5 nippi, kuidas mitte toitu ära visata

Viimased paar kuud oleme perega palju kodus olnud ja tänu sellele ka aktiivsemalt süüa ostnud ja teinud. Ajal, mil me Siimuga mõlemad rohkem tööl olime, läksime tihti lihtsama vastupanu teed. Tellisime või ostsime toidu kaasa. See on hea ja mugav, aga mitte eriti rahakotisõbralik. Ja ilmselt lõpuks mitte ka nii tervislik. Siim võttis aja maha, tema koormus on täielikult langenud. Mina olen viimasel ajal olnud rohkem haige kui terve ja tänu sellele kodukontoris. Nüüd ei ole jäänud isegi muud üle kui kodus süüa teha.

Läbimõeldumad ostud

Võrreldes mõne aasta taguse ajaga olen ma hakanud väga palju läbimõeldumaid oste tegema. Kunagi haarasin riiulilt kõike, mis sel hetkel ahvatlev tundus, ilma et ma oleks mõelnud, kas kõikidest komponentidest koos mõne toidu ka võiksin teha. Sel ajal läks meil ikka tohutult palju toitu vanaks, kuna igasugune loogika puudus. Nii kahju oli alati pool külmkapi sisu prügikasti visata, kuna toit oli lihtsalt vanaks läinud. Praeguseks on meil välja kujunenud omad toiduained, mida me alati ostukorvi paneme ja millest oskame alati süüa teha miskit, mida terve pere sööb. Nädala menüüd ei ole me ammu jõudnud läbi mõelda, aga hoolimata sellest on praegune süsteem meie jaoks igal juhul paremini toimiv.

Amiga on meil hea lihtne, tema sööb kõike ja võiksime valimatult ükskõik mida süüa teha, sh ka kapi jääkidest. Samal ajal Mia ei söö pea midagi, seega kui terve pere ainult tema järgi toituks, siis jääks meie menüü väga üksluiseks. Selleks, et toidulauale mitmekesisust tuua, ostame lisaks sooja toidu valmistamiseks vajalikule ka palju puuvilju, juurvilju, marju ja piimatooteid. Puuviljad ja marjad on need, mis saavad meil alati järgmiseks või ülejärgmiseks päevaks otsa, ükskõik kui suures koguses me neid ostame. Nii lapsed kui ka meie ise sööme neid väga hea meelega.

Meie väike maiasmokk armastab väga koorejogurteid ja kohupiima

Jogurtid ja kohupiimad pikemalt säilima

Vahel kui süüa ei jõua kiirelt teha, aga tahaks kiiret toitvat ampsu, siis aitavad meid välja piimatooted. Amike sööb super hea meelega kohupiimasid, Siim on kohupiima ja kissellide fänn ja meie Miaga ei suuda ära öelda Alma Muah! koorejogurtitele. Nende ainus miinus on meie jaoks olnud see, et tavaliselt ei jaksa me ühe korraga neid ära süüa. Nendest ühelgi ei ole enam ka plastikust kaasi, mistõttu on keeruline topsi õhukindlalt uuesti sulgeda. Vahel olen võtnud kaane mõnelt teiselt piimatootelt ja pannud jogurtile. Tänu sellele olen jogurteid saanud hiljem ka Amile anda. Ma saan tegelikult suurepäraselt aru, et läbi kaante ära jätmise saavad nad hoida kokku väga palju äravisatavat plastikut – lausa 9,6 tonni. Ja hindan seda väga, kuna see on suur samm keskkonna heaks. Aga olen olnud ikka natuke õnnetu, kui olen pidanud pooliku jogurti ära viskama, sest foolium üksi üldjuhul oma tööd ära ei tee, kuna päris õhukindlalt seda uuesti sulgeda on keeruline.

Nüüd on aga minu murele lausa iseenesest vastatud! Almalt tuli hea uudis, et nad on välja töötanud pikemaks kasutamiseks mõeldud silikoonist kaaned, mis sobivad ilusti nende kohupiimadele ja jogurtitele. Igas kodus paar kaant ja mure ongi lahendatud. Isegi kui me ei jõua kõike kohe ära süüa, säilib korduvkasutatava kaanega jogurt või kohupiim ilusti mitmeid päevi. Kui Sa nüüd mõtled, et kust neid kaasi saada, siis kõigile Alma jogurti ostjatele hakatakse nädalase pilootprojektina kolmes Tallinna Selveris (Järve Selver, Tondi Selver, Peetri Selver) ajavahemikus 8.-14.veebruar kaasi jagama. Tulevikus tuleb kindlasti selliseid projekte veel, seega tasub silm peal hoida. Mina panen ka omalt poolt enda Instagrami ühe magusa loosi – Alma plastikkaaneta tooted koos silikoonkaantega. 😉

Otsi poest piimatoodete juurest papist erilahendusi, mille sees on silikoonist kaaned.

Värske toidu säilitamine

Teine asi, mis meil tahab rikneda on kapsad ja erinevad rohelised salatid. Ma koguaeg mõtlen, et teen neist salateid või kapsast hautist, aga kuna ma olen pea ainus, kes neid sööb, siis lõpuks lähevad nad ikka vanaks. Meie koju jõudis mõni aeg tagasi uus külmkapp, kus on nende säilitamiseks spetsiifilised sahtlid ja vahel seisavad need mitu nädalat isegi värskena, aga kui need toidu sisse panen, siis läheb nendest tehtud toit ikka vanaks. Nende tarbimisest peaks vist lihtsalt loobuma või leidma mõne hea retsepti, mida ka lapsed sööks. Samal ajal paprikat, porgandit ja kurki söövad mõlemad super hea meelega. Ja Ami tomatit kõikvõimalikke muidu juurvilju ka, seega juurviljad neil menüüst õnneks täiesti väljas pole. Ma tunnen, et tegelikult oleme me toidu planeerimises pigem head ning ei osta toitu liiga palju ja seosetult.

Meie nipid – trikid

Panen siia 5 nippi, mis aitab meil hoida toitu riknemast:
1. Ostame 1-2 nädala põhitoidu ühe korraga. Nii on kindel, et ostetud toiduained on ka omavahel kombineeritavad.
2. Pea kõik lihatooted paneme kohe sügavkülma. Nii on kindel, et parim enne kuupäev kogemata ei möödu.
3. Puuviljad ja marjad tarbime rutem ära ja nende varusid täiendame paar korda nädalas. Hoiame neid võimalusel külmkapis.
4. Juba valmistatud toidu paneme õhukindlatesse kaanega karpidesse, et neid järgmisel päeval ka süüa.
5. Ja juhhei, piimatooted saame nüüd hoida silikoonist kaane all.

Kuidas teie toitu värskena hoiate? 🙂

*Postitus on kirjutatud koostöös Valioga