Mia isabela läheb eelkooli.?

Heii, armsad!

Umbes 200 aastat ei ole siia kirjutama jõudnud. Niii palju on taas mida jagada, aga nii vähe aega, et siia kirjutama jõuda. Nüüd aga tulevad mõned olulisemad teemad, millest ilmselt oleks endal ka tulevikus tore tagant järgi lugeda, seega otsustasin praegu oma mõtted kirja panna. Viimaste Instagrami postituse ja storyde peale paljud uurisid ka juba, et kuidas Mia Isabela nii noorena e-kooli läheb. Ja kas ta läheb juba siis nii pisina kooli.? Ja kas ta on ikka selleks valmis?

Miks juba eelkooli?

Eelmisel kevadel, kui me tegime Mia Isabela õpetajaga arenguvestlust, siis küsiti meilt luba, kas Mia Isabela võiks juba sügisest eelkooli rühma minna. Ta saab küll nüüd 27.august 5-aastaseks, aga tundus olevat küps ja valmis ühe sammu edasi astuma. Ta kirjutab juba mõnda aega iseseisvalt. Loomulikult on vahel pikad ja lühikesed häälikud segamini, sõnadel pole alati täiuslikke vahesid ning tugevad ja nõrgad sulghäälikud lähevad segamini. Sellest hoolimata tunnen, et kuna ta suudab juba 4-aastaselt oma mõtted üsna arusaadavalt paberile kirja panna, siis võiks ta juba eelkoolis vaikselt edasi õppida. Lisaks ta vaikselt juba loeb ka. Me pole ise eriti eeskujulikult tema ise algatatud oskust edasi arendanud. Samas ka see on miski, mida ta saab siis eelkooli rühmas edasi arendada. Põhiline on muidugi see, et nii õpetajad kui ka Mia Isabela ise tunneb, et ta on valmis. Ja see on see, mis minu jaoks päriselt loeb.

Isabela väga naudib iseseisvalt vaikuses kirjutamist

Ettevalmistused eelkooliks

Miakas on terve suve nii elevil olnud. Eile käisime temaga koos Pepcos eelkooli jaoks riideid ja koolitarbeid ka ostmas. Ilmselt need, kes mind instagramis jälgivad, on juba meie toreda shopingu retke videot näinud. Uues Harry Potteri kooli erikollektsioonis oli tõesti palju kifte ja soodsa hinnaga kooliasju. Panen lähipäeval Pepco kinkekaardi loosi ka Instagrami üles, et keegi teist saaks ka enda kooli või lasteaia varusid täiendada. Hoia silm peal. 🙂 Õhtul vaatasime temaga koos veel Harry Potteri filmi ka otsa ning tänu sellele omandasid kool ja kõik soetatud asjad tema jaoks täiesti uue seose ja tähenduse. See on äge, kuidas filmid ja raamatud võivad lapsi mõjutada.

Niiii palju armastan seda natuke üleannetut, aga asjalikku tüdukut

Ma ise ei olnud kusjuures mitte kunagi Harry Potteri filme vaadanud, seega oli mul endal ka palju avastamisrõõmu. Lapsevanemana tuleb ikka kõik ära teha, mis endal lapsepõlves tegemata jäi. Minu arust oli sellel mõnus õpetlik sisu, mis näitas, missuguseid suhteid ja olukordi võib koolis ette tulla. Ükskõik, kas siis võlurite koolis või tavakoolis. Andis Miale hea ettekujutuse õpetajate ja laste vahelistest suhetest ning näitas ka, kui oluline on õppida ning ka sõpru hoida ja aidata. Ma täitsa saan turundajana aru, miks Pepco on enda kooli erikollektsiooni just Harry Potteri filmile üles ehitanud.

Kaisus Harry Potteri vaatamine oli nii mõnus kahekesi kvaliteetaeg

Millal eelkooli ja millal 1.klassi?

Eelkooli rühm alustab neil juba 25.augustist. Nii et Miakas saab 2 päeva seal veel täitsa 4-aastasena käia. Kuigi no, tegelt on ta ikka suur tüdruk juba. Ma ise juba ammu tunnen, et ta on pigem justkui 6 või 7-aastane, mitte kohe-kohe viiene. Paljud uurisid instagramis, et kas ta läheb siis 6-aastaselt kooli. Aus vastus on, et me ei tea. Ta saaks sel juhul 27.august alles 6-aastaseks ja läheks juba 1.september kooli. Ma ei suuda ette praegu kujutada, kas ta võib nii pisikesena selleks päris suureks muutuseks valmis olla. Oleme mõelnud, et jälgime tema arengut järgmised 9 kuud ja eks siis selgub, mis see õige samm on. Vb ütlevad õpetajad, et ta pole veel valmis. Võib-olla tunneb ta ise, et tahaks veel lasteaias käia. Mina ise läksin muidugi nii kooli, et sain 23.mai 6-aastaseks, sain suvevaheaja kuuene olla ning 1.september läksin juba kooli. Mäletan, et siis ka vanemad hoolega kaalusid, aga jäin ilusti ellu ja olen siiani vanemate otsuse üle õnnelik.

Mida teie arvate, kui vanalt on laps valmis kooli minema?

Loodan, et teie suvi oli imeline,
Jana

*Postitus sündis koostöös Pepcoga