesed, gaasi, muud silmale nähtamatud osakesed ning suudab õhust ära puhastada ka 99,9% viirustest ja aerosoolidest. Kuna Siim on meil kõigele allergiline, sh suurele hulgale lendlevale tolmule toas, siis on see lisaks Miale ka tema jaoks imeline abiline.

Lõpuks ometi Mia Isabela magab

Mis on Philipsi õhupuhasti meie majja jõudmise juures kõige suurem pluss – Mia Isabela magab meil nüüd öösiti nagu kulda. Tuba ei ole enam umbne, vaid õhk on tõesti värske. Lapsed ju beebina magavad kõige paremini õues värskes õhus, praegu tundub, et õhupuhasti suudab sama efekti tuppa tuua. Isabela uni on mõnus sügav ning enam ta ei vähkre ja seikle terve öö. Tänu sellele on Siim ja Mia hommikuti välja puhanud. Nüüdseks ongi meie uus õhupuhasti öösiti Mia Isabela toas, et nad saaksid Siimuga mõnusasti magada ja vähemalt pool perekonda oleks hommikul puhanud. Ja minu rõõmuks on Siimule okei, kui ma palun tal hommikul kell 6.30 üles ärganud Ami Arianaga mängida, et ise natukenegi ööst välja puhata. Hommikul tõstame selle elutuppa, et päeva jooksul ka seal mõnus puhas õhk hoida.

Miakas lõbutseb parasjagu õhku puhastava õhupuhasti tuule käes

Nüüd kui Miakas magab mõnusat sügavat und, on ehk lootust, et ta on nõus tulevikus ka üksi oma toas magama. Siiani me küll hiilisime vahel tema kõrvalt ära, aga kuna uni oli rahutu, siis tuli mitu korda öösel tema juures käia. Lihtsam oli kohe tema kõrvale jääda. Muidugi nüüdseks me oleme tegelikult otsustanud lastele ühise magamistoa teha. Saime Miaga kokkuleppele ka, et kui Ami saab aastaseks, siis lähevad nad Amiga koos ühte tuppa magama. Ja Miaka praegune tuba jääb neile siis mängutoaks. Ma siiralt loodan, et Ami teise tuppa magama harjutamine läheb lihtsamalt ja juba hiljemalt suve algusest saab Siim meie tuppa tagasi kolida. 😀

Kuidas teie lapsed öösiti magavad / on maganud? Ja mis on aidanud rahuliku une tekitada?

Imelist aasta lõppu teile kõigile ja et uus tuleks täis täitunud unistusi!
Jana