Nädal mõnusat perepuhkust

Üle pika aja otsustasime perega välismaal puhkamise asemel hoopis Eestis puhata ja pean tunnistama, et päris mõnus oli. Jõudsime imeilusatesse Eesti paikadesse, kuhu ma siiani veel jõudnudki ei olnud. Mulle tundub, et selle reisi emotsioonid on miski, mis tasuks siia blogisse kirja panna enne kui meelest lähevad. Paari aasta pärast on mõnus lastega lugeda, pilte vaadata ja meenutada.

Võtsime vastu otsuse, et külastame puhkuse jooksul võimalikult palju kalleid inimesi ja naudime paiku, kus varem käinud ei olnud. Puhkuse esimesel päeval võtsime suuna Tallinna poole, et võtta nädalaks Renault esindusest auto, millega oleks mõnus ja mugav sõita. Teadsime juba ette, et ees on sadu ja sadu kilomeetreid ning erinevaid maastikke, seega enda autoga reisimine ei tundunud kõige parem idee. Nad pakkusid meile perepuhkuseks sobivat Renault Arkanat ja selle me ka võtsime.

Nädalane puhkus ühest Eesti otsast teise

Auto käes, võtsime suuna Loopre mõisa poole. See asub kusagil Viljandimaa ja Põltsamaa piiril. Minu ema on seal juba viimased 5 kuud elanud. Kurb tunnistada, aga me polnud talle siiani kordagi külla jõudnud. Lihtne on töö ja argipäeva sisse ära uppuda. Aga seda magusam oli lõpukd sinna jõudmine. Mõis ja selle park olid imeilusad, jõgi voolas ümber hoovi. Eriti nauditav oli aga näha kui õnnelik mu emme 5 kuud tagasi tehtud elumuutuse üle oli. Ta lausa säras seal ja oli nii omas elemendis. Veetsime mõnusa õhtu ja öö perekeskis ning sõitsime edasi Tartu poole.

Tartus veetsime 1-öise spaapuhkuse. Lapsed nautisid vees sulistamist ning mina nägin endale armsaid sõbrannasid, keda polnud ka üle poole aasta näinud. Juba järgmisel hommikul startisime enda kõige pikemale teekonnale ehk sõitsime Hiiumaale. Usute või mitte, aga ma ei olnud mitte kunagi seal käinud. Rentisime mõnusa metsamajakese ja veetsime seal 3 toredat päeva lauamänge mängides, grillides ning värskes õhus olles. Ühe päeva võtsime ka Hiiumaa avastamiseks ja taipasime, et sinna tasuks kindlasti suvel tagasi minna. Nii palju jäi veel avastamata.

Puhkuse viimased päevad veetsime Tallinnas. Käisime enda vana armsat „Naabrist parem“ saate tiimi võtteplatsil külastamas. Uskumatu, et meie võidust ja hooajast on juba 5 aastat möödas ja nüüd võistlevad uued noored 10. juubelihooajal. Aega on palju edasi läinud, aga kõik oli nii sama ja kodune. Inimesed nii soojad, toredat ja mõnusad, mängud ning rivistused nii tuttavad nagu oleks ise alles eile neis osalenud. Raske uskuda, et vahepeal on 5 aastat mööda läinud. Ülejäänud aja nautisime Tallinna melu, jalgpalli ja head sushit, mida Pärnust ei leia.

Kokkuvõttes kukkus välja puhkus, millest vajaks veel nädal aega puhkust, eriti kuna puhkasime koos lastega. Aga pean ütlema, et Renault Arkana rentimine nende pikkade vahemaade läbimiseks oli ikka PARIM otsus. Ilma selleta oleks puhkus ikka palju keerulisem olnud. Tunnen, et siinkohal oleks hea koht välja tuua, mis meile selle linnamaasturi juures eriti meeldis.

Arkana oli justkui loodud igale teele.

Meie puhkus koosnes nii linna-, maantee kui ka metsateedel sõitmisest. Pean tunnistama, et tänu oma kõrgusele, istmete mugavusele, aga samal ajal ka väiksusele oli sellega tõesti kõikjal muretu manööverdada ja erinevaid paiku avastada. Isegi Hiiumaa pisikesed metsateed läbis auto mängleva kergusega. Maanteel oli ülimugav sõita ja mis ka väga oluline, see linnamaastur võttis üsna vähe kütust. Muide, Renault Arkanal on olemas ka hübriid variant, mis teeb sõitmise veelgi soodsamaks.

Sees oli palju ruumi ja mugavaid lahendusi.

Kahe lapse emana oskan ma väga hinnata autot, kuhu ma mahun kahe lapse turvatoolide vahele ise ka istuma. Enamikes autodes on see pigem võimatu või peab istuma viltu. Pika reisi peale pidin ma nii mõnigi kord meie 1 aasta ja 10 kuuse Ami Ariana juurde taha kolima. Õnneks ei olnud sinna mahtumine mingi probleem. Kuna me veetsime suure osa oma reisist autos, siis olid meie jaoks olulised USB-augud, kus me saime mugavalt enda telefone ja kellasid laadida. Samuti võimalus juhi istet lisaks ette ja taha liigutamisele elektriliselt ka üles-alla liigutada. Lühikese inimesena on mul tihti raskusi roolist üle nägemisega, seega istme väga kõrgele tõstmise võimalus sai minule uue auto ostmise „must have“ listi.

Nutikad lahendused, mis teevad sõidu sujuvaks.

Maanteedel sõites kasutasime koguaeg EASY DRIVE juhiabisüsteemi. Auto jälgis tee piirjooni, asulamärke ning määratud pikivahet ees oleva autoga meie eest. See auto oli võimeline põhimõtteliselt ise sõitma, ainult roolist ei lubanud ta lahti lasta. Mis ongi mõistlik, kuna Arkana ei ole ikkagi päris ise sõitva autona mõeldud. Aga siiski, megamugav on ikka kui auto vajalikul hetkel kiiruse alla pidurdab, õigel hetkel jälle kiirendab ning hoiab ees sõitva autoga pidevalt ühtlast vahet. Minusugune udupea ei saa niiviisi kiiruse piirangute märke märkamata jätta. Ja kuna me avastasime palju uusi kohti, siis kasutasime me terve aja ka Google’i aadressiotsinguga multimeediasüsteemi, mis viis meid muretult igasse soovitud sihtpunkti. Võimatu on mitte neid sõidumugavusi mitte nautida.

Ja mis me siin salgame. Renault Arkana näeb tõesti imeilus välja. Usun, et iga inimene sõidaks uhkusega selle autoga ringi. Mina enda isikliku kogemuse põhjal annaks sellele autole siiralt ja südamest 5 punkti viiest. Ja olen siiralt õnnelik, et me otsustasime Arkanaga sõites enda reisi mugavamaks teha. Mugav ja mahukas auto mängis kindlasti väga suurt rolli selles, et lapsed pika reisi nii hästi vastu pidasid. Kui Sinus tekitas ka Renault Arkana huvi, siis siit leiad lähima esinduse, kus seda proovida saad.

Loodetavasti naudime kõik sel suvel rohkem puhkusi meie imeilusal Eestimaal! 🙂

*Postitus sündiks koostöös Renault esindustega.